Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa mosfet »

nemusíš ;)
ani ja ju všade nedodržiavam , mám akva kde je vrstva 1-2cm a v pohode 8-)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa seic »

Ebi Gold je nove k dostani v CR! ;) dopravu na Slovensko maji za 5.9 Ojro ...

http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/s ... il-5-litru

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Slezina »

Si ma potesil....idem hned objednat :-)

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Na shrimp.sk ma Ondro tusim tiez uz nejalu dobu. Dopravu ma spolahlivu

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Slezina »

majtan.miso napísal:Na shrimp.sk ma Ondro tusim tiez uz nejalu dobu. Dopravu ma spolahlivu

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku
No tam som Ebi Gold nikdy nevidel veru.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Jop. Mas pravdu. Sorry

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Skusali ste uz niekto novy substrat od Dennerle Shrimp king Active soil? Idem v sobotu do Viedne do Megazoo a asi pred mesiacom tam mal Chris Lukhaup prednasku (predpokladam ze robil aj nejaku prezentaciu produktov) tak ak by ho tam mali asi by som zobral jedno balenie na skusku.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

ahojte, mam akadamu necely rok, stale sa mi zda ze mam kalnu vodu. na povrchu a medzi zrnkami je jemny prach, mozno je to kal. neodkalujem. mate niekto s tym skusenost? zanasa sa vam tiez takto? skusal niekto menit dno ,,za behu,,?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

iba pre doplnenie temy... trocha riesmi akadamu lebo som vcera upratoval akva a dno je plne niecoho, co mi mikrocasticami asi stale vodu robu ako keby matnu, lieta to tam. skusam filtrovat cez vatu, mozno to pomoze... kazdopadne aby som reagoval k teme... po dvoch rokoch enuspechov s krevetami a neustalymi uhynmi som dal krevety na akadamu, ako neocaridna davidi tak aj palmata a zacalo sa darit, po 9 mesiacoch uz predavam orange sakury. moja skusenost ze akadam a neocaridiny sa nekmaratatia musim uplne vyvratit. ide asi o to aku mas vstupnu vodu. nasa v trencie, co tecie tds 280 ppm z vodovu a ph 7,5 - 7,8 je velmi nevhodna sama o sebe. aj napriek riedeniu s omotickou na piesku hodnoty velmi kolisali. az po nasadeni akadamy sa chov ustalil a velmi rozbehol. som s nou velmi spokojny, vela muziky za malo penazi.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa džara »

ja mam akadamu asi od aprila. voda kalna nieje. no akoby sa mi caridiny na nej zastavili. pravda je ze zabeh som skratil cca na tyzden. v nahradnej nadrzi- plastovom boxe mi zacali dochnut. teraz uz konecne zacali v oboch krevetarkach nosit, no ziadnych krpcov som zatial nevidel. voda mi vyskakuje na 160-180 tds. davam osmozu so salty shrimp, a zoo vital plus. zaujimave je ze aj a zoo dokaze dvihat tds. 10 kvapiek v 5 lit. cistej osmoze mi to zdvihne o 20 stupnov tds. mate posobne skusenosti s tymto javom? aby som znizil tds, musim pri vymene vody davat slabsie namiesany "roztok". cca 70-90 tds. neviem ci to moze sposobovat prave akadama. to kolisanie resp. dvihanie tds.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Azoo Vita Plus urcite dviha tds.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa seic »

souhlas s IringPalo ohledne Neoc. + Akadama... nemel jsem po ruce zadny substrat a potreboval jsem oddelit Bloody Mary od Caridin... zadny problem, vodu tam trochu mixuji, takze TDS 200, ale obecne pro Neoc. hodne mekka voda, navic je tam otravuji Galaxky... ale BM nejen ze prezivaji, mnozi se schovane v javaku...

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Maros »

A súhlas aj s MikelCRS, že dvíha TDS.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

suhlas, ze dviha.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa džara »

ale dviha azoo tds iba prvotne, pri miesani osmozy s mineralmi, alebo casom aj v nadrzi? to ma zaujima. lebo myslim ze akadama by nemala mat taku vlastnost.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

Mimo temu, ale ked sme pri tych AZOO co dvihaju TDS, tak mam dve skoro identicke akvaria, lisia sa vo filtracii, v jednom je ciporax, v druhom je azoo take kamienky roznofarebne, vola sa to Active filter 4 in 1. Nemozem povedat, krevety tam idu, ale TDS za tyzden vyleti o 50 ppm! Myslel som ze je to tym ze je tam vela mrtvych slimakov a rozpustajus a ulity. ale aj po vycisteni dna to rastie. idem to este otestovat raz a dam vediet ale myslim si ze je to tym. ak sa to potrvdi, ide to von. aj tak uz je tam 300 ppm
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

pridavam link, kde to potvrdzuju aj ini akvaristi na fore:
http://www.aquaticquotient.com/forum/sh ... d-to-breed
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Tak zalezi na tom, na akej hodnote sa to ustali. Ziaden material nebude dvihat TDS do nekoncecna, skor alebo neskor dojde k rovnovaznemu stavu...len ci to nebude az prilis vysoko :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

no Roman hovoril ze to ma fungovat rok. pochodpil som to tak ze sa z toho nieco uvodlnuje, ale je to pre mna skor neziaduce.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

"Neprečítaný príspevokod užívateľa miro86 » 21 Okt 2016, 18:45
Ahojte. Chcel by som prerobit akvarium, ktore ide vyse roka. Je tam aktivne dno Dennerle Scapers soil. Co s tym mam urobit? (Nejako substrat premyt alebo odkalit) alebo uz nema dlhu zivotnost a kupit radsej nieco nove? Bojim sa ze ked sa v tom budem vrtat vsetko vykape..."

Miro mozes to skusit. Ak je akvarium dobre fungujuce, vyber dno a poriadne ho popreplachuj vodou z akvaria. Ja som to takto robieval a niekedy to fungovalo dobre, niekedy horsie. Zalezi na zivotnosti dna, ale principialne by v tom nemal byt problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných