Výmena vody

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa seic »

snajprik: Red Bee od Raste jsem odchoval... zadny zazrak, ale geny predaly ... ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa Milos »

seic napísal:snajprik: Red Bee od Raste jsem odchoval... zadny zazrak, ale geny predaly ... ;)
Gratulujem! A s temou "Vymena vody" to ako presne suvisi? :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa svicen »

Caute,
mam Red Cherry, ktore sa mi dari aj uspesne odchovavat vo vodovodnej vode GH 18, KH 23 a PH 7. Dostal som CRS, ktore boli najskor spolocne s Red Cherry, pokial sa nezabehlo akva 30l pre ne (mesiac). Teraz su vo vlastnom akva, zatial 3 tyzdne a ziadny uhyn, ale po precitani vsetkeho mozneho ohladne chovu a parametrov vody som kupil RO a Aqua Art GH+. Otazka znie ako co najsetrnejsie znizovat KH a GH na pozadovane hodnoty pouzitim vody s RO a GH+ ? Menit tyzdenne 10 - 25% vody pri vymene - RO + GH+ a postupne ju prilievat po malych mnozstvach ako pri aklimatizacii az pokial sa vymenami vody nedosiahnu pozadovane hodnoty? Viem, ze najlepsie by bolo asi zalozit akva na novo, voda s RO + GH+ ale tomu sa chcem vyhnut. Aky postup by ste mi poradili na znizovanie GH a KH?
Dakujem

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj, ja som by som lial len osmoticku vodu cistu bez GH+ a to tak, ze by som tyzdenne menil len 10 - 15%. Tym, ze by si daval pripravok GH+ do ro vody, je jasne ze si nebudes GH znizovat, alebo budes ale len velmi minimalnymi krokmi.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa Milos »

Ako pise Denis, GH + nie su nicim inym, len mineralmi rozpustenymi v kazdej vode a nema zmysel ich pouzivat, ak potrebujes GH znizovat. Osobne by som sa ale nebal vymenit aj 25% - 30% vody. Pri takto vysokom KH ti ani takato vymena s pH az tak moz nezamava a zmena GH bude stale pomerne postupna. Ak to budes vymienat po 10%, tak sa dostanes na pozadovane parametre niekedy okolo vianoc :D
Radsej vysaj tretinu a novu dolievaj v priebehu par hodin, nech teda nemaju sok...alebo vies co, urob to takto a mozno rovno s polovicou. Ak je ten kmen CRS dostatocne fit, nemoze to byt problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena vody

Príspevok od používateľa svicen »

Dakujem, odsajem dakych 10 - 12 litrov a postupne budem po 250 ml prilievat kazdych 15 - 20 min a o zabavu cely den postarane. Snad to zvladnu bez velkych strat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných