Zhadzovanie vajicok

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Zhadzovanie vajicok

Príspevok od používateľa Milos »

Jozef, reagujem na tvoj prispevok v teme Vase krevetkaria: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18 ... t=20#p7878
Nemyslim si, ze riedenie destilkou pomoze. Podla toho co pises, asi by naozaj najviac pomohlo resetnut dno. Nemusis resetovat cele akvariu. Staci ak rukou povyberas maximum dna, odstranis maximum raseliny, zvyrok premyjes vodou z akvaria a das nazad.
Podla mojich skusenosti, neokaridiny su obzvlast citlive na starsie/nefungujuce dno, hlavne co sa zhadzovania vajicok tyka. Mal som podobne problemy a vyriesit sa mi ich podarilo tak, ako pisem tuna.
Eventuelne dalsia mozost je, ze akvarium nie je dobre zabehnute, alebo prekrmovane. Problemy moze sposobovat aj prekrmovanie, ktore sa odohralo mesiace dozadu. Cast krmiva mohla zapadnut do dna a narusila tam rozkladom rovnovahu. Dosledkom je zhadzovanie vajicok.
V kazdom pripade, odstran vacsinu dna (hlavne z miesta, kam vacsinou krmis), premy ho a malo by to byt ok.
Pri premyvani dna nezabudni vymenit velku cast vody za cerstvu, kedze sa do nej asi uvolni vela skodlivin.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhadzovanie vajicok

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Dik moc Miloš, tá destilka bola viac menej len výstrel do tmy. Prekŕmené určite neboli, NO2 a NO3 sa v akva nenachadza, všetko zlikvidujú rastliny.
Skor by som povedal že ich krmim malo, aj ked 20 krevetiek si asi najde co to aj samo, ale hadzem im krmovo kedze su tam CPO 4 kusy.
Zabehnuté by malo byt asi dobre, kedze ide s krevetkami asi 3 mesiace a filter bezi viac ako rok (povodne tam boli mini cichlidy rodu neolamprologus), reset bol asi taky ze som dal na dno asi 1,5 cm raseliny a premyte povodne dno co nebol asi dobry napad, lebo NO3 boli prve dni vysoke, potom sa to ustalilo a teraz je tam skor nedostatok NO3.
Teraz vidno ze sem tam vybehne bublina z dna. NH3 test nemam, takze netusim ci je tam a kolko, pH je skor zasadite, takze NH3 sa zrejme vo vode nachadza vo volnej forme.

Aj predtym som mal takto spravene akvarium asi 2 roky dozadu s red cherry a to prosperovalo. ALe asi ta raselina aj ked ma len 3 mesiace + to stare dno tam budu robit galibu.

Destilku som skusal koli vysokej tvrdosti vody cez 20 a dufal som ze ked klesne GH, klesne automaticky aj Ph a pokial viem, NH3 sa v kyslej vode "netvorí" (kyseliny ho viažu), to mam od jedneho chovatela Tercovcov, ze v kyslych vodach staci sledovat iba NO2.

Skusim kompletne vyhodit dno a dat cisty strk a nasadit nazad rastliny, lebo je komplet zarastene rastlinami.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhadzovanie vajicok

Príspevok od používateľa Milos »

Podla mna tam naozaj bude robit galibu to dno (raselina).
V kyslej vode sa amoniak tvori, ale evo forme NH4 +, ktora je o nieco menej toxicka, ako NH3.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných