Mini Cube M

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Zdravím krevetkári, vzhľadom na to že som sa pred časom vrátil k akvaristike a v svojich akváriách chovám mimo rybičiek aj krevetky rozhodol som sa mimo akva.sk zaregistrovať aj na toto fórum kedže je zamerané práve na tento druh osadenstva akvária.
Krevetky Neocaridina chovám vo svojich nádržiach cca. 1,5r ale chcel by som skúsiť niečo náročnejšie a vzhľadovo atraktívnejšie a preto som založil aj túto tému ktorá by sa mala týkať môjho novozaloženého akvária ktoré v podstate prešlo zábehom a je pripravené na nájomníkov.
V súvislosti s tým by som mal pár otázok kedže by som to nerád na začiatku robil fatálne chyby z následkom úhynu krevetiek.

Na začiatok uvediem niekoľko informácíí ohľadom akva.
Jedná sa o okrasnú nádrž a mojím cieľom nie je odchov ale chov krevetiek.
Akva 36x22x26 cm založené 30.10.15
Substrát : spodná vrstva JBL volcano mineral, ADA amazonia, aditíva ADA
Filter: Eheim 2211
Dekorácie: korienky a šutre
Voda: RO miešaná s Shrimp Mineral GH+ , nano crusta, jelšové šištice, list mangrovníka a dubu
Do vody dávkujem CO2 a plánujem hnojiť Tropica Plant Growth :?: neviem či to nebude deštruktívne pôsobiť na plánovanú osádku
Po zábehu plánujem 2O% výmeny týždenne
To je ohľadom nádrže zatial všetko, parametre vody nemeriam.

V nedelu som nasadil niekoľko dospelých a pár drobcov z veľkého akvária a aj ked Neocaridiny nie sú náročné a znesú dosť zdá sa že voda je v poriadku a koncom týždňa ( v prípade že zoženiem ) by som chcel nasadiť dalšie krevetky.
Plánujem CRS poprípade CBS a v súvislosti s tým mám pár otázok.

Nie sú 4 týždne zábehu pre CRS málo ?
Aké máte skúsenosti s používaním hnojiva a dávkovaním CO2 pri tomto druhu krevetiek ?
Koľko krevetiek odporúčate nasadiť do takéhoto akva ? ( plánoval som tak 20-25 ks )

Na záver prikladám niekoľko obrázkov pre predstavu krevetkária a vopred vdaka za odpovede na moje začiatočnícke otázky ale jedná sa mi skôr o vaše sobné skúsenosti chovu v podobných nádržiach, kedže všeobecných informácíí ako zabiehať akvárium, hodnoty vody atd. je tu na fóre dosť.
border-aqua.jpg
IMG_0004.jpg
IMG_0005.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:38, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa jamro27 »

Krevetky pekne, akva tiez. Nech sa dari. :D


Ked mozem poradit namiesto co2 z bomby davaj tekute a z hnojenim tiez opatrne, su hnojiva aj do krevetkarii. Bol som zastancom hnojenia a pustania co2 do krevetkaria ale po vlastnych skusenostiach neodporucam.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj, tvoje akva vyzera ako raj pre krevetky, velmi pekne :)

Ako pises, ze by si rad choval CRS/CBS, tak odchov je s chovom uzko spojeny. Ked sa ti bude darit chovat crs, tak odchov je zaruceny tiez. Pokial budu spravne hodnoty vody, tak krevetky budu prezivat a tym sa aj mnozit.

Poradil by som ti pouzivat len ten Shrimp mineral GH+, nemiesaj dva mineraly dokopy, cize nano crusta nbedavaj.

Co sa tyka hnojenia, vacsina je proti, sam nemam skusenosti, niekto ale hnoji. Ci sa mu drzia krevetky netusim, Caridiny asi tazko. Ja nepouzivam ani CO2.

Vela stastia, velmi pekne akva!

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Milos »

Vitam ta na fore Stewie,
ja som miesný prudič! Chodím z témy na tému a otravujem ľudí s tým, že nerozvíjajú diskusiu vo fóre, ktoré je na to určené. :)
Technická poznámka k témam "Vaše krevetkária": Tieto témy sú zamýšlané predovšetkým ako osobné (foto)blogy plus miesto na nezávazné, balastné a priateľské klábosenie o tom, ako sa tým naším krevetkáriam darí / nedarí. Určite by tu tiež nemali chýbať parametre daného krevetkária, ktoré si veľmi trefne kneď na začiatok uviedol.
Všetky témy, ktoré presahujú svojim významom jedno konkrétne krevetkárium, sú všeobecnejšie a povedzme že odbornejšie, by sa mali rozobrať v konkrétnych fórach na to určených. Napr. fórum o hnojení, CO2, kŕmení, fórum pre začiatočníkov, atd.
Ešte raz vitaj a vďaka za registráciu!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Vdaka za privitanie a cenne skusenosti v tomto nemam o com pochybovat a zariadim to tak ako pisete, takže CO2 odpojene a tu crustu ulozim do skrinky.
Ohľadom prispievana do správnych tém fora sa polepším :D

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Dnes po navsteve u Denis akva po 32dňoch zábehu ožilo, novy osadnici sa zatial zatial zoznamuju z novym domovom dúfam že sa im bude v novom domove páčiť.
Pre predstavu jedno videjko ( kvalita slabá ale nemal som čas sa s tým hrať takže je to upravené len v mobile )
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=lDzPpj8VEp0

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »


jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa jano »

Vraj kvalita slabá wow nádherné video.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa mosfet »

Klobúk dole. Tak toto je paráda, vidno že máš umelecké vlohy. To ti závidím, ja akokoľvek sa snažím tak také niečo nedokážem.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Denis »

Coze? :) To som premeskal velku sancu dozvediet sa co to o rastlinkovych akvariach, ja sa im vobec nerozumiem...
Aj video velmi pekne spravene. Co dodat, uz len asi aby sa krevetkam darilo.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Vdaka páni, ono to k tomu vytúženému akvariu má ešte hodne daleko.
Krevetky sú zatiaľ aktívne a pekne sa vyfarbili voda by mala byť ok ale pri ich náročnosti človek nikdy nevie.
Každopádne mi pohľad na tie krásne kúsky u Denisa nasadil chrobáka a uvažujem nad tým že jedno zo svojich väčších akva osadím len krevetkami ale vzhľadom na potreby rastlinneho akvaria ( hnojenie, CO2 ) bude zrejme náročné vyhovieť aj krevetkám.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Po mesiaci od nastahovania nájomníkov malá aktualizácia, u osadníkov som nezaznamenal žiadny úhyn, okrem početných zvleciek som pri obhliadkach akva nič nenašiel a podľa toho ako im chutí predpokladám že majú vytvorené znesiteľné podmienky.
Pridávam jednu v rámci blížiaceho sa nového roku a všetkým želám aby bol lepší veľa zdravia, štastia a nových akva projektov.
IMG_0024.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Denis »

Stewie opat raz velmi pekna foto. Krevetky su krasne, ziaria farbami, vidiet, ze je o ne postarane. Som rad, ze sa im dari :)

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

Vďaka, každopádne máš kvalitný a odolný kmeň, v začiatku som očakával že niečo padne kedže parametre vody sú na hrane a tie kamene mi dvíhajú Kh a Gh. Už keď som ich bral tak boli pekne vyfarbené a myslím že prispieva aj podávanie kvalitnej stravy no ale čo by človek neurobil pre zdravie osadníkov :)

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

image.jpeg
tak som sa dlho netešil, v sobotu bežná výmena vody a dnes ráno pohľad ktorý neprajem nikomu, padlo 10krevetiek a myslím že to ešte neskončilo :(....neviem čo to spôsobilo kedže vodu som použil pripravenú z RO upravenú tak ako pri predchádzajúcich vymenach

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Maros »

Stewie, takže vydržali zhruba mesiac..Tento pocit poznám, teraz budeš skúšať,možno testovat a hľadať chybu..Ale v jeden deň,že ich padlo tak vela..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa jamro27 »

muselo to mat nieco stou vymenou vody. Hnojivo si nedaval alebo nieco take do vody, vodivost, prudka zmena ph?
co2?
20% vymeny vody na tak male akva je dost vela.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Stewie »

všetko bolo ako pri predchádzajúcich výmenách, voda upravena RO + GH mineral, myslím že muselo byť niečo vo vode v takto malom akva tie zmeny prebiehaju rychlo a CRS su naročné takže v prípade že by som to ešte skúsil založím movú nádrž bez výživného dna a z malým počtom nenáročných rastlín a machmi.
Udržať pre CRS stabilné podmienky v rastlinnom akvariu kde je výživné dno, malý objem osadenstvo zložené len s krevetiek vzdávam, uvidím ako to pôjde dalej ale tu nasadím nejake borarasky a krevetky pôjdu do niečoho väčšieho.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa jamro27 »

Vyzivne dno nie je vhodne pre krevetky vseobecne a nie este pre crs.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini Cube M

Príspevok od používateľa Denis »

Jamro uz aj ada amazonia je vyzivne dno, okrem toho ze je aktivna pri udrziavanie hodnot pre krevetky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ahansicejez, Aliceexedo, Bing [Bot] a 6 neregistrovaných