Začiatočník 55l

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha tak pardon. Zle som si to precital, myslel som si ze to netreba tak rychlo.

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Ešte aby som doplnil, tak dnes som sa po dlhšej dobe dostal konečne k odkalovaniu a čisteniu a keď som už bol pri tom, tak som len tak zo zvedavosti skúsil zmerať vodu a vyšlo mi : KH- 6 pH - 7,2 (od minula sa "prekvapivo" nezmenilo :D ) GH - 8
NO3 - 0 NO2 - 0 Cl2 - 0 vodu pridávam len odstátu z vodovodu, myslíte že keby pridávam destilku kleslo by pHčko ?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Denis »

Podla mojich skusenosti s vodou z RO, by si musel vymenit aspon tretinu vody z akva. Nemam skusenost s destilkou. Podla mna by ti bolo lepsie hodit do akva silonku s raselinou a ta ti znizi ph. Ale ako pisal Mosfet, tak sa mu ph vratilo. Je to na dlhsiu laboraciu s tou raselinou. Ale nie je to nic hrozne podla mna, len sa s tym ph treba vyhrat.

Radim inak tebe by v tej vode tvojej mali ist tigre ako vysite...

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

O tých som rozmýšľal už keď som ich videl u teba, no nevedel som o nich nič, tak som radšej nešpekuloval .... uvidím, skúsim o nich niečo počítať a možno zase niečo od teba zoberiem, teda ak ich ešte máš ;-) no chcem tomu dať ešte nejaký čas, predsa len som toho veľa v ňom poprerábal, inak vo "veľkom" sú presne také isté parametre, takže možno by som mohol cherryni s crystalkami preložiť tam a malé akva nechať pre tigre, no v tom veľkom by sa tých 15-25 cherryní stratilo si myslím.
Naposledy upravil/-a Denis v 06 Feb 2015, 19:39, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Pravidlá diskusného fóra, bod.: 9. Necitujte posledný príspevok. Ak chcete citovať, tak len konktrétnu časť.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa viridis »

Ahoj zaciatocnik, mas podobne parametre vody ako ja. Ja mam asi o stupen dva maksiu. Moje skusenosti su take, ze neocaridina davidi sa mnozi podla toho ako im dovolis, v zavislosti od krmenia.
Caridina cantonensis
- CRS - prezivaju, zacali aj nosit vajicka, avsak nedonosili. (u mna je vsak v hre aj stare dno u tohto), teraz robim pokus s riedenim vodovodnej dazdovou vodou;
- Tigre, mam kratko maly hufik. Jedna samica nosi vajicka, mala by donosit niekedy o tyzden odhadom. Takze Tigre podla mna skus, mohlo by sa im darit bez nejakych uprav vody.

Co sa tyka "gradov" cervenych neocaridin davidi, tak Denis ma pravdu. Ja mam rozbehnuty dlhodoby pokus, pridal som k povodnemu hufiku kadejako sfarbenych Red Cherry, 1-2 sakury a daval som poslednou dobou prec menej sfarbene kusy. Teraz mam drobne krevetky, kde asi polovica vyzera uz teraz velmi slubne. Avsak druha cast pojde do akvaria k rajovcom, ako ziva potrava. Cize to je dlhodoba zalezitost, ak ti nevadi, ze sa s tym budes mesiace hrat.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Niečo som si už o nich pozrel a podľa parametrov by mi pasovali skôr ako crystalky, no ešte porozmýšľam :-)

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Zdravím, tak na koniec ostanem pri neocaridinách, kedže tigre sa mi nepodarilo zohnať a mal som možnosť zobrať krásne sakura black a red sakura :-) Nemá náhodou niekto z Vás skúsenosti s nimi ? Chlapík, čo som ich od neho bral hovoril, že majú nároky ako normálne cherryni a vraj im nič špeciálne im nedáva a aj tak sa mu množia, tak uvidím ako sa im bude dariť u mňa :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Hryzo »

mas slabe odhodlanie na tie tigre ... ja ich chcem aj keby sa co dialo ... ine krevetky do akvaria nedam kym tie tigre nezozeniem :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Denis »

Zaciatocnik, chlapik ti dobre poradil, ziadny rozdiel v Neocaridinach v obtiaznosti chovu nie je. Len black sakura by nemali ist do akva spolu s red sakura, lebo sa pokrizia. Tiez samozrejme s inymi Neocaridinami by nemali ist...

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Hryzo napísal:mas slabe odhodlanie na tie tigre ... ja ich chcem aj keby sa co dialo ... ine krevetky do akvaria nedam kym tie tigre nezozeniem :)
Hryzo, bol som dnes dokonca na "Exotika Bratislava" kde hovorili viacerí, že donesú tigre a nevidel som ani jedného .... V mojom okolí (ZH) neviem o nikom, kto by choval krevety, nie to ešte tigre a kedy zase pôjdem cez RK, aby som sa mohol zastaviť u Denisa a zobrať nejaké fakt neviem, takže som to riešil takto :-)

* To Denis, ten pán mi povedal, že on ich choval aj spolu a keď si mal samček (dajme tomu black sakury) vybrať medzi samičkou black sakury alebo samičkou red sakury, tak vždy preferoval svoju farbu, len keď samičky neboli tak sa spáril aj s red sakurami ..... čo je na tom pravdy neviem :-)

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Zdravím, tak konečne sa mi podarilo spraviť pár fotiek, rastliny pomaly rastú, riasa tak tiež .... black sakura - https://imageshack.com/i/idrjMOzWj CRS sam tak tiež darí, rastú, plávajú všade po nádrži, no nenosia (čomu sa ani nečudujem pri mojom ph) - https://imageshack.com/i/f02E766zj je toto obyčajná red cherry alebo sa to dá nazvať už sakurou ? - https://imageshack.com/i/eyNBb8zKj a posledná otázka, tieto čudá - https://imageshack.com/i/exjDCzT9j sa samčekovia cherrín alebo nepodarené samičky, ktoré by som mal dať preč od pekne vyfarbených ?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Milos »

Cavko, mam k tebe klasicky moderatorsky dotaz na prehladnost fora, prudim tu s tym kazdeho :)
Pokial ide o tu otazku na pohlavie, prekopiruj to prosim ta do fora o neokaridinach. Je to lepsie aj pre teba, lebo viacej ludi to zaregistruje a lepsie pre ostatnych, ktori budu mat v buducnosti podobny problem/dotaz a budu zhanat informacie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Hryzo »

ta black je krasna, to tretie ja nazyva, red cherry , spolu s poslednou fotkou bledeho samceka red cherry .... ak vsak chces cervensie, musis davat prec, inak ti budu vyliezat stale AJ take bledule ... ja mam take blede aj samickx par kusov
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Zdravím, mám na vás celkom vážnu, aj keď asi tažko vysvetliteľnú otázku ... V posledných dvoch dňoch mi z mne neznámych dôvodov uhynuli 4 dospelé, krásne vyfarbené samičky reč cherryn (navyše dve z nich mali už aj skoro vyliahnuté mladé, o to viac ma to mrzí) v poslednej dobe som s akváriom nič nerobil, jedine som pridal 2 japoniky, aby mi pomohli s riasami, kedže hnojivá ani chémiu nedávam. Dnes som zmeral parametre vody a vyšli mi presne také isté ako vždy, okrem pH, to kleslo na 6.8 čo si však myslim, že by im malo skôr prospieť ako ublížiť .... Ďalšia ešte zaujímavejšia vec je, že u zopár veľkých (nevydarených) samcov cherryn som spozoroval náznaky kanibalizmu, neustále krúžia po nádrži ako žraloky a ked narazia na nejakú inú menšiu krevetu, ihneď sa jej chytia a držia sa jej .... Tak isto mi záhadne zmizli všetky menšie krevetky (menšie myslím od pár dňových až po pár týždňové ) takže mi hneď napadlo či to nebude hladom, no to sa mi nezdá, pretože v akváriu je kopa rias a každý deň pridávam vločky pre ryby a krmivo Biomax (listy a šišky sú tam neustále) za každú radu alebo odpoveď budem rad :-)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa viridis »

Ahoj,
ak sa nemýlim, máš v akváriu aj rybky. Za zmiznutím celkom malých krevetiek môžu byť oni. Že samci pobehujú po akváriu a sadajú na iné krevetky je vcelku obvyklá záležitosť v momentoch, keď niektorá samička je pripravená na párenie a vypustí o tom feromón. Ten úhyn 4 samíc znie horšie. Píšeš však, že si pridal japoniky, aby ti pomohli s riasami. Ak sa ti darí príliš riasam, môžeš mať zvýšené hodnoty dusíka. Čiže úhyny môžu byť spôsobené otravou. Neprekrmuješ ? Skús dať pár dní hladovku akváriu podľa mňa.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Denis »

Ano Viridis dobre radi, samcekovia saleju kvoli pareniu. Kedze mas hodne rias, nemusis sa bat nechat krevetky bez potravy. Na riasach sa nakrmia az az. A rybky aj tyzden vydrzia bez krmenia, i ked si asi uj uchmatnu nejaku malu krevetku. To znizenie ph je pravdepodobne znakom zvyseneho dusika. Kedy si naposledy menil vodu? Ako casto a kolko menis?

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Ďakujem za rady, pre Viridisa : rybky tam mám s nimi od začiatku a určite si sem tam nejakú malú chutia to je pravda, no včera som prehľadal a vybral všetky machy (keď som našiel dve mŕtve samičky) aby som sa ujistil či v machoch, ktoré mi pokrývajú väčšinu dna (najlepšia by bola foto, skúsim ju hodiť večer ) nezostala žiadna mŕtva krevetka, no zarazilo ma to že vždy keď som hýbal alebo vyberal machy, poutekala z nich kopa malých kreviet, no včera ani jedna ... To mi nedalo a tak som skúsil nejaké nájsť s baterkou asi hodinu a pól po tom, čo večer zhaslo svetlo, no nikde nič .... K tým samčekom, naháňali úplne všetko, nie len samičky ale aj menších samčekov, akonáhle sa ich veľké samce dotkli, snažili sa ujsť no veľké samce ich nepustili, prišlo mi to dosť agresívne a mal som chuť ich hodiť do veľkého akva medzi väčšie ryby nech tam ukážu aký sú "siláci" .... Dusík mám dobrý, dnes som meral. K tomu prekrmovaniu, podľa mňa neprekrmujem, aj keď je tam pomerne dosť rias, krevety majú o ne len minimálny záujem a vločky alebo granulky vždy zožerú do max 15 min od potopenia, podľa ich chovania by som skôr povedal pravý opak, ale môžem im skúsiť dať hladovku ako hovoríte a uvidíme. Pre Denisa : vodu mením pravidelne každý piatok ako si povedal - s snažím sa meniť menší objem takže nejakých 10-15 %

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Milos »

Myslim, ze riesenim bude uprava krmenia. Obmedz bielkoviny. Nekrm najskor vobec a povedzme po tyzdni len zihlavou.
Samceky sa spravaju uplne normalne, vzdy takto vyvadzaju, ked sa niektora samicka ide parit a nasledne znasat vajicka. Mal by si pozorovat nove samicky s vajickami.
Za klesanom pH moze byt prilis vela organickeho materialu v dne, co moze byt tiez dalsim vysvetlenim uhynov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Zdravím, tak po čase mám na vás zase pár otázok :) ... Môj problém s umieraním krevetiek som stále nevyriešil, hoci za posledné 4 dni mi neumrela ani jedna, z pôvodných cca 40-50 krevetiek mi ostalo prilibližne 15 cherryn, 4 black sakury (z tých prekvapivo nepošla ani jedna) a 3-4 crystalky .... Na vašu radu, som od posledného príspevku nekrmil, len som pravidelne, každé 3-4 dni, dával novú púpavu do akvária, kedže žihľavu som nenašiel (krevetky mali však o ňu takmer nulový záujem) ale nevyťahoval som riasy, takže možno mali plné bruchá z nich ... Ďalšia vec je, že som zhruba pred týždňom a pol objavil v akva malé cca 0,5 až 1 mm dlhé "červíky" ktoré lozia po sklách akva, zo začiatku som si myslel, že sú to malé planárky, no už si to nemyslím ... 1. Vôbec nerastú, všetky sú zhruba tých istých veľkosti a za 2. Vôbec na nich neplatí prípravok no-planaria, ktorý mi v minulosti úspešne zlikvidoval planárky, ma niekto nejaký nápad, čo by to mohlo byť ? :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Milos »

Začiatočník napísal:tak nejaké aktuálne fotky , akvárium - https://imageshack.com/i/f0p9me2Ij (celkom dosť špinavé, momentálne okrem menenia vody raz týždenne s ním nerobím nič) a krevetky - https://imageshack.com/i/exn78ugLj, https://imageshack.com/i/ey2yVvRBj .... dnes po vymenený vody, som trochu prerieďoval mach, tak sa mi naskytla aj možnosť spočítať aspoň zhruba krevetky, cherryn mám približne 10-12 z pôvodných 50, 4 black sakury (tie ostali všetky) a crs ostala už len jedna .... tetry ohnivé som presunul do veľkého akva, kedže tu mali snahu "ozobávať" krevetky :-) ... uhyn som nezaznamenal už skoro 2 týždne, no krevetky sa vôbec nemajú do rozmnožovania, už zhruba 3-4 týždne nemala ani jedna samička žiadne vajíčka, neviem čím by to mohlo byť ... Zelené sa im snažím dávať, aj keď len púpavu, pretože žihľavy som zatiaľ veľa nenašiel
Diskusia k uhynom je k najdeniu tuna:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=171
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo a 19 neregistrovaných