Bioballs do externeho filtra

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Bioballs do externeho filtra

Príspevok od používateľa Denis »

Ahojte, biolall je obycajna gulka plastova a vo vnutri je biopena. Predajcovia pisu, ze je mozne pouzit aj do morskych akvarii. Prave robim akva pre sulaweske krevetky a tak som aj trochu bol na pochybach, ci sa vdaka takmer 30°C teplote nebudu uvolnovat nejake latky do krevetkaria. No snad nie, ked mozu bioballs ist do vyssej teploty v morskom navyse slanom akva, tak snad u mna s nimi nic nepokazim. Idem ich dat do prvej casti filtra, kde mi nevadi ked sa zanesu bordelom. Pouzivate niekto v externych filtroch bioballs?

Prikladam foto pre ukazku:
bioball.jpg

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Bioballs do externeho filtra

Príspevok od používateľa Maros »

Ahoj Denis,ja nepoužívam a tak ako je to na obrázku,by som to do filtra nedal. Molitan by som niečim nahradil napr.substrát pro. Vlastne by sa tam dalo strčiť kadečo na lepšiu biologickú filtráciu ako molitan.Lenže to by som ani v tých gulickach nemusel mať..Takže by som fakt musel mať dôvod,aby som ich kúpil.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Bioballs do externeho filtra

Príspevok od používateľa Maros »

Vlastne ja neviem,aká je veľká ( čo sa dnu zmestí)Lebo ak by som tam mal dať 4-5-6 guliciek substrátu pro,tak to by bola asi blbosť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných