Moje prve krevetkarium

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Martina
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Mar 2015, 17:11
Kontaktovať používateľa:

Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Martina »

Uz dlho som rozmyslala, ze zacnem s chovom krevetiek. Tak som sa k tomu v decembri konecne odhodlala, samozrejme, po predchadzajucom studiu na internete a s velkou pomocou Denisa z RK. Touto cestou sa mu chcem este raz podakovat, lebo bez neho by sa mi tak nedarilo :D aj vsetky krevetky su od neho, okrem filtracnych krevetiek.
Akvarium som zalozila 5.12., jedna sa o 30L akva od Aquelu:
- substrat ADA africana
- filter - aquel pat mimi
- osvetlenie - LED lampa
- rastliny- 3 anubiasy, mach christmas moss
- dekorácie- mangrovnikovy koren, ukryt, 3D pozadie slim
- živočíchy- 2 ks ampularie, 3ks brotie, 8 ks zivorodiek trpaslicich, 10 ks caridina red bee, 1 ks neocaridina rilli, 3 ks filtracnych kreviet

Musim povedat, ze nikdy som nemerala ziadne hodnoty vody, takze okrem teploty, neviem ake mam ph a ostatne parametre. Vodu menim raz za tyzden asi 3L. Prvy chovatelsky uspech prisiel asi po dvoch tyzdnoch od vpustenie osadky - rozmnozili sa mi brotie- zatial som naratala cca 30 malych brotii, ampularie sa stale paria, ale zatial ziadne vajicka nenakladli. K ampulariam musim este povedat, ze povodne som ich v akva nechcela, ale mam este druhe akva s rybami a tam do nich stale ryby dobiedzali a hryzli im do tykadiel, tak som ich dala sem. V akva mam este aj zivorodku trpasliciu, zatial nemali mlade. Co sa tyka krevetiek, tak 4 samicky mi uz nosia vajicka, male krevetky ocakavam do dvoch tyzdnov. Za cele obdobie mi uhynuli 2 krevetky, neprisla som na pricinu uhynu. Mam aj 3 ks filtracnych kreviet, ktore sa mi podarilo kupit nahodne u nas v RK v tescu. Povodne som mala len dve a nechcela som ich pocet zvysovat, kedze sa jedna o pomerne velke krevety, ale raz ked som prisla do chovatelskych potrieb tak na moje nemile prekvapenie som nasla filtracnu krevetu v malom asi 1L akvarku v spinavej vode. Predavacku som upozornila, ze bez staleho prudenia vody krevetka uhynie, ale predavacka mi na to povedala, ze v akvariu s filtrom sa jej krevetka tazko lovi a tak ju tam neda :cry: . Tak som si ju radsej kupila, podla mna by tak do par hodin uhynula. Takze mam dokopy 3 tieto krevety a dari sa im u mna velmi dobre. S oblubou vysedavaju aj niekolko hodin na koreni oproti filtru. Obcas zidu aj dole a hladaju si potravu ako caridiny. Inac ta jedna neocaridina rilli mi tu pribudla uplne nahodou, vylovili mi ju spolu s filtracnou krevetou, ja som si ju vobec nevsimla az doma.
Uz sa velmi tesim ake krevetky mi vyjdu, dufam ze sa im bude u mna darit :P
P1000101.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 23:02, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Hryzo »

k rozmnozeniu brotii gratulujem ... moje sa este nemaju co k comu, asi su moc mlade (asi polovica z dospelej ktoru som kupil naposledy)

rastlinky - tie anubiasy sa mi zdaju zbytocne velke na typ osadky, ale budiz, pekne to je :)

zivocichy - ampularie sa ti tam budu tlacit, este k tomu tie bortie ... to je moc ... mimochodom, aj mne dobiedzali endlerky do jednej ampularie, druhu si nevsimali ... mozna pricina je aj to, ze maju parazity, ktore rybky odzobavaju/chcu odzobavat ..., rybky v pohode, caridiny - drzim palce kedze nemerias hodnoty ... nevies ci mas spravne podmienky na odchov mladych :) ... preto ja caridiny nejdem aj ked sa mojej drahej pacia najviac ... filtracne - ak osi napisala, s uvelke na take akvarium, ale ked sa im tam dari, nech doziju stastne aj v takomto

uhyn ... to moze byt vselicim, mne teraz uhynuli 3 krasne cervene sakury (red cherry) lebo som ich prekladal z jedneho akvaria do druheho a nezvladli to ... nastastie viac ich v pohode ustalo a teraz mam krasne vyselektovanu varku :p

drzim palce, vyzera to na dalsieho slubneho krevetkara
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Martina
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Mar 2015, 17:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Martina »

podarilo sa mi fotky zmensit, tak pridavam dalsie ;)
fotka (4).jpg
fotka (3).jpg
fotka (2).jpg
fotka.jpg
fotka.jpg (14.57 KiB) 3764 zobrazení
fotka (1).jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 23:03, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Denis »

Vitaj na fore Martina :-)

Vsetci pozname "ked nieco funguje, tak to nemen", ale predsalen by som ti radil vybrat zivorodky z toho akva este pred vyliahnutim mladych krevetiek. Vsetky rybky si minimalne zobnu do novonarodenej krevetky a to znamena smrt pre krevetku. Budes o to viac banovat, ked mas taiwan bee hybridy a velky predpoklad na ciste taiwan bee krevetky.

Tuto temu budem mat na muske, tak vsetky zasahy prosim hlasit do fora :-)

Martina
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Mar 2015, 17:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Martina »

Dakujem za privitanie Denis ;) Co sa tyka zivorodiek, momentalne ich nemam kam dat, v spolocenskom akva by mi ich urcite zlupli skalare. Ja som citala, ze su to velmi mierumilovne rybky, co nezeru ani vlastne mladata, takze to risknem. A aj ked je krevetkarium male, je tam naozaj velke mnozstvo ukrytov, tak maju moznosti sa skryt. Po vyliahnuti ich budem kazdopadne pozorovat.
Hryzo dakujem za nazor. Ryby mi tie amupularie naozaj ozobavali az ampularie lezali zavrete na dne, bolo mi ich luto a bala som sa, ze sa udusia, lebo zakazdym ked sa chceli nadychnut, tak ich ryby otravovali, ze ani nestihli vyjst ku hladine. Inac povazujem za uspech uz len to, ze mi tolko samiciek nosi vajicka. Niektorym sa ani toto nepodari. Snad sa mi podari aj odchov.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa Milos »

mala poznamka k tym filtrujucim krevetkam a ich krmeniu:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=25&t=170
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve krevetkarium

Príspevok od používateľa jamro27 »

Pekne akva, sikulka, nech sa ti dari aj krevetkam.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 5 neregistrovaných