Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

tu celkovu vymenu vody mi poradil priamo vysluzil (a jemu sa da verit) ... dokonca ma trosku sprdol ze som spravil 2 polovicne vymeny kratko po sebe a nie jednu velku.

- ako dlho netusim ... nekukam cely den na akvarium a jednoducho jeden cas vidim zelene vajicka (neoplodnene) a neskor uz zlte (oplodnene) ... nosi ich tusim cca 3 tyzdne nez sa vyliahnu

- ci ju citia neviem asi ano .. ako inak by vedeli ze ju mozu prave teraz oplodnit? :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Chcel som vediet ci ju citia pred zvlekom... Ze ju citia po nom mi je jasne... Lebo tesne pred zvlekom(a toto sa mi podarilo vytusit ze sa bude zvliekat)krevetkam hrabalo a dve jej sadli na chrbat, a po chvili odisli.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hyperaktivita krevetiek utichla, vajicka nevidim. Ak je oplodnena za ako dlho uvidim vajicka?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

vajicka vidis este pred oplodnenim (dalo sa to vycitat uz z prispevku predtym)
najprv nosi zelene - neoplodnene - vajicka ... ked sa zvlecie zacne ich klast pricom ich samec oplodnuje a potom si ich zoberie s5 do starostlivosti a vidis uz zlte - oplodnene - vajicka
ci ju citia? neviem spytaj sa ich ... priroda ma rozne triky ako zariadit aby veci fungovali
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pozeral som viacere videa o pareni a tam nemala vajicka ani predtym a ani potom. A to parenie prrbehlo podobne ako som ja jednym ockom dvakrat zazrel. Uvidime co z toho bude. Ale nic ine nevysvetluje hyperaktuvitu samcov, este ktomu to zacalo tesne pred zvlekom a skocnilo pol hodinu po nom.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ani dnes som vajicka na krevetke nebasiel(mozno je ukryta) ale ak naozaj nema ziadna vakjicka, tak koli comu boli vcera tak hyperaktivny? Vcera sa zvliekla velka krevetka a hodinu po jej zvleceni hyperaktivita utichala.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som basiel ze jednej krevetke chyba cast chvostu. Nema 4biele bodky ako ostatne ale len 3. Akoby jej niekto ukusol jednu bodku z kraja. Dufam ze vidste co myslim bodkami. Myslim ze sa to vola uropod a na nom ma crs 4 biele bodky.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pisal som aj ze cerviky zjedli mrtvu krevetku, takze nevylucujem ze nejedia aj tuto zatial zivu. Pravdepodobne to su hlistice. Preto sa pytam: mozu byt nebezpecne pre mladata? Aj ked ta jedna gubka nic nejedla mohol by som ich tam dat viac, no radsej by som to robil az ked budu krevetky v pohode a budu sa mnozit. Ale... mozno prave koli cervikom sa mnozit nebudu. Potom je este jedna moznost a to asi urobim - dam tam helenu. Neviete ci zerie helena aj cervikov? No planaria by ju nemala zabit, vymenil som asi polovicu vody. Teraz si nemyslite ze sa ich chem silou mocou zbavit, len sa bojim aby neboli nebezpecne pre mladata krevetiek. Lebo mal som moznost vidiet ze niesu len bylinozrave ale jedia aj maso!

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No, kaslat na cervika. Nasiel som minikusok sinice na elocharise.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vcera som vymienal vodu a tesne predtym som meral gh a konecne je 6. Ajtak som dal menej mineralov(nie menej ale symbolicky)lebo chcel by som gh tak 4-5. Kvapky nekvapkam az na dnes. Dnes som od sinice cistil elocharis a uz som ju objavil aj na heteranthere. Omylom som ju pri cisteni uvolnil zo substratu a bola aj vysoka tak som ju roztrhol na dve a zasadil. Aby ju nechytila sinica(teda pomalsie) tak som prihnojil vodu dvoma kvapkami tagesdunger. Je to logicke ze riasy a sinice rastu pomalsie ked sa dari rastlinam. Preto aby sa ta oslabena co som zasadil posilnila som prihnojil. Prepacte :(.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze, kedze sa zacali objavovat sinice by sa zislo to hnojenie, tds je okolo 100 ale merac je treba vykalibrovat. Takze zvysenie vodivosti neuskodi. Takze skodi tagesdunger? Ako skodi? Dozvedel som sa ze rastlinam mozno chyba dusik, je v poriadku dat krevetkam dusik? V hnojivach by mal byt NO3 a to by nemuselo skodit.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze vacsina elocharisu bola napadnuta sinicou tak som elocharis vybral, par peknych kuskov som umyl a vratil. Uvidim ako sa mu bude darit, ale planujem ho vymenit za: monosolenium tenerum alebo, mach(mozno javsky a mozno nejaky pomalsie rastuci) alebo cratonneuron filicinum. Krevetky boli vcera vyzerali zdravo, no dnes som sice mrtvu nenasiel ale dve mali druhy buely pasik takmer nevyfarbeny a jedna je taka vyblednuta zvnutra ale hybe sa, dokonca vysi z lista dole hlavou(ako netopier)

Obrazok preriedeneho elocharisu najdete tu: http://www.akva.sk/mikel-30l-t15961.html

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Este planujem spojazdnit dve minicka od babiek po rodicoch. Jedno asi 5l(to kde su neritiny asi uz skapali) a druhe 15-20l. To vacsie v minulosti sluzilo na odchov gubiek, no uz ich je vela tak sa o to nestarame. Je vyschnute asi 1-2 roky. V akvariach sa chystam testovat shirakura strk a silu vzduchoveho filtra. Rastliny jedine mach, rastlin mam dost ale nechcem si dalsie akvaria nakazit cervikmi. Chcel by som skusit aj neocaridiny, asi to toho mensieho. Svetlo nechystam, poznazim sa ich napchat vedla 30ky ktorej svetlo osvetluje celu izbu. No nebude to tak skoro, zatial nenam ziadne plany, len mi to tak napadlo ako sa pozeram na vyschnute akvarium a akvarium s mrvtymi slimakmi(na hladine sa robi biely povlak). K tomu strku: RO voda znizuje alebo zvysuje zivotnost? Je pravda ze dokaze pri nizkom ph ho zvysit? Potom to asi nebude raselina ako ostatne.

Ved uvidim na vlastne oci(dufam).

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Shirakura je jedine mne zname dno, ktore pH nie len znizuje, ale aj zvysuje v pripade, ze je pod 6,2. Mne osobne sa to moc nehodi, ale ano je to pravda, sam som to testoval a fungovalo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Iz som to aj pisal ze som cital ze nieje moc dobra ta shirakura. Takze sa pytam: Je lepsia ako obyc. strk alebo fluval?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Tak to je tazka otazka kamo. Fluval je aktivne dno, alebo len nejaky specialny strk? Nemam s tym skusenosti. Ale podla toho co som cital od teba a rozpraval sa s (velko)chovatelom tuna v Berline tak som nadobudol dojem, ze vsetko je lepsie ako Shirakura. Rovno som si od neho teda kupil ADA...takze mozno nebol uplne objektivny :D
Inak ze tam ides dat mach je velmi dobry napad. Nerozmyslal si tiez nad rastlinami ako Ceratophyllum a Pistia? Mohli by vyriesit tvoj problem so sinicami/riasami, su velmi ucinne v odstranovani zivin z vody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Fluval shrimp stratum. Ano aktivne dno. Asi najlacnejsie aktivne dno pre krevetky. Cerathopyllum nemam kam dat, hladam nieco nizke dopredu, jedine by som to mohol dat namiesto egerie(tej nebude skoda mam ich vela v akvariu s gubkami) a pistia tak to je plavajuca ak som.dobre pochopil z obrazku. To asi tiez nie lebo uz teraz heteranthera zabranuje v ceste plavajucej riccii a to som ju strihal minuly tyzden. V com je shirakura taka zla? Povedzme ze sa vratime v case ked v tomto akvariu nebol strk. Mame na vyber: dennerle garnelenkies a shirakura red bee sand. Dame tam garnelenkies? Ako moze shirakura uskodit ked bude voda RO+mineral? Keby som siel do Viedne a vedel by som ze sa ebi gold oplati kupit(ze nebude len minicko ale vacsie akvarium) tak by som to zobral z garnelaxie. No uvidim, chystam sa ist na burzu buduc vikedn pozriet tu rastlinku dopredu a pozriem aj ze aky strk budu mat. Ada je uz naozaj draha.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tie dve rastlinky co si sponenul maju vacsi ucinok ako java moss?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Ceratophyllum a pistia su rychlorastuce rastlinky, ktorymi najrychlejsie odburas NO2 z vody v akva. Urcite maju vyssi ucinok ako pomaly rastuci mach.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ako vravi denis, odburavaju z vody dusik a tiez ine ziviny. Je docela pravdepodobne, ze ti pomozu s riasami a sinicami a zaroven zlepsia kvalitu vody pre krevetky. Mach je pre ne dobry z uplne ineho dovodu a sice ze jeho clenite povrchy poskytuju substrat pre rast mikroorganizmov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], oyufeyfiq a 35 neregistrovaných