Moje prve.

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Moje prve.

Príspevok od používateľa Stefan »

Jeseň je tu tak som trošku dal listky z duba a buka a trošku žihľavky.Spoločnosť im robia microrasbora galaxy,tri helenky a kotuľky .akva bolo založene v januari prve krevetky som tam dal až v marci nakolko po jednej skusenosťi mi odišlo asi 50 rilin.bola to moja chyba asi neviem ale som dal koreň z potoka a asi niečo obsahoval nejake ťažke kovy tak som sa naštval a kupil som si original produkt tetra led.20litrov a substrat fluval strattum.
S1050152.JPG
S1050152.JPG (89.28 KiB) 4033 zobrazení

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Hryzo »

napis presnejsie informacie o akvariu ako vyzaduju na akva.sk ... rozmer, svetlo, filter, rasltinky osadenstvo :) nevieme totiz nic co to je a ako to je a co tam vlastne mas ... vidim tam len par drobnych rybiek ktore ale neviem identifikovat.

akva je tusim malicke, tipujem 30x20x20

zatial co som spozoroval (aj to neviem ci dobre) - mas tam nejaku travicku ktora vyzera ze ide pekne, listova rastlinka hmmmm trosku mi pripomina microsorku ale naozaj sa mozem mylit ... ak sa nemylim tak ta sa nesadi do substratu ale privazuje, nevidim tam nic vysoke ... dal by som tam dozadu nieco vyssie kludne aj nenarocne ako egeriu ... krevetky radi lozia aj po raslinkach (aspon u mna).

listy - ja ich pred vkladanim do akva zalievam horucou vodou (rychlovarna kanvica) a necham ich par minut sa valat vo vode pricom ich zatazim niecim (ja zatazujem pinzetou do akva) .... potom mi listy hned klesnu ku dnu a su aj ocistene od bakterii (vriaca voda)

zihlava - neviem pocet krevetiek ale asi jej tam je vela ... ked ju do 3 dni nezjedia co sa asi nestane tak ju vyber bo ti tam zacne hnit ... ja take mnozstvo davam do akva kde su 2 ampularie a jeden prisavnik a to zmizne do rana ... zriedka do obeda
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hryzo napísal: osadenstvo :) nevieme totiz nic co to je a ako to je a co tam vlastne mas
Napisal ze microrasborky, heleny a kotulky.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Hryzo »

juj som slepy .. v 3 riadkoch mi to uslo ... asi preto ze tam chybaju tie ostatne veci prepacte :)

ale aj tak nevieme kolko galaxy a ani nevieme ake tam vlastne ma krevetky a odhadom kolko ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Milos »

Stefan, tej zihlavy tam je privela. Ked sa zacne rozkladat, mohol by si mat problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Denis »

Tak ako radia chlapi Hryzo a Milos. Zihlavy daj do akva len tolko, aby bola do 24hod zjedena. Jeden chalan od nas si velkou davkou zihlavy takto pokazil vodu a red bee krevetky mu zacali kapat.

Ak ti mozem poradit, tak aj listy buku zalej vriacou vodou predtym ako ich das do akva, listy nebudu plavat na hladine. staci na 10 minut zaliat vriacou vodou. a teraz citam, ze ti to Hryzo uz napisal :) tak potom uz nemam. teda potom uz len k zihlave, ze ja radsej davam vrchne nove male listky

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Stefan »

Tak chlapci akvarium je original aqua tetra art led rozmeru 35x25x25 20 litrou vykon led svetla som nenašiel v papieroch ani na škatuli je to trubica ledkova ma dva mody svietenia denne a nočne,krevetky tam mam desať kuskou neocardina davidi.microsorium je na koreni len taky maly viem ako sa ma davat len to na fotke nevidno,rastlinka je eleocharis acicularis sp.mini.žihlavu som vybral ako ste vraveli a ja trham tak isto horne konce žihlavy tato bola až velmi velka aj ked to boli konce. k tomu microsoriu to boly odlomky z velkeho kusa takže ked sa rozrastie bude to velke ale nebranim sa nejakej uprave ešte.zato si hned nekupujem naročne krevetky aby som niečo nepototo. :roll:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja mam klasicke red cherry a aj s nimi je starosti dost ... v poslednej dobe (cca mesiac) mi odisli 3 velke kusy a neviem ci na starobu (rok mali urcite) alebo na nieco ine, snazim sa oddelovat najbledsie kusy aby som udrzal ako taku cervenu liniu a k tomu ich drzim pri vyssej teplote 26,5 stupna kvoli eleganskam ... takze si myslim ze je to taky maly extrem a experiment dokopy tak cakam ako to dopadne z dlhodobejsieho hladiska :)

tym som chcel povedat - robis dobre ze ides nenarocnymi ... ked bude vsetko v poriadku a budes si mysliet ze to je uz naozaj pre teba rutina tak mozes zacat skusat nieco narocnejsie s kludnym svedomim ze si pripraveny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hryzo toto si nemyslim, niekto mozno nema miesto na viac akvarii a ak chce pekne narocnejsie krevetky, tak by sa mal poradit a prisposobit im akvarium ako by mal si kupit neocaridina. Co potom s neocaridinami urobi? Ja som mal aj caridiny a aj neocaridiny a teraz som trochu rad ze mi neocaridiny neprezili (samozrejme je mi luto kazdeho mrtveho zivocicha ktoreho smrt je zavinena mnou okrem komarov a podobnych potvor, takze nie ze by som sa tesil ale aspon na tom viem najst nieco dobre)a ze teraz ked viem nieco viac mozem mat caridina cantonensis. A cital som ze nieje moc dobre mat tieto dva druhy spolu lebo neocaridiny sa mnozia a caridiny nie tak rychlo tak potom bude caridina trpiet stresom alebo xenofobiou :) ... Ale myslim ze nieje problem ich chovat spolu, len po.alsie mnoziace sa tam budu stracat.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Hryzo »

naozaj nevidim ziadny problem s poctom akvarii - naucil som sa a chcem sa posunut dalej? - prerobim akvarium na poziadavky novych clenov ktore chcem ... nepotrebujem kupovat dalsie akvarium ...
co s tymi co mam? darovat sa daju lahko (ja som sa darovanim zbavil 20 tetier ktore som musel dat prec a este som za ne dostal aj 5 eur), nikdo nechce zobrat? neverim ze nenajdes v okoli nejaku akvaristiku kde sa ich zadarmo neujmu (ja som zohnal domov pre 12 prisavnikom behom 2 dni).

podla mna je lepsie sa ucit na nenarocnych ... do narocnejsich musis investovat viac casu aj penazi (zmakcovac vody, testy a podobne) a stale ako neskuseny akvarista - krevetkar nemusis dosiahnut svoje. krevetky uz chvylku mam a stale si nemyslim ze o nich viem dost aby som sa mohol tvarit ako skuseny krevetkar a radsej sa nepustam do narocnejsich aj ked miesto pre ne lahko najdem.
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prve.

Príspevok od používateľa Milos »

na menej narocnych druhoch je dobre ziskat najvseobecnejsie skusenosti. hlavne s udrziavanim cistej vody a dobrej filtracie, vhodneho a kvantitou neprehnaneho krmenia a tiez - co je dolezite a malo sa o tom hovori i pise - dostat "krevetky do oka". vypracovat si taky ten instinkt, vdaka ktoremu pozries do akvaria a v prvych sekundach automaticky vies, ci je vsetko OK, alebo si niekde urobil chybu.
k tomuto vsetkemu potom pri narocnejsich druhoch treba dodat celu tu vedu ohladom parametrov vody a este sa nieco extra naucit o krmeni mladych, kedze v tom su tiez narocnejsie.
a to je cele, viacej v tom hladat netreba ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 17 neregistrovaných