Naše akva 60l + 20l

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Naše akva 60l + 20l

Príspevok od používateľa tpm »

Zdravim,
trošku neskôr, ale predsa som sa rozhodol podeliť s naším akváriom. Akva je Dennerle Nanocube complet plus 60 l. Všetko potrebné bolo v balení, viac informácii si nájdete na nete. Rozmýšľal som dlho, a toto akva zvíťazilo aj za pomoci manželky :D Akva som založil 23.10.2014, cca po 1,5 týždni zábehu som začal pridávať obyvateľstvo :)

Akva: Dennerle Nanocube 60l
Rozmer: 38x38x43 cm
Skrinka: vyrobená na mieru, za pomoci kamaráta( má firmu na výrobu nábytku)
Pozadie: čierna fólia( súčasť kompletu)
Filter: Dennerle rohový filter Nano Clean XL
Dno: Nano DeponitMix, Nano piesek pro krevety, Sulawesi čierný
Osvetlenie: 2 x Dennerle Nano Light 11W
Voda: filtrovaná cez RO, s pridaním min. soli, ošetrená dennerle wasseraufbereiter, výmena 1x do týždňa 30-50 percent
Hnojenie a vitamíny:dennerle engrais journalier 1-2x do týždňa, dennerle crusta-fit 1x do týždňa
Rastliny:
staurogyne repens,
echinodorus tenellus
pogestmon erectus
hemianthus micranthemoides
hemianthus callitrichoides
Osadenstvo:
Microrasbora galaxy 3x
Neonka červená 4x
Cambarellus patzcuarensis orange (rak mexický zakrslý) 2x
Caridina cantonensis Crystal Red (Krevetka Crystal Red) 15x
Neocaridina davidi Bloody Mary (Krevetka červená Bloody Mary) 15x
Otocinclus affinis (Prísavník jednopruhý) 6x

Foto pri založení:
ObrázokObrázok

Foto po 2,5 mesiaci.
Fotené večer.
ObrázokObrázok

Prikladám taktiež aj video
https://www.youtube.com/watch?v=i5Houhn0oM4

Zatiaľ všetko prebieha v poriadku i keď stále sa nájde niečo na zlepšenie. Asi za najväčší problém považujem, tu zelenú riasu co mám na korení, sem tam ju nájdem aj na skle. Pri menení vody ju pomaly dávam dole so žiletkou, hubkou. Krevetky sa mi množia zatiaľ iba neocaridiny, stále nájdem 2-3 plne vajec. taktiež som už zbadal male priesvitné krevetky. Crystalky zatiaľ bez vajec, neviem možno to chce čas, alebo im niečo nevyhovuje.Raky aktívne, zvliekajú sa pravidelne klop-klop, pohoda. Samica raka nosila vajcia asi 3-4 týždne, potom nosila male ráčiky. Po zhodení žiadny náznak po malých rakoch (asi ich zožrali ryby, alebo samec raka) :cry: . Samička opäť nosí vajíčka, tak uvidíme. Ak môžete, budem len rád, ak príde nejaká rada a pomoc.

Dňa 12.1.2015 som založil dalšie mini akvarko a to 20 l, je to presne to isté ako to 60l čo mam od dennerle, ale len 20l. Hodlám do neho premiestniť samicu račika, aby v nom zhodila svoje mladé. Dúfam, že za tie 2-3 týždne čo by ich mala zhadzovať bude akvarko dostatočne zabehnuté. Foto pridám neskôr

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných