Ploštenky (Planaria)

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevokod užívateľa Milos » 25 Sep 2016, 19:44

Etika niektorych predajcov je nic moc. Ja som nechapal, ked v Berline v specializovanom obchode s krevetkami maju niektore predajne akvaria plne planarii...ale fakt plne, ze sa to medzi krevetkami len hemzi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

DevilsNR
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DevilsNR » 26 Sep 2016, 08:20

macadlo neni problém ak si ešte nezohnal napíš mi pošlem biely prášok :D
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Užívateľov profilový obrázok
macadlo
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa macadlo » 26 Sep 2016, 09:44

Devil poslal som ti spravu. Inak ten mach mam odlozeny v zvlast nadobe a ked vidim kolko plosteniek z neho vylieza tak mi je nevolno. Dost sa im nepaci kuchynska sol no ale aj tu sa im dari rozchodit.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red. Inak sa venujem chovu dendrobatiek http://www.dendrobates.sk

louskacek
Dátum registrácie: 19 Jan 2018, 20:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa louskacek » 21 Jan 2018, 17:58

Ahoj, taky se podelim o mem boji s plostenkama. Prvne se objevily v 60l(krevetky neo + par pavich ocek)...bylo jich celkem malo a vylezali jen za tmy....nasadil jsem Planaria(dle davkovani a po 3 tydnech znova)-vymena 1/2 vody a castecne odkaleni dna a zatim mam 2 mesice klid. Dnes jsem je ale objevil ve 20l...nemam tam rybky, takze nekrmim a jak jsou plostenky hladove, lezou po skle i za svetla-taky jich neni moc,ale jsou pres 1 cm...takze ted nevim co s tim....ma mi prijit cinska past,ale neverim ze se jich zbavim na 100%:( A jeste jednou k Planariu-zde jsem se o tom nedocetl....zadna krevetka mi neumrela, ale jeden zkusenej krevetkar mi rekl, ze vetsinou pak krevetky 2-8 mesicu nenosi vajicka:((

Denis
Administrátor
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 22 Jan 2018, 19:49

Moj nazor na pouzistie pripravku no planaria je v kazdom mojom inzerate na no planariu:

"Mytus, ze sa vam prestanu mnozit na nejaku dobu krevetky, je len vymysel co "jedna pani povedala", sam som viackrat aplikoval no planaria a krevetky veselo donosili, ani mlade nepodochli a taktiez sa neprestali mnozit. Testovane aj pri Taiwan Bee krevetkach a tiez Caridina dennerli a nikde som nemal uhyny. Treba dodrzat davkovanie."

Odbornici s red cherry krevetkami podte do mna :D
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia
Kontakt: denis.madar(zavinac)gmail.com

louskacek
Dátum registrácie: 19 Jan 2018, 20:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa louskacek » 22 Jan 2018, 19:59

Potvrzuji.....vcera jsem si vsiml, ze cca po 3 tydnech posledni aplikace neo Blue Dream maji vajicka;)

Rkraso
Dátum registrácie: 13 Máj 2017, 19:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Rkraso » 31 Jan 2018, 17:48

Objavili sa aj u mna, Denis, mas na sklade este nejake noplanarie?

Odoslané z HUAWEI CUN-L21 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 31 Jan 2018, 20:25

Rkraso ano mam, hned zajtra mozem poslat.
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia

Tommy
Dátum registrácie: 03 Feb 2018, 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Tommy » 13 Feb 2018, 19:33

Ahoj Denis,kupoval som od teba 11.2.2018 na burze v BA super redky 15ks no zistil som ze mam v krevetarku nezmary mozem na to pouzit no planaria? Dakujem za odpoved. Inak krevetky su paradne dakujem.

Denis
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 14 Feb 2018, 18:36

Ahoj, jasne no planaria ucinkuje aj na nezmary, mam overene. Staci jedna davka prvy den a je po nezmaroch do troch dni.

prasan
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 24 Nov 2018, 21:02

Planária - pozor nepučiť,nesekať!!! Môže to dopadnúť ešte horšie.

Návrat na "Choroby a škodcovia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný