Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

chyt spajglu a strc co nej ... ak sa okamzite zatiahne je ziva .. ak nei je mrtva ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Neritina je vnutri. Dnes som nenasiel nic mrtve(ak je neritina ziva).

V poslednych dnoch ubudaju zo skla cervici.

Na restart akvaria sa pripravujem od zalozenia minicka a vtedy este nekapali.

Preco nemam menit vodu? Ak ide o povlak, tak by mala vymena pomoct a ak ide o krevetky tak ked vymenim menej vody tiez by im to nemuselo ublizit.

Pytam sa, lebo tomu nechcem pomoct v zlom zmysle ale v dobrom.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Nedavno som tu niekde o tom pisal. Vymena vody sluzi na odstranenie NO3, ale kedze mas malo krevetiek a ak by si ich ani nekrmil, nema sa tam NO3 ako nahromadit. Preto je lepsie nechat to tak, nech sa cely system moze ustalit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vcera som vymenil vodu lebo minuly tyzden som este krmil.

Dnes dalsia mrtva(bola prilepena o zvleceny pancier), zivych 5.

Napadlo mi ze akvariu som nedoprial dlhsi zabeh(1mesiac) ale vtedy to krevetkam nevadilo.

Vo vacsiom kapu odkedy som tam dal: slimakov a skloplastovu sietku.

Nieco sa muselo zmenit a toto je jedina zmena(ak nepocitam rozkatec a mach ale nemysilm si ze rastliny skodia).

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Nerozmyslal si nad tym, ze rastlinky mohli byt v povodnom akva hnojene a stale vylucuju tu chemiu a krevetky ich ozieraju :?:

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa joey »

Podla mna im to vadilo od sameho zaciatku, ked to mas tak na hrane, neotravis sa, ale celu dobu si priotraveny, alebo aj chvilkove priotravenie moze mat trvale nasledky a jedneho dna proste padnes.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Krevetky ich neozieraju, vacsinou su skryte v kokose a obcas nejaka zmeni ukryt :( .

Test: ph:6,4; gh:5; kh:2; no2:0; no3:15.

Denis aku chorobu mohol priniest slimak? Ako sa moze prejavovat? Cital som ze je malo pravdepodobne ze krevetka zdochne na chorobu, teda je mala pravdepodobnost ze vobec dostane chorobu.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel zatial som nemusel riesit nijaku chorobu u krevetiek, co som velmi stastny. Neviem teda aku chorobu mohol doniest, ale vsetky zivocichy co idu do akva, aj rastlinky musia ist do karanteny aspon na dva tyzdne. Ten slimak mohol doniest nejaku bakteriu, ktora moze skodit krevetkam. U krevetiek a celkovo bezobratlych nevidis, ze nieco zivocichom vadi, kym uz vacsinou nie je neskoro. Nie je to aku u rybiek, ze maju nejake naznaky choroby a vies to liecit povacsine. Krevetku vidis uz ked je na chrbate, trasie nozickami a s tym uz nespravis nic.

K rastlinkam... :) tvrdit, ze krevetky ich neozieraju je smiesne, kedze ty nepoznas presny jedalnicek krevetiek, to ze sa prave nepasu na nich, neznamena ze ich nezeru ked nie si pri akva alebo pocas noci. Na druhej strane, je postacujuce aby rastlinky vylucovali hnojacu chemiu a tvojim CRS krevetkam to uz aj tak vadi.

Hodnoty vody mas dobre, co teda? Darmo ti napisem, co by som spravil ja, ked si aj tak spravis po svojom...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dobre spravil som chybu ked som slimakov a rastlinky nedal do karanteny. Ale ked som daval neritiny do maleho akvaria lebo v akvarium bola no planaria tak za nejaky tyzden alebo dva skapali. Nechcel som to riskovat a rastlinkam by sa tiez nepacilo mimo zabehnuteho akvaria.

Teraz uz asi nepomoze ak vyberem slimakov.

Sietka je ok?

Denis kludne napis co by si spravil, ak si spravim po svojom aspon to zoberem na vedomie.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel, nikto nema odkial vediet, ci tvoja konkretna sietka je ok, alebo nie je. Proste ju vyber a neriskuj!

Denis pisal si, ze ma parametre v poriadku. NO3 15 je pri RO bezne, mne kedze som nauceny na destilku, sa to uz zda hodne vysoko, tolko som mal naposledy, ked som tri mesiace nemenil vodu :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

NO3 nieje bezne, zvycajne mam v akvariu 5-10. RO by mala odstranovat NO3.

Sietku nemam cisto sklenenu(aj taka tusim je) ale sklo plastovu, ohybnejsiu.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak necitas mas ju dat prec pretoze moze sposobovat tvoj uhyn ak nevieme jej zlozenie a ci nevypusta nejake latky do vody (co nevieme) ... ak ti uhyn nevadi a nechces dosjt na pricinu neries to ...

napisane co by clovek spravil uz predtym mas ... takze nepytaj dalsie rady ak neriesis ani tie predchadzajuce ... jednoducho si spomen co si zacal robit predtym, ako ti zacali kapat (kedze pises ze ti zacali kapat az neskor). mne z toho co obcas citam (prepac nemam chut stale citat tento mierny spamm:)) vypliva ze ti zacali krevetky kapat po tom co si - pouzil viackrat (minimalne 2) no planariu, zacal hnojit, dal do akva sietku ... planaria by uz mala byt mimo po viacerych vymenach vody co si medzitym spravil a ta troska co ostala v substrate je neskodna ... hnojit si (snad) prestal a nezacinaj kym nedojdes na pricinu uhynu (pre mna su dolezitejsie ryby a krevety ako rastliny) ... sietku VYBER a tym padom by si sa mal postupne dostat do stavu pred umieranim krevetiek ... ak ti aj za mesiac a pol budu este stale takto pravidelne kapat tak uz neviem ... uz som niekolko krat pisal ... po no planarii som mal rozhadzane akvarium, cosi som prevrtal v dne a krevetky mi zacali hynut. nastavil som pravidelnu vymenu vody a nic viac a po vyse mesiaci sa mi to ustalilo a krevetky su teraz vsetky spokojne a ziadna mi uz dlho neumrela takze cas neojebes ... ten proste treba vzdy vyckat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nehnojim uz najmenej tyzden. Sietku som vybral, tak mozem zacat rozmyslat aku rastlinku tam dat.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Aha takze tebe takto vyskocilo NO3 napriek tomu, ze si nezmenil intenzitu krmenia a pravidelne vymienas vodu?
Su 4 moznosti:
1.) chyba v merani
2.) nieco sa zhorsilo s RO filtrom
3.) nieco sa zhorsilo s vodovodnou vodou
4.) ta neritina je mrtva a uz tam pekne hnije
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mozno chyba v merani, meriam papierikmi a ZDALO sa mi to NO3 o nieco ruzovejsie. Minuly tyzden som este trochu krmil a krevetkiek uz bolo menej..

Neritina je vnutri ale radsej ju teda vyberiem.

Dalsie co hnije je heteranthera ale ta hnije odkedy je v akvariu.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zatial som miesto tej sietky a teda aj elocharisu nasiel staurogyne. Moc som sa o jej narocnosti nedocital(na rybicky.net). Neviete ci by sa jej darilo v mojich podmienkach bez hnojenia a CO2?

Alebo ak viete o nejakej korenovej, nenarocnej rastlinke s vacsimi listami(vacsimi ako mach) napiste

Dakujem

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak nieco hnije - davam to von ... sice som nezazil situaciu kedy by mi tam nieco dlho hnilo ale preto hned vsetko vyberam aby som sa k tomu nedostal a nemusel zistovat co sa s tane v akvariu

ak bola neritina na jednom mieste viac ako 3 dni mal si ju vybrat ..... nikdo nehovori zahod ju .. odpusti vodu do zavaraninoveho pohara a daj ju tam a sleduj dalej (ja mam v 5L pohary bez hocijakej techniky len na slnecny pohon volne plavajucu hygrophilu, mach a rozkatec a tonu slimakov a vsetko zije)

ja mam stauro v 54ke a dari sa mu .... vela svetla, prihnojujem aj davam co2vital takze neviem ako sa mu dari bez tohto vsetkeho .... par krat co som ho videl spomenuty na fore bolo vzdy napisane ze casom potrebuje dohnojovat inak sa mu prestane darit. nenarocnych rastliniek (asi chces nizku) je viac ... mne sa dari v 15tke aj http://rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_tripartita ... oni pisu rast rychly ale ja mam pomaly kedze tam len obcas ked si spomeniem splechnem kvapku z hnojiva ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa joey »

Hnit moze aj chumac machu, pekne zvnutra,teda na pohlad je vsetko ok. Zazil som ricciu fluitans, ako v nutri bola cela hnila a zvonku krasna. No isla hned cela prec.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Su to hnede listy tak hadam ze hniju. Zhnedli hned po presadeni z in vitro, to je bezne. Vtedy som sa to snazil odtrhnut ale slo to velmi tazko a niekolko krat aj heteranthera vyplavala tak som to nechal tak.

Uz som pisal ze ked som dal neritinu do nezabehnutej nadrze bez filtracie tak to nedopadlo dobre. Mohol by som ho dat do toho minicka?

Minicko: dnes asi uz zalozim temu. Tiez ho poriadne precistim a vymenim vodu. Koren uz prestava pustat sliz, asi ho dnes osadim machom a anubiasmi. Kupil som pekne designove svetlo, bohuzial ma svetelny tok len 115lm v prepocte 9,5lm/l. Akvarium je hned vedla 30ky takze aj odtial nejake svetlo dopada. Uvidim ci to bude stacit, ale ak nie tak na nho prilepim este jeden led pas. Pred skritizovanim tej lampy berte ohlad na to, ze povodne tam nemalo byt ziadne osvetlenie :D .

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

pri takom slabom svetle by ti aj tak malo par rastliniek v pohode rast:

anubias, crypto aff, bucephalandra
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ielicavlivitu a 11 neregistrovaných