Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nie nedal som slimakov do karanteny ale potom ako som ich dal do akvaria zdochla len jedna krevetka. Hnojivo davam ale malo, mal by som davat 3kvapky denne a davam len 1-2. Urcite neprekrmujem. Vodu som nevymenil kompletne po pouzuti no planaria ale za ten cas som toho dost v tyzdennych vymenach vymenil. A vsimol som si na hladine taky povlak akokeby olej ale nerobi to oka. Denis co moze urobit taky slimak? Mimo tohto, ceratophyllum moc nerastie.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Slimak neurobi nic, ale moze byt prenasacom choroby. Ale ked vravis, ze len jedna skapala ako si dal slimakov, tak v tom bude nieco ine, skor ako Milos pise. Ja by som uplne odsavil hnojenie, to je moj nazor. Co sa tyka pripavku no planaria, tak ten som bezne pouzival a krevetky mi nikdy nekapali. V tom to nebude. Hnojivo je problem podla mna.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Nedavaj tam ZIADNE hnojivo,
2.) MENEJ KRM a
3.) CAKAJ!
Ten povak su bakterie a znamenaju okrem ineho aj to, ze zivin je v akvariu mozno dostatok, mozno nadmieru, urcite nie primalo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hnojivo mi poradili na akve. Ale zacinam verit vam lebo: najprv som hnojil ked som si spomenul, potom som hnojil pravidelne a vtedy dve skapali. Prestal som hnojit a dlho dlho nic. Potom mi odporucili hnojit a znova to zacalo. Krmim len 2 krat za tyzden a len tolko kolko zjedia a potom pri vymene vody odsajem zvysok(zajtra budem vymienat vodu takze tyzden sa tam moze hromadit spina). Keby ste chceli teraz hladat nezjedene krmivo najdete jednu mini tabletku spiruliny. Na krmenie si davam pozor. Hlavne bakterii a rias je v akvariu privela lebo moje krevetky nezjedia hoc co. Zo 4 krmiv jedia len dve a jedno z tych dvoch len obcas. Nejedia ani prhlavu a ani medovku.

V tomto akvariu mam viac chyb, takze ak bude minicko pripravene tak 30ku prerobim.

Hnojivo a ine kvapky dennerle: predpokladam ze je to riadna umelina lebo hnojivo je zelene(ta tekutina), crusta fit cervene a kvapky na upravu vody su modre.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Nedavaj tam nic, ani hnojivo, ani cruta fit, ani nic ineho. A na nejaku dobu prestan krmit. To ze nejedia medovku, zihlavu, ani sa moc nemaju do inych veci znamena, ze sa krmia tymi riasami a bakteriami, co ti tam hojne rastu. Skus im dat tyzden pauzu od krmenia.
Kolko ich tam vlastne teraz mas?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Okrem hnojiva som tam nic nedaval, lebo to je zbytocne. Malo by ich byt 11.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ospravedlnujem sa, po dnesku by ich malo byt 10 :( .

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vodu som nakoniec vymenil vcera a dnes rano mrtva krevetka :(. Odmeral som tvrdost: gh-7 a kh konecne medzi 1-2. Olej na hladine uz nieje. Tu dnesnu mrtvolku pripisujem tomu ze vcera som vymenil viac vody, snazil som sa ju liat pomaly, dal som si aj 10min prestavku ale ajtak som ju asi lial rychlo lebo sa mi chcelo ist spat. Kedze vodu robim vonku tak v takejto zime bola este chladnejsia. Dokonca este teraz je voda v akvariu o 2 stupne chladnejsia ako byva.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

vyzera ze sa potvrdzuje stare dobre - cim viac sa snazis tym viac toho pokazis :)

ja teraz kvoli posr**** lasturnatkam menim vodu kazdy druhy den, krevetky krmim raz za tyzden, pridal som tam teraz aj 2 fantomov ciernych a stale vsetko v poriadku ... hnojim tetra plantaminom, pridavaj co2vital od rataja a problemy niesu

na teplotny sok si davaj pozor bo ti budu odchadzat vzdy pri vymene vody ...
po dalsie .. stale pises ze mas malu tvrdost ale - nepises PH ... meral si? ake mas hodnoty ... Ve tvrdé vodě s vysokým pH neprospívají. Tyto krevetky jsou znatelně náročnější na parametry vody než často chované krevetky rodu Neocaridina. Chov i odchov je pro zkušené chovatele.
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Neviem ci pisem bez vedomia ale nepisem ze mam malu tvrdost. Voda by mohla byt este makksia. Ph nemeram moc casto lebo mam len papierikovy test a na nom je okrem ph vela inych veci. Ale co.si naposledy pamatam tak ph bolo okolo 6,5. Neviem ako pocas dna sa meni ph ale som si isty ze 7 nepresahuje. Par gramov H.E.L.P Advanced soil mi zostalo tak som nim posypal tu zulu co mam vzadu, tak by to mohlo aspon trochu istit to ph, viem ze nim treba posypat cele dno. Zda sa mi ze by uz mal byt doma aj kalibracny roztok, tak sa spytam ci je ph merac vykalibrovany. Potom napisem.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Aktivne dno tam ale nesyp priamo, najprv ho nechaj aspon v nejakej nadobke s vodou na par dni.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som ho nasypal priamo pred tyzdnom. Dal som ho tam asi 3 cajove lyzicky.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ahh tak to ano, v takom malom mnozstve by to nemalo skodit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Teraz som splachoval dalsiu :( . Prepacte ale uz mi dochadza optimizmus ked premyslam nad krevetkami v tomto akvariu. Teraz uz len cakam kedy bude zabehnute minicko, koren nebude pustat sliz a bude osadeny rastlinami. Bohuzial :(

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel netrap sa tym, ani nam to nejde bez uhynov. Keby som vedel poratat kolko mi uz pokapalo krevetiek, tak by to bolo na maslu. Ja som teraz tiez zabiehal akvarium, po dvoch mesiacoch zabiehania som tam navyberal najlepsie CRS ake som mal a z 12ks mi uz 4 posli. Najnovsie dnes az dve po vcerajsej vymene vody...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ale tebe sa rozmnozuju a to je rozdiel. Ked si precitas tuto temu trochu dozadu tak zistis ze dnes, vcera a v piatok mi zdochlo po jednej. Este minulu sobotu asi pred 1,5 mesiacom tiez dve posebe(to neviem ci som pisal).

Este ktomu sa mi tam pomaly rozrasta zabi vlas ktory sa mi tam dostal s machom ktory som nechal 2 dni v kelimku. Ked som ho kupoval nebola tam zabi vlas. Nehovoriac o sinici ktoru nechcem uz nikdy vidiet ale musim sa na nu pozerat minimalne 10x denne.

A zebricka(neritina), ta mi nici peknu zelenu tvrdu riasu.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

MikelCRS napísal: Este minulu sobotu asi pred 1,5 mesiacom tiez dve posebe(to neviem ci som pisal).
Aj minulu sobotu mi jedna zdochla a pred 1 a pol mesiacom dve..

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Ani u mna to teraz nie je ruzove... v jednom akva mi posli takmer vsetky dospele CRS. V dalsom mi red bee nenosili hadam aj styri. V tretom taiwan bee hybridy nenosili uz dva mesiace a ked konecne nosila jedna samicka, tak mi skapala a vajicka posli. Tigre ani nehovorim, to je debata na cely vecer. Jedine co mi zacali robit radost su CBS, tie nosia po dlhsom case 4-5ks. A vlastne este v jednom akva mi nosia CRS asi 5ks. Cize na to ze mam hodne akvarii, to nie je ziadna slava, co povies? :) Hlavu hore, nic nejde same od seba...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No s poednou vetou nesuhlasim. Praveze oni kapu same od seba. Mozem sa teraz vykaslat na mrtvolky ale co dalsie? To ze kapu nieco asi znamena, nie? Len neviem co. Tak snad ta v piatok sa otravila hnojivom, vcera to bol teplotny sok a dnes to bol len nasledok toho vsetkeho.

Uz znova sa zacina robit ten povlak pri heterantherach pri jladi e a riccii. Zatial to vyzera akokeby tam bol prach.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

to hnojivo moze a predpokladam, ze stale posobi na krevetky. taktiez aj po vymene vody ho neodstranis ciastocnou vymenou. a menit viac ako stvrtku vody nemusi byt celkom ok, i ked ja som raz polku menil, ked mi kapali moje crs. a nepomohlo. musel som ich do ineho akva prelozit a toto nanovo zalozit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných