Nano Cube 30l,

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Dhagon »

Tak som sa konečne odhodlal založiť tému s mojim :-)
Tak tu je moje prvé akvárium: Dennerle, Nano Cube Complete Plus 30l, 30x30x35cm. Krycie sklo. Rohový filter Nano Clean. Osvetlenie Nano Light 11W. Nano piesok pre krevety, Sulawesi - čierny. Nano DeponitMix. Teplomer Nanotherm.
Kamene (Sansibar Rock small), koreň (Mangrove Root (mini)),
Rastliny (Hemianthus callitrichoides 'Cuba', Glossostigma elatinoides, Eleocharis acicularis, Ceratopteris siliquosa, Cabomba caroliniana, Alternanthera splendida), 3 machové guľky (Cladophora aegagropila (Marimo Moss Ball), Vianočný mach (Christmas Moss)).
Foto bohužial iba zo smatfónu, niesom fotograf. Prvá 20. Marca pri založení, druhá dnes, 27. Apríla.

Obrázok Obrázok

Zábeh skoro presne mesiac. Z rastlinkami prišli aj slimáky Physa acuta (Levatka ostrá). Je ich tam asi 15-20 odhadom. Zatial ostávajú, nezavadzajú. V priebehu som pridal Mandlovníkový list. S krevetkami prišli Jelšové šištice a ten Vianočný mach ako darčeky, takže tie sú tam čerstvé.

Chovať som sa rozhodol druh Neocaridina davidi var. Bloody Mary. Mám cca 25 ks vo veľkosti od zhruba 3 milimetre po jeden centimeter. V akva sú šiesty deň. Mám pocit, že sa im zatial páči. Dokonca sa mi zdá, že sa viac vyfarbili oproti tomu aké boli bledé hneď po prevoze.
Obrázok Obrázok Obrázok
Po troch dňoch v akva som našiel prvý zvlečený pancier a každým dňom nachádzam ďalší. Ak si nenamýšľam, pri tých najväčších a najkrajších kusoch (cca 1cm) rozoznávam sedielko u samičiek, tak možno sa čoskoro posnažia aj o mladé :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Hryzo »

pri pri prevoze boli mozno v strese a v strese ako ryby tak aj krevetky vedia docasne vyblednut, kym sa neupokoja ...

otazka u mna (resp 2):

1. su to urcite bloody mary? je to mozno len telefonom, ale mi pridu ako moje (super) red sakury - vyselektovane red cherry :D
2. boli ta althernathera, ceratopteris a cabomba spravna volba? podla mna ti bude prerastat akva a cervene rastlinky su narocnejsie ... s tym prerastanim to nieje problem, ak sa ti paci tak, ako mam ja v SSP (hladaj temu :)) .. ale cabobmba sa emerzne nebude dat ...

inak slusne pekne a cakam na vyvoj
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Denis »

Ako pise Hryzo, krevetky su pri prevoze v strese, je to normalne, ze vyblednu. Tiez ako budu dorastat, budu vyraznejsej cervenej.
Rozdiel medzi bloody mary a red cherry/sakura zistis podla foto, co sem dal jamro. LINK

Rad pozeram akvaria a ich fotky "zivotom", presne vidiet ako sa meni, ako vsetko rastie. Len tak dalej :)

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Dhagon »

Sú od Rasťa Blanára, ktorého tu asi viacerí poznajú, aj som dostal odporúčanie. Ale aj podľa toho obrázka už som porovnával a maly by to byť Bloody Mary. Neviem síce reálne kolko dorastú, ale teraz majú fakt max. centimeter, takže časom sa predpokladám ešte vyfarbia. Neviem ako to presne chodí, sú to moje prvé :-) A určite tiež treba brať do úvahy kvalitu fotiek. Naživo sú proste naživo :-D

K tým rastlinám. Tie velké fakt rastú rýchlejšie akoby som čakal, ale pokial to nejak nebude prekážať krevetkám a nebude to už ozaj bažina, tak mi to nevadí, mám rád rastliny, vyzerá to živo. Tá červená očividne problém nemá, tiež rastie ako divá :-) Zato Glossostigma elatinoides, z ktorej som chcel mať koberec, podľa mňa iba prežíva. To čo som zasadil je zelené, ale za mesiac nič nové nedorástlo.. A o emerznom pestovaní googlim zrovna teraz, takže netuším o čo ide :-/ Mal by som niečo zásadné vedieť?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podla mna tym hryzo myslel ze cabobma ti nebude rast nad hladinou. Budes ju musiet strihat inak bude vseljak dokrcena tesne pod hladinou. Ostatne vymenovane rastliny ked ti vyrastu tak prezije ten vrch aj vo vzduchu s tym ze zvysok bude v akvariu.


Ja neviem povedat ako to je lebo tu rastlinu som nikdy nevidel, len som sa snazil ti to vysvetlit :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Hryzo »

Napísal si to pekne mikel .. chválim ...

jednu vec ale dopĺňam - keď rastlina vyrastie nad hladinu a spraví emerzne listy, submerzne zhodi a zostane len holá stonka vo vode ... viď moje akvárium ssp ... keď dôjdem domov z dunajskej stredy z termalparku, môžem skúsiť spraviť detailnejší záber na rastlinku

A ten prechod chvíľu trvá ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Dhagon »

No ona už sa krúti všeliako pod hladinou, uvidím čo s ňou ďalej. Ale má aj nové výhonky z piesku, takže možno tie dlhé poskracujem, nech je to len po hladinu a husté. Ale videl som na nete, že by mohla mať aj kvety, tak ešte uvidím, možno budem musieť vyhladať viac informácií.
Mikel, tú tvoju som pozeral a vyzerá to fakt dobre, ale ja mám teraz 5 cm od hladiny sklo, tak neviem či ísť do takého niečoho, aj keď krevetky zatial nemali snahu prchať von..

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Co si pozeral? Ja tu takto pestovanu rastlinu nemam vyfotenu(ale zopar ich aj ja tak pestujem). Nemyslel si hryza?

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Dhagon »

Hej, preklep :-/

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Hryzo »

http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18 ... 3759#p3759 ... nova fotka tej mojej emerznej hygrophily ... :) vsetci na zaciatku hovorili, ze do tak maleho akva nepatri .. a aky som teraz na nu hrdy hehe
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Dhagon »

Tak už pár dní behajú po akvárku dve takéto samičky. Teším sa na prvé potomstvo :-D
Obrázok

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano Cube 30l,

Príspevok od používateľa Denis »

Ejha pekne, aj cholla wood. Tie sa maju :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], ehavisuzewaka a 2 neregistrovaní