Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

macadlo napísal:Skusali ste uz niekto novy substrat od Dennerle Shrimp king Active soil? Idem v sobotu do Viedne do Megazoo a asi pred mesiacom tam mal Chris Lukhaup prednasku (predpokladam ze robil aj nejaku prezentaciu produktov) tak ak by ho tam mali asi by som zobral jedno balenie na skusku.
Takze substrat Dennerle Shrimpking Active Soil som kupil a zalozil som s nim jedno krevetarko a vyzera to celkom fajn parametre vody drzi celkom dobre pH 6,3 a vodivost nejakych 300uS. Ma celkom peknu tmavu farbu a zrnitost jak pisu 1-4mm. Krevety vyzeraju spokojne samicky nosia vajicka a niekedy buduci tyzden by mali pustit prve mlade tak som zvedavy kolko mladych prezije. Blba na nom bola len cena... kupoval som vo Viedni v Megazoo 4 litre za 20 Euro. 8 litrov stalo 35 Euro co uz je trochu lepsie a teraz som ho videl na jednej ceskej stranke dokonca za 29 Euro 8 litrove balenie a 4 litrove balenie za 15,80 co je dobra cena ale zas treba zaratat dovoz na slovensko 7 Euro. Idem zakladat dalsie 2 nadrze tak silno rozmyslam ze ho objednam z tych ciech. Ak by mal niekto zaujem pridat sa k objednavke napiste mi a mozem potom doviezt do Nitry na Caridinashow.
20161024_072640.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa ivi84 »

ahoj. myslite, ze mozem kongo k4 skombinovat s vyzivnym substratom (napr. tetra plant)? chcel by som rastlinne akva. dik za odpoved.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

Kongo samo o sebe je bez zivin, cize kludne mozes. Akurat bacha lebo Kongo je dost lahky substrat a moze sa ti stat ze sa lahko vyplavi vyzivny substrat!

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa ivi84 »

to viem, ze kongo je nepodarene. lenze ked uz ho mam doma... teoreticky korene rastlin by to mohli zafixovat. ci? alebo ak by sa kongo so substratom zmiesalo, bol by to velky problem?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

No ja som ho mal tiez a po mesiaci siel von. Korene ti ho nezafixuju, ak zadobny substrat tak radsej nan nieco ine ako Kongo. Kongo je fajn ako cisty substrat bez hnojenia. Ak sa ti zmiesa Kongo so zasobnym substratom, hrozi ze sa ti dostane velka davka zivin priamo do vody=uhyn krevetiek a nastup riasy.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

Dnes som za behu vybral komplet cele dno - akadamu, celu som ju premyl a vratil spat. Uvidime co na to krevety ,dam vediet. Chcem sa opytat kolko vam vydrzia dna, hlavne tie drahsie. Mne akadama nevydrzala ani rok, resp. na zaciatku drzala 6,8 a teraz 7,3, co je stale na neos pohoda, ale myslel som ze vydrzi viac. mozno som spravil nejaku chybu aj ja, ze som tam potom neskor lial hociaku vodu a tym som si ju asi odpalil, ale aj tak. Tak dajte vediet.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Vodovodnou vodou sa odpali pomerne rychlo kazde dno. Ja pouzivam dno len na stabilizaciu parametrov, nie na znizovanie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Tak tak, suhlasim s Milosom. Je to fajn chlapik, kym sa venuje akvaristike :D

THCKOFEIN
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Feb 2016, 20:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa THCKOFEIN »

Mna by celkom zaujimalo co je to vlastne aktivne dno, lebo doteraz som bol v tom, ze dno je aktivne vtedy, ak je osidlene nitrifikacnymi bakteriami ktore su nevyhnutne na spravne fungovanie akvaria.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Aktivny substrat znamena, ze upravuje alebo skor stabilizuje hodnoty vody na pozadovane vlastnosti (pH, GH, ...)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa seic »

poprve zkousim pro Neoc. Rataj Profi Soil, prozatim spokojenost... je to lehke, ano mala cast toho plave (prilepeny listek s navodem "macejte 24hodin v horke vode" jsem ignoroval), co se nepotopi, hodim pod kvitka... dobra je ta barva, ani cerna, ani hneda, zrnitost pro krevetky idealni ... je na tom dobre vyrazna jak ruda, tak zluta barva... uvidim, jak se bude krevetkam na tom darit... hlavne je ale nelogicky ProfiSoil levnejsi nez tolik oblibeny obycejny kremicity cerny pisek ... :?
hg.jpg
iu.jpg
https://www.rataj-spk.cz/substraty/751-profi-soil

Obrázok

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa džara »

pre neoc. absolutne v pohode. mam ho v spolocenskom akva. spociatku tiez trocha plavala. riliny sa v pohode mnozia.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

farba je naozaj dobra, ta tehlovo cervena substratov pod neos ma uz dlhsie stve :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Majitom
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majitom »

Dobry den, bude pre neocaridiny vhodny jemny prirodny cierny strk zrnitost 1-2mm. Zrejme cadic. Pri prepierani v tom bol aj biely kremen, takze farbene by to byt nemalo. Je to polske v 2kg sackoch.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Majitom napísal:Dobry den, bude pre neocaridiny vhodny jemny prirodny cierny strk zrnitost 1-2mm. Zrejme cadic. Pri prepierani v tom bol aj biely kremen, takze farbene by to byt nemalo. Je to polske v 2kg sackoch.
znie to OK
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Majitom
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majitom »

No znie... Len uvidime... Na sacku je napisane ekologicky substrat... Som zaciatocnik. V spolocnom akva sa krevetkam nedari ani po viacnasobnych pokusoch. Zrejme hnojenie a tekute co2. Tak som sa rozhodol pre male krevetkarium. 15litrov, bublifuk dvojpenovy, ohrievac, javsky mach, microsorium, riasova gula,cholla wood. Dubove a bukove listy nazberane, zihlavy dostatok.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

ten substrat ak v sebe nema hnojiva, tak s nim problem nebude. ak by si mal nejake dalsie otazky, skus sa pytat napr. tuna:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=41&t=163

kedze tato tema je len o substrate, k dalsim veciam sa vyjadrim len velmi strucne: So zihlavou to neprezen a ohrievanie nie je nutne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
smeal
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17 Mar 2017, 15:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa smeal »

Ahojte,

idem zakladat dve nove 44ky pre neocaridiny - do jedneho orange a druheho blue velvet.
Z rastlin len machy a mozno par mikroanubiasov na ozvienie.
Prestudoval som celu temu o substratoch aj tu aj na akva.sk.

Pod tmave krevetky pojde aquaclay a pod orange by som chcel dat Strk: Cierny bazalt (nasiel som ho za dobru cenu: https://www.aniplanet.sk/tovar/strk-cie ... -4-mm-10kg). Aj preto aby som tieto porovnal. (zatial mam skusenost len s jemnym kremicitym strkom a aquaclay)

Chcem sa spytat: mate niekto skusenost s tym bazaltom? Myslite, ze bude vpohode?
dik

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

smeal napísal:Ahojte,
Prestudoval som celu temu o substratoch aj tu aj na akva.sk.
dik
Na medailu, aspon niekto! Vacsinou sa ludia rovno spytaju co ich napadne :)
Ale vazne: S tym ciernym bazaltom ti neporadim, sorry. Ale s tym aqua clay si to este rozmysli. Ja mam v jednom akva s Blue Velvet tiez dno tejto tehlovej farby a sice lepsie ako cierne, ale tiez to k tejto farbe nie je nic moc. Jednoducho sa ta tehlovo cervena s modrou Blue Velvet az tak moc dobre nekombinuju...ale pravda, ze ja tam mam aj rastlinne osvetlenie (tiez cervene), takze...Najlepsie da tmava modra u mna vynika pri bielom osvetleni a bledom (np. kremicitom) dne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
smeal
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17 Mar 2017, 15:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa smeal »

blue velvet uz mam v spolocenskom kde mam "namesticko" s aquaclay a klasicky svetly strk a cold white svetlo a pacia sa mi :)
aj ked ja moc nemam graficke citenie (ja som hudobnik :)) ... ale este pospekulujem, kym dojde technika z ciny. Mne sa pacia hlavne vlastnosti toho materialu.

Ten bazalt hodne pouzivaju polski ktevetari. Som prave presiel par polskych diskusii, kde si ho pochvaluju. Ak ma nikto neodhovori tak to risknem. Aspon obohatim tuto temu.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní