Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Užívateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevokod užívateľa martinzemanovic82 » 26 Nov 2018, 18:58

je veľmi zaujímavé že tie caridiny zvládli také hodnoty vody :) :) inak pokiaľ tam leješ vodovodnú vodu tak myslím že ten substrát sa velmi rýchlo vymláti a už nebude mať aktívnu schopnosť :) dávaš z destilky alebo RO ?

pmasarik
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 26 Nov 2018, 19:41

Na začiatku som mal GH - 4, KH - 6, PH - 6,8 a dokonca som mal aj zopár krát (5-6x) mladé, ktoré prežili. A ono to prestalo upravovať tú vodu postupne, takže oni si asi navykli. Dávam vodovodnú vodu. Zakladal som ho 4/2017 a do cca 6-7/2018 to bolo parametrami ešte OK... potontečkovalo sa to až teraz. Preto riešim tú výmenu, nech mi nepokapú a nech sa zase množia. Trochu sa bojím, či im veľká a rýchla zmena k "lepšiemu" zase moc neuškodí :(

macadlo
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa macadlo » 26 Nov 2018, 19:49

Keď vymeníš substrát pomaly a postupne tak to tie potvory zvládnu to už tu viac ľudí skúšalo a v pohode. A určite odporúčam na ten nový substrát liať vodu ro + minerály GH. Tak ti vydrží ebi gold kľudne aj 3 roky. Na jednu nádrž ti stačí trocha minerálov a ro vodu kupis 5l za euro raz týždenne a máš vystarané. Ešte samozrejme konduktomer za pár šupiek a ideš.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red. Inak sa venujem chovu dendrobatiek http://www.dendrobates.sk

pmasarik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 26 Nov 2018, 20:46

OK, pokúsim sa to vymieňať teda postupne, aj keď netuším ako to urobím.. asi tam dám nejakú stenu z pvc, ktorá mi to rozdelí, aby sa mi to nemiešalo.
Čo sa týka vody z RO + minerály GH, tak po tom som už tiež pokukoval. A asi to tak aj urobím. Kde sa dá kúpiť tých 5l RO za 1€? Minerály som tiež niekde videl lacnejšie, idem pohľadať kde...

pmasarik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 30 Nov 2018, 17:27

Tak už mám všetko doma nachystané, ale napadla ma ešte jedna otázka.. Dno budem vymieňať postupne na 3x.. ale čo voda? Teraz je tam vodovodná a ja chcem prejsť na RO + minerály. Má s týmto niekto nejakú skúsenosť? Kedy, koľko, atď..

Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 03 Dec 2018, 00:23

Je tu forum konkretne o vode pre CRS, tam by si mal najst co potrebujes. Alebo sa tam pokojne spytaj ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Majitom
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Majitom » 08 Dec 2018, 13:16

Benibachi black soil alebo Ebi shrimp gold? Ktory odporucate pre crs, cbs?

martinzemanovic82
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martinzemanovic82 » 08 Dec 2018, 14:35

Tu je ťažko posudzovať čo je lepšie každý má iné skúsenosti so substratmi ja napríklad používam na radu viacerých chovateľov ebi gold a som spokojný na druhú stranu poznám aj takých ktorí majú dobré odchovy aj na benibachi takže sa treba rozhodnúť podľa možnosti sa k nim dostať benibachi je dostupné na shrimp.sk ebi gold na rostlinna-akvaria.cz alebo aj Macadlo ich máva na predaj...dokonca aj on používa ebi gold kde sú výsledky jednoznačné...pozri tému 90litrov pre. PRL...ja by som už do ineho ako ebi gold nešiel funguje mi na ňom 8 akvarii a v pohode

Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 08 Dec 2018, 16:07

osobne vzdy odporucam takto:
1.) Prakticky kazdy substrat je ovela lepsi, ako ziadny.
2.) Ak je moznost vybrat si, tak urcite Ebi Gold...
3.)...ale Benibachi som este neskusal ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Návrat na "Zariadenie krevetkária"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný