Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To mykanie klepetom bolo asi prudom vody. Uz som ju vybral. Dufam ze umrela na starobu. Vacsinou mi krevetky dochli: prve dva dni zdochla asi jedna, a po tom asi o dva tyzdne vsetko postupne naraz(teda kazdy den som nasiel 1-2 mrtve). Pridam hodnoty vody
Kh:2-3
Gh:7
Ph:6,8
Teplota:24°C

:( :( :(

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

v akvariu kde nerobim nic je vsetko v poriadku a tam kde som zacal hnojit a davat tekute co2 mi par umrelo tiez ... takze asi v krevetkariu vypustim hnojenie uplne a rastliny same ukazu ktore sa tam hodia a ktore nie ... lepsie poriedit rastlinky ako krevetky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som zatial mrtvu nevidel. Snad to bola nahoda.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes to bude pravdepodobbe druha mrtva :(. Nieco je zle. Nasiel som pri nej aj kusok panciera. Napada ma jedine kh 3, ale to neviem niak obvplyvnit. No2 by malo byt v poriadku a na nh3 test nemam.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Este pridam ze ak je mrtva tak nie dlho lebo je este akotak vyfarbena a zvyja sa. Ale vsade po nej lozia cerviky.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

A este sa spytam ci je mozne ze uhyn krevetiek zapricinili cerviky ak by to boli planarie.
Ak ano tak tam vpustim gubku.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Krevetku som vybral, mala vyzrate oko a bola cela pretunelovana. Takze cervici ma nastvali a uz tam plava gubka. Zatial ale nic nelovi.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Prepacte mi, gubku som vybral a zacal tretiu a tento krat naozaj poriadnu liecbu no planariou

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Uhyn nesposobuju cerviky, skor to budu vsetky tie vodicky, ktore tam stale lejes. Tuna XXX ludi pisalo, ze no planaria moze krevetkam skodit. Ty mas uhyn a reagujes na to No Planariou. Je to frustrujuce ked kapu, ale treba zachovat chladnu hlavu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vodicky... Aspon viem ze si ma nikto necita :(. Vodicky nelejem a ked kapu tak skapu tak ci tak. Teda ak nieco mozno nezmenim. Asi by som nal prestat menit vodicku ze?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

POkial viem, tak si tam daval NO planaria, Crusta fit a nejake hnojivo. Prepac, ak som sa zle vyjadril, mozno sa jedna o prasok. Kazdopadne docela dost veci na krevetku o ktorej je zname, ze ma rada co janizsie TDS. Teda "Total Dissolved Substances", alebo "celkove rozpustene latky".
Cerviky ju urcite nezabili, skor ta no planaria.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pre upresnenie. V nedelu som sa o nich tu v tejto teme bavil o vodickach. Napisal si aby som ich nepouzival a ja som odpisal ze nebudem. To som aj dodrzal. Skoncim s tou no planariou a co najskor vymenim vodicku. Neviem ci to je no planariou alebo zvlekom nejakej samice(pancier som nevidel) ale par minut po tom ako som tam dal tu no planariu su takmer vsetky krevetky hyperaktivne.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pocas pisania predoslej spravy sa zvliekla jedna vacsia krevetka a este predtym na nu dve skocili. Je mizne ze vypusta tie chemicke signaly ze je pripravena na parenie este pred tesne pred zvlekom? Toto by naozaj vysvetlilo hyperaktivitu samcov.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

K pareniu dochadza po zvleku, ano.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No planariu som dal az po jej smrti. Kks teraz su krevetky nakopnute ze sa bojim ci to nieje z no planarie. Takmer vsetky hraju nahanacku. Zda sa mi ze ta zvleknuta samica chvilu niesla taku ciernu vec. Mozno to bol strk. Akej farby su spermie krevetiek? Ale predpokladam ze bielo priesvitne ci? Z najhorsieho dna akvaria sa mozno stal najlepsi :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ale je mozne ze samci to vycitia este tesne pred zvlekom? A dobre si sa vyjadril su to vodicky ale v nedelu som ti pisal ze ich prestanem pouzivat.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ja viem ze si to prestal pouzivat. Ale reakcia na nevhodne podmienky nie je vacsinou okamzita. Pouzival si to doteraz a to mohlo mat na krevetky vplyv, ktory niektore z nich nemuseli rozdychat. Resp. poradili si stym nejaku dobu a potom uz nie...Ale mozno uhynuli koli chybam predosleho chovatela, mozno jednoducho stres zo zmeny prostredia, moze to byt kadeco.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha zaujimave ze kvapky pre jrevetky ich zabijaju. A ak to je chyba predosleho chovatelo tak by sa to prejavilo skor nie mesiac po vpusteni. A tuez by nezdochli naraz... Skor ma cim je sposobena hyperaktivita.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

pokusim sa ti odpovedat tak, ako by ti odpovedal dlhorocny akvarista Ivan ktory ma prezyvku vysluzil (minuly tyzden v piatok som s nim hovoril nazivo na stretnuti akva klubu):

nedavaj do akvaria co nieje prirodneho charakteru a nieje to naozaj potrebne. ak tam uz nieco musis dat, davaj velmi opatrne a sprav vsetko preto aby sa akvarium bez problemov dostalo nas5 do rovnovahy pretoze vsetko co tam das tu rovnovahu rozhadze. ak sa teraz budeme bavit priamo o no planarii - aj ked sa to tvari ako prirodny produkt stale je to nieco umele (vysluzil to nazval chemiou). po jej pouziti vymen celu vodu (definovane ako minimalne kym nebudu rybky lezat na dne kvoli nizkej hladine), vyplachaj filter a po napusteni sa k akvariu spravaj ako k novozalozenemu (odvolavam sa na jeho odpoved v mojej teme na akva.sk s nazvom hryzo prerabka 54L). ta planaria ti totiz ostane v strku a hocikde inde, bakterie su z toho zdecimovane a v akvariu lahko pride k neziaducim nehodam kvoli zhorsenym podmienkam.

ak som spravne pochopil aplikoval si no planariu viac krat a to nieje urcite nic dobre pre akvarium ako celok. aj ked no planaria nema skodit krevetkam urcite by som ich tym nepredavkovaval (pricom u teba mi to tak uz aj pride). mne jedna krevetka po uziti NP taktiez umrela pri/po zvliekani panciera dokonca ked mala vajicka co sa mi predtym nikdy nestalo (pisal som to v spominanej teme na akva.sk). ja teraz davam akvarium doporiadku castejsimi vymenami vody (2x tyzdenne) a vyzera to ze sa to ustaluje a to som NP pouzil len raz (3-dnove aplikovanie podla navodu).

z toho mi ako celku vyplyva ze no planaria neskodi nejak extra ale ked nemusim nedavam ju tam. u teba by som spravil velku vymenu vody a castejsie menil cast vody aspon 2 tyzdne nech sa to ustali a NP na dlhsi cas vynechal pretoze je velka pravdepodobnost ze problemy ktore mas su sposobene minimalne vacsou castou prave pouzivanim NP.

tot asi vse co som chcel prijemne citanie
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak to si ma upokujil :). Aj ked planaria asi ostane tak aspon viem ze nebude extra tazke dat to do poriadku. Vymenim tak 8l zajtra a 8l v nedelu. Ani velka vymena vody nerobi dobre. Radsej nebudem pokracovat s no planariou aj ked by som ju tam mal davat este 2 dni. Ani ma nenapadlo ze ta no planaria z predoslych liecb tam este je. Otazky:1. Ako dlho trva samici kladenie vajicok(aby som ich mohol vidiet)a co presne robi po pareni?
2. Je teda mozne ze samci citia samicu ako lripravenu na parenie tesne pred zvlekom?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], iyowyeezujl a 11 neregistrovaných