Hlistice

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Hlistice

Príspevok od používateľa seic »

obecna poucka rika, ze tito cervici nejsou nijak nebezpecni v AQ s krevetkami, netreba se jich obavat... po vcerejsim zazitku NESOUHLASIM!

- pri vecernim krmeni najednou vidim v trsu Lomariopsis trhave se pohybujici-svijejici se malou CRS, cca 3 mm velka
- mrknu a vidim, ze zapasi se stejne velikou!!! hlistici, v dany okamzik se ji snazil jakkokoliv zbavit... to se ji nakonec podarilo...
- vysledek souboje? CRS cca do minuty mrtva! telo zkroucene jakoby do krece, vpolovine tela zalomene dolu...
- nevidel jsem zacatek, kdo koho napadl, zda si krevetka chtela obohatit jidelnicek nebo hlistice krevetku cilene napadla,
vysledek je ale v obou pripadech fatalni!

P.S. ne, opravdu se nejednalo o plostenku, v AQ mam netusim odkud hlistice ;)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlistice

Príspevok od používateľa Maros »

Seic,myslíš toto?Alebo čo môže byť toto..Podobá sa mi to podľa obrázku na hlisticu, akurát dĺžka tochto tvora,je aj 4 cm!
V akva s CRS, vidím max.jednu raz za čas.. Ale skade sa mi to nabralo.. Neviem
uploadfromtaptalk1459517313818.jpg
uploadfromtaptalk1459517237238.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlistice

Príspevok od používateľa seic »

hlistic existuje 20 000 druhu! takze defacto muzeme mit kazdy v AQ jiny druh :-) u me jsou uzsi=tensi, ale uz jsem videl i 2cm dlouhe...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlistice

Príspevok od používateľa jamro27 »

seic napísal:hlistic existuje 20 000 druhu! takze defacto muzeme mit kazdy v AQ jiny druh :-) u me jsou uzsi=tensi, ale uz jsem videl i 2cm dlouhe...
Take som mal aj ja, uz som sa ich zbavil.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlistice

Príspevok od používateľa Milos »

Presne ako pises seic. Hlistice je velmi siroky rad zivocichov, ktore sa vyvinuli prakticky do vsetkych moznych potravnych specializacii. Plus k tomu aj niekolko takmer nemoznych :)
Takze robit vseobecne zavery o ich fungovaniu v akvariu je problematicke. Aj ked vacsina z nich su naozaj neskodnymi obyvatelmi, ktori ziju v dne a pomahaju s biologickou filtraciou, moze sa stat, ze niekto ma v akvariu tiez dravce z tohoto radu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných