Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa mosfet »

Odkiaľ si? Ak by si chcel red cherry tak by som ti s kľudom dal 10 - 20 ks

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Noe dakujem, som z ba. Red cherry sa mi moc nepacia a chcem skusit red bee, kedze som do nich dal vela penazi(RO, mineraly) a ani preto nechcem red cherry lebo tie by sa rychlo rozmnozili a red bee by nemali priestor nie len pre seba ale ani na mnozenie. Red cherry si mozno dam do 10l akvaria ale to je daleke cestovanie v case...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa mosfet »

;) OK

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel, je neuveritelne, ako huzevnato si lames hlavu s tou riasiou, resp. bakteriami, nech to je cokolvek. Casom to zmyzne samo a pokial ide o to hnojivo, tak s tym ja u krevetiek skusenosti nemam. Kazdopadne je to dalsi zasah, ktory to tnova moze cele rozhodit.
Jediny tvoj skutocny problem je podla mna to vysoke KH. Inak je vsetko v uplnom poriadku. Casom by snad mineraly z ulit kotuliek mali vyprchat, takze pravidelna vymena casti vody to vyriesi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No co to je, bakterie by som chapal ze sa to urobi raz az dvakrat ale ino sa to robi kazdy den a kazdy den je toho viac a viac. Keby som to nezbieral, o par dni by som ani na krevetky mozno nevidel.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes je tam znova vela tych cervikov a videl som aj nejaku bielu bodku co skakala po dne.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

s tou bielou skakajucou bodkou sa netrap, aj mne skace take po akvariu a krevetkam sa dari. dokonca aj dafnia (alebo cyklop) sa mi v dvoch akva objavila - vela krevetkarov ti povie, ze prave vtedy je voda a akva dobre zabehnute. a to sa snazim menit vodu kazdy tyzden (cast vody samozrejme)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No pozeral som na internete o blchach v akvariu a dosiel som na to ze ta bude asi perloocka a to je dafnia nie? Tak teraz neviem ci tam mam dat este no planariu lebo ti cervici sa tam zjavili zo dna na den aj je ich tam celkom dost. Neviete ci neritina pozerie aj tych malich cervikov? Lebo chcel by som ju tam uz dat len zatial neviem ci este budem davat no planaria alebo nie.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel, ta biela bodka bude but dafnia (perloocka), alebo cyklop. Jedna sa o malinke korovce ktore ja osbne v mojich akvariach s krevetkami vidim rad. Znamenaju, ze akvariu sa dari a krevetkam nijak neprekazaju.
Cerviky budu pravdepodobne planarie (ploskule) a riesit ich ma cas. Je to skor neprijemnost, ako pohroma.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

...ale o parazitoch tu je specialne forum ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Toto je ten cervikObrázok Obrázok a nema viac ako 1mm a nema ani kosostvorcovu hlavu takze si nemyslim ze to je planaria
Naposledy upravil/-a MikelCRS v 09 Okt 2014, 20:41, upravené celkom 1 krát.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

bolo by lepsie keby najdes jednu poriadnu fotku na nete a das ju sem, ako taketo neostre. nevydavaju ziadnu hodnotu...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No prepac ale neviem co to je zac :) a to chcem zistit tu, ked to budem vediet tak dam fotku z netu :p

Ale uz dlhsie mam podozrenia ze to je hlistica a podoba sa to tomuto Obrázok ked si to porovnam oproti tomu filtru na fotke tak moje su o nieco mensie.
Naposledy upravil/-a Denis v 09 Okt 2014, 20:53, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: spojenie prispevkov

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak dnes som videl druhu blchu, hned som zobral lupu a vyzera to ako dafnia. Co je na nich take super? Skor sa mi zda ze to bude steklit krevetky. Keby som tam dal no planariu proti cervikom tak to zabije aj dafnie?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ako vravel Denis, je to prejav dobre zabehnuteho akvaria a cistou vodou.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No, ale asi som ju odniekial doniesol nie? A odkedy som si ich vsimol tak som si vsimol ze sa krevetky castejsie skrabu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel, znova sa opakujem: Jediny v tomto momente znamy problem s tvojim akvariom, ktory musis urgentne riesit ak chces, aby sa ti CRS mnozili a prosperovali je, ze mas prilis vysoke KH. Nic ine ta v tomto momente nemusi trapit. Vsetko ostatne su kozmeticke vady, z ktorych tretina riesenie nevyzaduje, tretina sa vyriesi sama a tretina moze cakat a cakat a rozhodne neurguje.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som menil asi 6l a kh je rovnake, takze podozrievam mineraly a asi zacnem merat kh vody po pridani mineralov lebo meriam len gh ze ci som dobre namiesal.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

A jedna tretina sa pravdepodobne uz riesi sama ale nechcem predbiehat tak pockam do zajtra ako to bude vyzerat a potom napisem. Ale po prichode domov som sa celkom potesil.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Dafnia sa ti sama vytvori v akva. Ja som na parapet popozil 2 litrove minicko s machom a za necely mesiac tam bola dafnia. A naozaj ako pise Milos, netrap sa tym uz tolko a hlavne netrap obyvatelov akva.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: azojonovebo a 14 neregistrovaných