MINI 3

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa seic »

Maros: mozna te potesim, aktualne zkousim par RedBee odchovat ve 20l AQ podobne te tve... po 2 uhynech jsem zacal testovat vodu - kH 0 = okamzite jsem zacal menit vodu, nekrmim, jen pridavam aditiva... min. 1 krevetka mi posla po tom, co jsem do AQ hodil 2 olsove sisky... ;)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

No po pár dňoch som vybral mŕtvu blue dream a deň pred tým tiež (dáku CRS). Z akvária som povyberal podozrivú škoricu aj ols.šišky, no niečo ešte ostalo, videl som pobehovať aj krpcov, od dvoch rôznych samiciek a stále nosia ďalšie..Majú pár listov + bacter AE+ cca každý 3-4 deň žihľavu a nič viac nedávam. A predsa ešte odchádzajú. Vodu mením pravidelne liter každý druhý deň.Počkám ešte tak do marca,ak sa to nezlepší tak ho budem musieť zrušiť..Aj by som spravil väčšie, ale nepustí ma stolík, môžem ísť len do výšky a to je o ničom..
Siec no som zvedavý ak ti pôjdu, tak niečo robím zle,ale neviem čo. Podľa teórie by to malo byť všetko OK, s prihliadnutím na to,že každé akva je iné..

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Maros, znova ta prosim, drz sa tem fora. Temy v sekcii "Vase krevetkaria" sluzia k zakladnej prezentacii a foto-prezentacii akvarii a ako blog o akvariu (nie diskusny), nie k rieseniu problemov s uhynom. Od toho su ine temy.
2.) Problem s tvojimi krevetkami je dost jasny a zretelny. Radil som ti - v prislusnej teme - ako na to, ale komu niet rady, tomu niet pomoci!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Pre mňa zvláštna krevetka.Priesvitná,kde tu čierny pásik, kde tu biely, pri hlave do modra. Fotka nič moc..Ale ťažko sa fotí, hľadá..
uploadfromtaptalk1474823514891.jpg

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vyzera trochu ako tiger :)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Veď áno, ale neviem čo by tam robil..Skade by sa nabral.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Čaute,tak akvárium som musel preriedit. Už som videl len tak 5cm štvorcových z dna.No teraz nechcú veľmi vychádzať na substrát, počas svietenia sú viac skryté.Samozrejme zásah a našiel som hneď jednu mŕtvu. Ináč sa celkom drzia.
Od Milošovho posledného príspevku nekŕmim, nič nepridávam, len cca každé dva týždne jeden list vŕby. Teraz som im prvý krát pridal list banánovnika,buk či dub( stále zabudnem ktorý to je). Krevetky už nehynu, ale ich počet sa značne zredukoval, ale posledne keď som rátal nosilo 7-8 samic. Krpcov je dosť, ale žiadny Taiwan. Škoda. Prikladám foto. Obrázok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Daj potom vediet, ako prezivaju a rastu mlade. Som zvedavy. To je klucove pre dozvedenie sa, ci sa vyliecili, alebo sa len zmensili prejavy infekcie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Hora »

Maroš hoj,
tie machy sú paráda,nikde som nevyčítal(alebo povrchne,ak to je písané),či si v tomto používal CO2 :?:

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Caf Hora,žiadne CO2 a ani kvapka hnojiva..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Ahojte, takže zhruba 3 mesiace som pridaval len list vŕby.Urobil som"väčšie "výmeni vody,pozbieral napájané úlomky machu a v zadnej časti odsal z dna pol centimetra a čakal Koncom decembra som začal opatrne kŕmiť. Samičky nosili no malé žiadne. Ako som začal kŕmiť tak sa to zmenilo, zrazu vidím kopec malých rôznej veľkosti.Akváriu som dával čas do marca a aktuálne funguje dobre. Takže zatiaľ nebude zrušené.Miloš ďakujem. Aj tak je to pre mňa záhada prečo sa to stalo a prečo to zrazu funguje.Už sa ale nestresujem s PH metrom,nič neriešim len TDS, ktoré mám 130.
Čo sa týka terajšieho kŕmenia,tak po čítaní zozo - vych príspevkov sa nehrám, rôznych práškovych krmív pridávam dosť + kadečo rôzne, ale žihľava je aspoň 2 x do týždňa a raz hokaido..
Skúsim aj fotky pridať neupravené cez tapatalk.Pekný deň všetkým..
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Rado sa stalo :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Ahojte, tak.zas smutné správy.
( nemusíme to riešiť, to len oznamujem)
Asi pred cca 7 dňami opäť prvé uhyni do teraz mi skapalo cca 120-150 krevetiek zhruba do 1+ cm Skoro komplet všetky malé !!! Aj dospelé,ale tých nie tak veľa.
Samozrejme nekrmim, dokonca bola skoro.50% výmena vody a všetky tie obmedzenia,vymeni ktoré treba spraviť. A vzdavam sa..Pred mesiacom som rozmýšľal,akú môže mať kapacitu tá kocka( koľko krevetiek v nej)zhruba som naratal cez 200 ks a zrazu...

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa zozo »

Tak to úprimnú sústrasť. :shock: Tiež som si také zažil. Viem čo prežívaš. Niekedy je to ako lotéria. Jeden deň sa tešíš, a na druhý deň si už len štatista... :(

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Zozo ďakujem..
Dnes ďalšia výmena(50%) vody,spojená hlavne s odsatim mŕtvych krevetiek..Vodu upravil na cca 120 TDS, ale pridal som aj bacter AE, aj fulvo a do misky hokaido.Pred výmenou, 90% krevetiek len postavalo, takže uvidím..Podľa počtu tých čo prežijú,buď akva ostane,alebo ho zruším. Za dva roky som si s ním dosť užil.. Ale vedieť by som chcel kde,som spravil teraz chybu..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa zozo »

Nazdar, Maroš vieš mi zhrnúť(ak máš ešte silu a chuť)tvoje akva..?
Veľkosť AQ, filtráciu+náplne, počet osádky, svetlo, množstvo krmiva akým si štandartne kŕmil, TDS, No2, No3, Ph. A či si nepoužival NO NAME zázračné vodičky a prášky pre Caridiny...poprípade všetko podľa teba relevantné...Skúsime na to prísť...ak chceš napíš na messenger "Jozef Foltýn"

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Ahoj zozo, zhrniem, zajtra. Akurát idem spať.
A mám tu aj dáke témy s mojimi uhynmi,ak sa budeš nudiť..
A ďakujem.

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Tak dačo napíšem, ale na veľa otázok je odpoveď na prvej strane v prvom príspevku..
V poslednom case som meral len TDS a to je vždy okolo 120..PH už dlho nameram, moje dva prístroje ukazujú bludy.Proste RO mi dávala, aspoň ak si dobre pamätám PH6,2.Na 99% si myslím, že tam problém nebude.
Testy mám kvapkove JBL na NO2 aj NO3 .Nikdy,keď som mal problém s uhynmi, som NO3 nemal vyššie ako 5, vždy skoro nemeratelne. NO2 som nameral a už som urobil 3 vymeni vody(50%)za týždeň,takže už ani nezistim.Ale pochybujem, že by NO2 vyskocilo..(Nevidím dôvod)
Používam hlavne bacter AE,+ ešte jedny baktérie názov z hlavy neviem, ale žiadny bordel,denne na striedačku. Pri výmene vody používam fulvo, naozaj len kúsok ( čierny prášok)
Náplne vo filtry,taká zmes ak si dobre pamätám.Micro mec,substrát pro, matrix, plátok molitanu, predfilter keramické valceky a jemné plátky vaty. Filter čistím zhruba cca každé 4 mesiace. ( JBL401) Molitan na nasavani filtra preplachujem častejšie..
Krevetiek bolo no určite cez 200ks, ale dospelých cca 50ks.
Zostalo zhruba 50ks.
Krmim žihľavou +hokaido( sušené plátky) , zhruba každý 4den a veľa toho zozrali. Potom minerály, a rôzne krmiva ktoré večer odfotim, stále na striedačku.
Zhruba v čase,keď začali uhyni som nemal dosť správnej RO vody, tak som primiesal aj kúpenu z drogérie v 5 l bandasky ( neviem ako sa volá, chcel som novú bandasku) použil som zhruba 3l RO vody,a 3-4l tej vody. Takéto vymeni nerobím, ale snažil som sa z dna odsat napadane kúsky machu a jemný bordel,keďže som preriedoval mach, ktorého bolo veľa..Nemyslím, že robím dáke výrazné chyby a ani to nerobím nijak komplikovane a nesnazim sa pridávať všetko možné ako na začiatku. Ale ono stačí malá chybička a je problém a potom keď nad tým tak rozmýšlam, tak chýb mohlo byť viacej. Filter som už dlhšie necistil, mal som používať iba svoju RO vodu, a či som krmil veľa to fakt neviem..
Takže takto zhruba.


Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Tie druhé baktérie čo používam sú mosura bioplus. Občas pridám mosura gravidas.
Občas tiež pridám po výmene vody mironecton powder. A to je asi tak všetko. Krmim hlavne týmito krmivami+ dáke veci na úpravu vody
Obrázok
A toto už nepoužívam.Obrázok


Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 13 neregistrovaných