Marosove uhyny CRS / TB

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Milos »

Tema je pokracovanim diskusie, ktoru chalani viedli vo forach "Vase krevetkaria". Takze ak chcete kontext, hladajte tam :)
"Bordel" vo filtri nie je pricinou problemov v akvariu, je vacsinou ich dosledkom. Znamena, ze vo vode je privela organickych latok, vdaka ktorym sa mikroorganizmom vo filtri dari a vytvaraju velke mnozstvo toho, co si odtial vycistil. To bola chyba, mal si to tam nechat. To ze krevetky nechceli jest mohlo byt sposobene tym, ze uz boli priotravene, alebo tym, ze mali v akvariu vela mikroorganizmov, ktorym dali prednost.
Skus na nejaku dobu prestat krmit, uplne ziadne krmenie. Urob jednu vacsiu vymenu vody. Akvarium dobre sleduj a mrtvolky hned vylovuj, aby dalej nezhodrovali situaciu.
Uhyny pravdepodobne este budu pokracovat. Ale ak budes mat stastie, tato generacia este stihne vyprodukovat nasledujucu a ta uz bude v poriadku. Ovsem za predpokladu, ze sa spusta organickeho bordelu neusadila aj v dne. To uz je ale ina tema...a ta uz je tu zalozena :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Nevravím, že bordel vo filtry robil problémy, ale určite robil problém s prietokom a prietok bol žalostne malý.Aj tak by som to musel spraviť( vyčistiť), možno neskôr.
Naozaj neviem z čoho by boli priotrávene,skôr si myslím, že mali dosť inej potravy.Skúsim teda nekrmit....

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Milos »

Hej hej, nejaku dobu nekrm a rom vymeny vody. Nie zas moc prudko, ale tak aby pocitili, ze je cistejsie. Mozno sa rozhybu a nebudu kapat uz tak masovo. A pozor na tie mrtvolky, nech tam nehniju. Ty nemas ziadne slimaky?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Ružove,či aké sú to kotulky.A tým sa darí vynikajúce, všetko s tej misky zožerú oni a z dvoch či troch kusov je ich tam už dosť.
Ale Miloš, čo zlé by bolo v tej vode? Za posledny týždeň som vymenil aj 5l vody,čo som tak celá nikdy nemenil. (je to skoro raz toľko ako mením)Ja mením,každý druhý deň liter..

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Vravel si, ze tam mavali jedlo, ktore nespotrebovali a niekolko kusov sa rozlozilo po uhyne v akvariu.
2.) Filter bol velmi zaneseny.
3.) Krevetky kapu aj napriek idealnym parametrom.
Mne to vychadza ako problem s organickym znecistenim. Alebo to dno, tieto dve veci sa stavaju casto spolu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

1.)Jedlo tam mávali to áno, ale veľmi často hneď ako som im niečo dal, hneď tam boli slimáky.
S tým rozložením máš pravdu.Nie preto,že by som ich tam nechal úmyselne,ale proste som ich nevidel,nenašiel a hlavne nevedel, že sú mŕtve.
2.)Áno bol zaneseny, ale neverím,že jeho účinnosť bola pri nule,predsa má dosť veľký objem a sú zmenené filtračné médiá.(JBL e401, na cca27l vody)
3.) V toto dúfam najviac,že máš pravdu.
Organické znečistenie,čiže by sa to ukázalo aj na NO3?(ale to bolo nula,podľa testu JBL)
Dno?Myslíš,že benibachi je zlý substrát? Keď som ho zakladal,spravil som všetko ako má byť.Pozri u mňa v téme..
Ale diky,že sa mi venujes.A pomáhaš objasniť príčiny.. Dnes vyzerali krevetky Ok,keď som prišiel s práce a celkom vitálne a "nepostavali ",ale ako som už písal, tieto čo zostali sa mi javia ako najaktívnejšie kusy..

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa seic »

mimo vseho ostatniho ... je to opet jenom 30l kostka ;) viz. podobna, kde se take ted nedavno resili uhyny z niceho nic...

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Áno seic, pravdu máš.Ale vidím tam aj rozdiely a to,moja výška dna (substrátu) je 5 cm a neni zakryté skalami.A filter je predimenzovany..A tieto dve veci, by mne mohli pomôcť a dúfam, že aj zo min.100 ks to bude šlapať..

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Dnes všetko v poriadku, krevetky naozaj že aktívne.Podľa mňa to je na dobrej ceste.A musím povedať, že po vycisteny filtra, aspoň zatiaľ tá voda je iná.Mastná hladina zmizla.(spravila sa mi aj za deň po výmene vody)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Takže za posledné dni,som nenašiel žiadnu mŕtvu krevetku.
Myslím si,že pomohlo vyčistenie filtra.Vlastne nič iné som nespravil. Voda je čistejšia,žiadna mastná hladina,už na pohľad je akva "zdravšie "
Straty sú pre mňa značné, ale ak bude všetko fungovať ako má,nevadí..Zostalo cca 12ks.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Milos »

A zacal si znova krmit? Ak ches znova krmit, zacni velmi opatrne, postupne od malych davok, ktore budes zvysovat. Nech sa ti system znova nerozhodi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Marosove uhyny CRS / TB

Príspevok od používateľa Maros »

Zhruba 8 dní,som nekrmil.Teraz som začal,ale naozaj málo a 12ks toho veľa netreba. Akurát denne som pridával bacter AE, naozaj len troška.Vodu mením,raz za 2-3 dni liter, takže mením ešte menej ako predtým.Pomohlo aj krycie sklo.
Všetko vyzerá v poriadku..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných