Neritina

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Neritina

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aj tento slimak je pravdepodobne(planujem si ho kupit takze neviem povedat) dobry pomocnik v akvariu, najme v akvariu s velkym odpadom a premnozenymi riasmi. Ale... jeho larvy potrebuju k vyvoju slanu vodu a preto by som ziadal o radu ze ci by som jeho odchov dokazal udrzat nazive. Plan:dve male nadrzky a ked uvidim larvy, velkych slimakov vyberiem a premiestnim do druhej a akvarium posolim. Dalo by sa to alebo sa to ani neoplati skusat?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ako je odolny tento slimak voci no planaria? Napadlo mi ze o dva tyzdne budem opakovat liecbu proti cervikom a uplne som na to zabudol... Slimaka som chcel kupit este tento tyzden no radsej pockam.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa MikelCRS »

dnes som sa nahodou ocitol v obchode :) a mali tam neritinu. Tak som ju preistotu kupil 2 keby nahodou inde nemali. Ale spomenul som si na tu no planariu ze este je vo vode a o par dni ju tam dam znova. Tak som rychlo vyhrabol toto akvarium, hodil tam trochu strku z druheho, napustil vodu polovicu z akvaria a polovicu z vodovodu. Dal tam upravu vody, rastliny a ine pripravky. Dal som tam aj zabi vlas aby mal co jest. A aj trochu ruasovych granuliek pre krevetky. Po definitivnej liecbe no planaria ich dam ku krevetkam.
Naposledy upravil/-a Denis v 11 Okt 2014, 18:39, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Po konzultacii s aturom prispevku boli zmazane dve fotky so slabou vypovednou hodnotou. Denis: Odstranil som ti aj poslednu fotku kvoli rozliseniu na cenu stranu.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa MikelCRS »

A myslite ze tam mam dat filter? Nebudu tam ale viac nez dva tyzdne.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Myslím že larvy neuvidíš iba ak nakladené vajíčka na rôznych cez korene, kamene až po roh stien. Soliť vodu som nikdy neskúšal bol som rád keď sa mi ich podarilo odstrániť - držia dosť dobre a sú relatívne tvrdé. S tou planáriou veľmi opatrne, keď som dával ja tak som ich vždy premiestnil do iného akva aj na dlhšiu dobu. Žabí vlas som ich nevidel jesť väčšinou objedajú drobné riasy zo skla, rastlín a dekorácií. Dávaj si pozor na tieto veci:1)ak padnú z listu rastliny na chrbát/ulitu nevedia sa pretočiť ako vežovka,kotúľka...2)pri nedostatku potravy (alebo zlých podmienkach?) rady opúšťajú akva 3)niekedy sa zavrú do ulity a aj 2-3týždne nepohnú ľudia si myslia že uhynuli a vyhodia ich. - v prípade úhynu nie je ulita silne uzavretá.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Neritina pulligera prezyvany military snail je slimak ktoreho mam odskusaneho na cistenie skla nema chybu za jeden den vycistil komplet 30l akva teraz mam v kazdom akva aspon po jednom odporucam ho ak sa Vam tvori zelen riasa

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Denis »

Ako som sa docital tohoto slimaka by som veru potreboval do par akvarii, ktore su v stojane od okna. Mam tam zelenu riasu na skle a aj skrabkou ide dost tazko dole, kedze vsetko zelene aj na bocnych sklach nechavam krevetkam ako potravu. Da sa aj na burze v ZA kupit? a cena je aka?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som kupoval v jednom zoo obchode za 1,5€ a v hornbachu som videl asi za 1,1€. Na burze by mala byt a ked nie tak sa pozri do zoo obchodu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Milos »

Denis,
do chovnych akvarii v ktrorych ti nejde o estetiku, ale o co najlepsie vysledky odcohvu, by som ja slimaka pozierajuceho riasy urcite nedaval. To je v rozpore s logikou veci :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Denis »

Milos, ano mas pravdu. Ale ale :) tie skla su take zelene, ze ich nejdem ocistit. A co je najdolezitejsie bojim sa tam sprtat so skrabkou, aby som nepopucil malilinke krevetky (mimochodom TB a hybridy). Krevetky tam na zelenom skle sice posedavaju obcas, ale to mozu aj potom ked slimak ocisti skla a dam ho prec do ineho akva. Nechcem ho dlhodobo v akva. Mne by kludne jeden kus stacil a bude putovat z akva do akva.

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Jarino24 »

na burze som ich nevidel ale v akvaristike u nas som ho kupoval za 1,6e

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa IringPalo »

Raviolka tohto slimaka vychvalila, ja som mal v akva dvoch, na co mi povedala, ze budu trpiet hladom, ale nebol som az tak spokojny. Vzhladom na plochu akvaria, pocitajte skla, dno, dekoraciu a vzhladom na to aky je ten slimak maly tak necakajte naozaj zazraky. Zeru vela, to je jasne, ale napriklad, v clanku od Raviolky sa pise ze nedokazu jest nic ine ako riasu. Ak mate v akva sisku, co asi kazdy krevetkar ma, tak totalne hodovali na siskach, cim riasa stala. Ked aj zrali riasu, tak chodili po celom akva, takze v riase boli cesticky, bolo vidno kade isli, ale nie je sanca aby cele akvarium vycistili. Je dobry v situacii ak niekto mal problem s riasou, ktora je na skle ale uz sa dalsia netvori a ma cas nechat to vyzrat slimakom ked nechce cistit mechanicky. Ale tu je na mieste otazka co ked to dokoncia. Moja skusenost je ze nikdy nestihli vyzrat vsetko a rychlejsie riasa dorastala ako zrali. 2 neritiny na 30l akvarko. Okrem toho nutny krit, velmi vyliezaju z akva.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

peter
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 22:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa peter »

jarino a odkial si, lebo ja som ho tiež v žiline nikde nevidel, a tiež by som ho potreboval lebo táto žilinska voda stojí za nič, normálne sa mi tvorí hnedá riasa a doma v trenčíne mám akva a tam nemám žiadnu riasu a su dlhšie založené ako tu v žiline

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Hryzo »

hneda riasa je jedina ktora mne nevadi, dokonca ju vitam kvoli slimakom (konkretne brotia pagodula)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

peter
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 22:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa peter »

ja som povodne chcel neritinu preto lebo sa nerozmnožuje v sladkej vode, ale pokial by sa brotia nemnožila moc rýchlo tak by som to vyskušal aj s nou. hryzo nejaké naviac kusy tých slimákov nahodou nemáš lebo tej riasy je čím dalej viac a neda sa to mechanicky odstraniť z tých listov

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Hryzo »

zatial mam tie brotie cca len mesiac ... predavac v jednom nemenovanom bratislavskom obchode hovoril ze maju strasnu umrtnost ze on ich ani nepredava a moje zatial v pohode uplne ... rozmnozovanie vsak este nebolo a asi chvylku este nebude .. ak si vsak z BA viem ti mozno zohnat (moje kvoli mne objednavali bez problemov)

inak neritinu som chcel tiez len brotie su podla mna krajsie :)

ps.s neviem preco ma kazdy druh slimaka svoju temu .... nebolo by to lepsie spojit do jedneho? takto sa neda pisat v konkretnej teme len o danom druhu ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

peter
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 22:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa peter »

a v akej cene sa v BA asi pohybovali lebo buduci stvrtok sa tam chystam.

k tomu spojeniu tem: podla mna by sa to potom dost zneprehladnilo, lebo takto napr ta zaujima nejaky druh tak si ovoris temu len o nom, a podla mna nevadi ze sem tam odbocime trosku od temy k inemu druhu, ale necham to posudit radsej moderatorom.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Milos »

Podla mojho nazoru skutocne bude lepsie,
ak bude mat kazdy druh vlstnu temu. Teraz sa to nemusi prejavovat, ale casom ako bude pocet prispevkov narastat, univerzalne forum kde sa preberaju vsetky druhy slimakov naraz, by sa stalo prilis "masivnym" a zabralo by privela casu, filtrovat si v nom prispevky o konkretnom druhu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa Hryzo »

v poriadku teda nooo

cena bola 2,59, len by som musel cez kamosa povedat nech objednaju a tovar im vozia vzdy v utorok
temu o brotii zakladat zatial nebudem aj ked by sa kludne zisla len ja ich nemam s krevetkami
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

peter
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 22:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Neritina

Príspevok od používateľa peter »

dobre ,ja sa dnes este poriadne popozerám o žiline, a dam potom vedieť keby som nič nenašiel, ale včera som si písal s jedným pánom a ten ich objednával cez internet včera mu dorazili neritiny a boli v poriadku aj pekne farebné ulity, tak uvidím tam bola cena nejakých 1,5 € za kus plus pošta cca 4€ takže keby nás bolo viac tak by sa to možno aj oplatilo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných