Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Chcel som prihnojit do minicka kde niesu krevetky, len mach a rozkatec a ako naschval, nedostal som z toho nic okrem vzduchu :D

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

este ze tak :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ale sem by sa to zislo lebo tie rastlinky su uplne bez zivota.

Kym tam pridu krevetky tak by to rastliny spotrebovali a vodu by som velku cast vymenil.

Skor to "este ze tak" chapem ze nebudem moct hnojit do 30ky.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

ja ti poviem tak, u mna do akva s krevetkami ziadna chemia. je jedno ci tam pojdu o dva mesiace, aj tak tam nedam nic co nie je prirodneho povodu. ziadne vyhanace chloru, ziadne prevetiv, preventin a pod. u mna ide o krevetky, nie o rastlinky. ak chces rastlinkove pekne akva, kde budes hnojit, a bavkat sa stale v akva, tak si tam daj nejake pekne lacne red cherryny.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Keby som sa chcel bavkat s rastlinkami, tak by som si tam nedal mach a rozkatec.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja raz za cas (cca 2x do tyzdna) k cherry kvapnem tetra plantamin a vobec ziadne problemy
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa joey »

MikelCRS napísal:No s poednou vetou nesuhlasim. Praveze oni kapu same od seba. Mozem sa teraz vykaslat na mrtvolky ale co dalsie? To ze kapu nieco asi znamena, nie? Len neviem co. Tak snad ta v piatok sa otravila hnojivom, vcera to bol teplotny sok a dnes to bol len nasledok toho vsetkeho.

Uz znova sa zacina robit ten povlak pri heterantherach pri jladi e a riccii. Zatial to vyzera akokeby tam bol prach.
Nie nekapu same od seba. Podla mna by si sa mal vratit na zaciatok. Ziadne hnojenie, vymena vody raz za tyzden max. 5litrov. Ziadne rypanie v akva,ani pridavanie,odoberanie rastlin. A iba by som sledoval. Najlepsie riesenia su tie najednoduchsie. A po mesiaci uvidis co sa s cim deje. Ci su rastliny ok, ci a ake su riasy a az potom zacat riesit ale vzdy iba jednu vec, aby bolo jasne ci to zabralo a ako. A samozrejme ratat s tym ze budu straty na krevetkach, pokial sa nestabilizuje komplet akvarko. Evidentne v akva sa casto vyrazne menia podmienky pre zivot.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vyzera to tak ze sa cipangopaludina rozmnozil(dufam ze to je ona a nie nejaky plž). Ale neritina je stale na chrbte a ked ju otocim tak najprv nechce vyliezt, potom den je vonku a dalsi den sa znova otocila.

Krevetky: dnes -1 takze uz 8

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

joey ma pravdu tak sa tym riad ... ja som mal to iste a aj som to pisal ... pravidelne mi kazdy tyzden odisla jedna az dve krevetky bez dovodu ... proste som musel cakat, vobec nezasahovat a kazdu nedelu cize raz tyzdenne som menil kybel vody (kybel ma cca 10 litrov tusim cize cca 20-25 percent akvaria) a nic viac ...obcas malicky zasah zasadenim vyplavanej rastlinky ale inak nic ... po vyse mesiaci sa mi to ukludnilo a za posledny mesiac uz umrela len jedna aj ta pred 2 tyzdnami ... takze musim zaklopat na drevo je to ustalene nateraz .... bohuzial caka ma iny zasah do akvaria kvoli ktoremu budem musiet najprv povyberat vsetky krevety ale to az najskor o mesiac ked zozeniem davku algulol-u (kedze nove cele balenie stoji 60 eur)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Uz sa tym riadim. Rias a sinic je vela ale snazim sa ich nevsimat. Jediny zasah co som dnes spravil bol ten ze som otocil neritinu, vybral nejaku gulicku co mi pripominala kotulku ale rozpuzilo sa mi to v ruke takze neviem co to bolo(opatrenie proti premnozeniu, davnejsie sa v akva objavili dve ktore som hned vybral a odvtedy nikds nic) a vybral mrtvu krevetku.

Podobne aj predosle dni ale asi pred vcerom som trocha cistil rastliny od sinic, lebo som vtedy nepochopil ze nemam robit ziadne zasahy, jedine ak to je nutne..

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

na akve som uz pisal raz - na riasy sa mi ako najjednoduchsie riesenie aspon zo zaciatku na obmedzenie osvedcila skratena doba svietenia ... skus dat o hodinku menej a tyzden pozoruj, ked tak skus dalsiu hodinku kludne ak pomoze alebo ostan na kratsom ak uvidis dobre vysledky ... ja na akvariach kde mam silne svetlo (na 15L 1w/L a na 54L 1600+Lm) svietim 5,5 hod od 16,00 do 21,30 aby som si akvaria uzil po praci a riasy mam zatial pod kontrolou
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak skusim, ale pan ktory mi dal rozkatec hovoril ze mu treba vela svietit, on svieti 12h. Ked som mu povedal ze svietim 6h povedal ze to je malo.. Ale nepridal som.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Ono s tymi riasami by si vobec nemal problem keby mas poriadny huf krevetiek. Vidim to u seba. V jednom 50l akva, kde sa im nedari, mam len par krevetiek, ktore kaslu na riasu z mojho pohladu. Urcite ju zeru, ale je ich tam malo na to aby ju dokazali vsetku spast. A tak som vybral z toho akva koren s microsoriom a dal som ho do krevetkaria kde je hodne krevetiek, hlavne malych. Za den bolo mikrosorium aj koren krasne ocisteny od rias.

Tie riasy mozu byt aj na dobro u teba, ked ti samicka odnosi mlade, tak maju vystarane o potravu...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

mam v 54ke rozkatca a svetlo 5,5 hod. mu krasne staci ... rastie ako divy uz som ho musel aj riedit ... takze pan mozno svieti 12 hodin ale asi nema take lumeny na liter ako ja :
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Uz sa to zrychluje, dnes -2 krevetky. Zivych pravdepodobne 6.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

mne tiey kapu v jednom akva krevetky, tie co som si najlepsie povyberal z beznych crs. tak som vcera stiahol 20l vody z 50l akva, podolieval z ostanych akvarii a dnes boli krevetky zatial okej. ziadna skapata, aj pekne lozili po akva a hladali potravu. teraz im este dolejem destilky vecer a dufam, ze som vyriesil problem.

viem ze u teba pokial nemas ine zabehnute akvaria sa to takto neda riesit, no u teba by som asi skusil vymenit tretinu vody a cakat.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

1/3 menim bezne a vymenim aj zajtra a pockam(kym skapu vsetky a akva uplne prerobim).

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Stratil som sa v tom, takze doplnujuca otazka: Kvapkas tam teraz nieco? Je velmi divne, ze pri tvojich parametroch vody este stale kapu. Alebo inak: Si kusok odtoho, aby nekapali. Len treba zistit, ktory kusok :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nie nekvapkam nic.

Napadlo mi ze vtedy ked som pridal slimakov som pridal aj kamen. Ale nesumel a tvrdost vody je najlepsia aka bola.

Biely povlak je na hladine stale.

Neritina je na rovnakom mieste ako vcera, je trocha pootvorena. Zije?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ci zije ti ja nepoviem,
ale ak nezije a hnije, niet divu ze kapu krevetky.

Ak si dosiel s akvariom do stavu, ze sa pomaly psychicky pripravujes na jeho kompletny restart, mozno predtym este bude stat za zvazenie jeden experiment:
1.) Neritinu vyber
2.) Vymen este raz nejaku cast vody
3.) A nejaku dobu, povedzme dva tyzdne sa toho vobec nechytaj. Vobec, tym myslim aj krmenie. Nekrm, necisti, nevymienaj vodu, necisti filter, nic nerob. Mozno tam po tyzdni mozes hodit malinky kusok zihlavy.

Ak za tie dva tyzdne ziadna neskape, mozes takto pokracovat do doby, kedy zmyzne povlak z hladiny, potom pomalinky zacat krmit a nasledne po par tyzdnoch aj vymenit trocha vody. Ak to nevide, nie je uz moc co stratit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných