Petríkov - Aquael 30L

Prezentujte svoje krevetkárium
pmasarik
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Kontaktovať užívateľa:

Petríkov - Aquael 30L

Príspevokod užívateľa pmasarik » 30 Nov 2018, 17:18

Čaute,

Toto je moje doterajšie krevetkárko, ktoré idem tento víkend prerábať "počas jazdy".
Tak ako ho vidíte funguje už cca 1 rok na tvrdej vodovodnej vode.
Osadenstvo je cca 20 CRS, ktoré sa asi 5-6 x rozmnožili.. vždy prežili tak 3 mladé.. a nespočítateľné množstvo Bloody Mary.
Podmienky jednoducho neboli ideálne pre CRS, ale aj tak som dokázal niečo odchovať.

Teraz je tam na dne amazonia, ktorá je už vytrieskaná. Budem ju vymieňať postupne za Ebi Gold.
Do nového už budem dávať RO vodu + minerály.

Postupne budem od vás v iným vláknach získavať rady, aby som to teraz už robil správne a aby sa moje jedince mali lepšie ako doteraz.
Postup výmeny dna a vody tu budem postupne zvrejňovať.

1-krevetky-11-2018.jpg

pmasarik
Kontaktovať užívateľa:

Re: Petríkov - Aquael 30L

Príspevokod užívateľa pmasarik » 02 Dec 2018, 11:53

Včera večer som sa teda pustil do výmeny dna a vody.

1. Ebi gold som namočil na 48 hodím do vody (2,5 litra, druhú časť namočím a použijem tak za 2 týždne)
2. vybral som všetky rastliny a kamene z akvária
3. rozdelil som dno pomocou takej umeliny na dve časti, aby sa mi nezmiešalo staré a nové dno
4. odobral som staré dno a vložil nové
5. vymenil som 7 litrov vody za vodu z RO + minerály.. namiešal som 80ppm (nikto nič v tomto smere neporadil, tak som to musel urobiť cestou pokus omyl)
6. pridal som sera nitrivec 10ml
7. nekŕmil som 2 dni pred výmenou

Voda sa pri tom zakalila blatom tak silno, že som nevidel ani čo robím. Aj som to odfotil, ale vyzerá to ako bahno, takže to sem ani nedávam... Teraz čakám, kým sa to odfiltruje.

Hodnoty vody pred výmenou: TDS - 290ppm, PH - 7, KH - 10, GH - 14, NO2 - 0, NO3 - 25
Hodnoty vody cca 8 hodín po výmene: TDS - 180ppm, PH - 6,5, KH - 5, GH - 7, NO2 - 0, NO3 - 25

pmasarik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 02 Dec 2018, 13:17

WOW, práve som zazrel v ešte zakalenej vode mladú asi 3-4mm veľkú CRS-ku. Pri mojich parametroch sa čudujem že ešte žili, nie to že oni sa ešte aj rozmnožili... Príroda je mocná :)

Užívateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martinzemanovic82 » 02 Dec 2018, 15:24

ešte trošku zraziť KH a vodu na CCA 120ppm a je to vyriešené :) dúfam že sa podarí aj ďalšia výmena :) tou ďalšou výmenou aj časti vody by malo ísť aj KH dole keďže pôjde do akva viac vody z RO :) teda dúfam že sa nemýlim :)

Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 04 Dec 2018, 18:30

Hej, kedze to preraba postupne, tak samozrejme hodnoty nebudu hned idealne. Ale posup vymeny je tip top :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Užívateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martinzemanovic82 » 04 Dec 2018, 18:53

jasné veď aj podla mňa je to super spravené pokial to bude bez strát tak sa to bude dať patentovať ako dobrý postup na výmenu dna "za jazdy" :) :)

pmasarik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 04 Dec 2018, 23:41

Nedarí sa mi vyčistiť vodu.. stále je zakalená, ale ja som si už zvykol, že čas takéto veci vyrieši, takže ja to nejak extra neriešim.
Filter bol po tej "búrke" totálne špinavý tak som ho musel očistiť, aj keď som ho moc teraz čistiť nechcel. Opral som ho vo vode z akva.. len pre istotu to napíšem :)

Pravidelne teraz len meriam parametre vody. Straty zatiaľ nevidím, počet krevetiek vyzerá byť v pohode.

Dnes je to: TDS - 165ppm, PH - 6, KH - 5, GH - 5, NO2 - 0, NO3 - 25

Návrat na "Vaše krevetkáriá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný