Neocaridina Red Rili - 96l

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Čaute krevetkári,
niekedy dávno som mal v tomto akváriu krevetky Red Cherry, vcelku sa im darilo.
Po sťahovaní som sa akvaristiky na určitú dobu vzdal a nevenoval som sa jej.

Krevetky som doniesol maličké mali sotva 6mm a ešte neboli vyfarbené. Cca 2 týždne dozadu.

Akvárium
Objem: 96 litrov
Osvetlenie: 2x24 T5 trubice.
Filtrácia: Fluval 205 (na nasávaní je miesto mriežky špongia aby krevetky nenasalo)
Rastliny: Prevažne rod Cryptocorina, pár kúskov menších valisnérií. Zopár plávajúcich rastlín (nepamätám si názvy). A asi 2 druhy nižších kobercových rastlín (pokusne). Jávsky mach, machová guľa. Plus nejaké ďaľšie druhy.
Dno: Rašelina cca 1,5 cm, 7,5 cm štrk
Osádka krevetky: 50 x Neocaridina Red Rili
Osádka slimáky: 4 x Neritina Zebra, kotúľky
Osádka ryby: 2 x prísavník
CO2: Nie
Hnojenie: Nie
Iná chémia: Easy Carbo (1 ml denne)
Kŕmenie: Jelšové šišky, sem tam pár rozmliaždených kotúlok, horúcou vodou zabarené listy akvarijných rastlín, krmivo pre krevetky.
Voda: Klasická u kohútika

Zatiaľ prídávam pár foto mojich krevetiek, a má niekto chuť sa vyjadriť k možnej selekcii (momentálne to mám ako hobby, prvé krevetky sa vyfarbujú, ale zvažujem že by som sa začal učiť ich aj selektovať a držať im formu, aby som sa to nejak naučil, a chystám sa v priebehu roka zriadiť pár akvárií aj s inými varietami, takže na začiatok sú tieto pokusnými králikmi), alebo mal pripomienky a nápady napíše.


Podľa fotiek vidno že farebne dosť varírujú. Neviem či to je ok, ale nechám si poradiť.

Koľko ich v takomto akváriu môžem bezpečne držať vzhľadom na objem, filtráciu?
Obrázok 1
Obrázok 1
Obrázok 2
Obrázok 2
Obrázok 3
Obrázok 3
Obrázok 4
Obrázok 4
Obrázok 5
Obrázok 5

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Na doplnenie:
Asi v momentálnom stave je selekcia ešte priskoro a zrejme zbytočná.
Momentálne je mojou najvyššou prioritou ich rozmnožiť a potom si z nich vybrať kusy ktoré sa mi budú pre ďalší chov páčiť.
Ak je to možné poprosím o komentár k jednotlivým fotografiám.
Ďakujem

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja mam v mojej 96 cca 200 ks, filter ten isty.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim Jozef a vytam na fore.
Najskor technicka poznamka: Temy pod "Vase krevetkaria" by sa mali pouzivat len na prezentaciu akvaria, idealne fotograficku, ako v tomto pripade.
Specificke temy, ako napr. selekcia treba riesit v prislusnych forach na to urcenych (pod "Neocaridina" by sa nieco myslim naslo).
K tej otazke, kolko ich drzat v 96 L akva sa vyjadrim tuna: Vobec si nerob starosti, mozes ich tam mat stovky :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Specificke temy, ako napr. selekcia treba riesit v prislusnych forach na to urcenych (pod "Neocaridina" by sa nieco myslim naslo).
K tej otazke, kolko ich drzat v 96 L akva sa vyjadrim tuna: Vobec si nerob starosti, mozes ich tam mat stovky :)
Ok, diky, budem sa snažiť držať sa témy. Len som tým nechcel spamovať iné časti, lebo to nie je momentálne moja priorita čo sa týka selekcie a podobne.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Vzhľad z 19.1.2016

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Prvý vzhľad,

dno je kombinované, rašelina, biely štrk a nakoniec je na vrchu čierny, nebolo to úplne s kostolným poriadkom, ale dosypať som ho musel, lebo na tom bielo-krémovom nebolo nič vidno.
To biele dno bolo zo zabehnutého akvária s cichlidami, čo malo slúžiť ako hnojivo, ale asi som to prehnal, lebo aj keď bol štrk prepratý dával som po pár dňoch po založení merať hodnoty v akvaristike a NO3 bolo cca 80 (ešte tam nebol ten čierny štrk.)

Akvárium beží od 15.1.2016.
Filter bežal cca rok.
2016-01-19.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 21:59, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Vzhľad z 30.1.2016

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Meranie hodnôt NO2 kvapkovým testom je už v normále na 0, predým to dno produkovalo aj po premití nejaké množstvo NO2 ktoré sa nestihlo úplne odbúrať.
Z začiatku som menil vodu asi 3x do týždňa cca 1/3 kôli odbúraniu veľkého množstva NO3.
Začal rásť žabí vlas, ale len v minimálnom množstve, zatlaľ som ho tam nechal,.
Výmena už len 10 litrov každý druhý deň.
Vidno že niektoré rastliny už vyštartovali s rastom, iné menej, ale idú pekne.
Krevetky sa začali pekne vyfarbovať, uvidíme čo z toho bude dalej.
2016-01-30.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 21:59, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

5.2.2016

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Prinesené CPO ráčiky 5ks (2xsamec 3xsamička)
CPO.jpg

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

5.2.2016

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Zopár nových foto z akvárka a rastu rastlín, atď
Žabí vlas sa drží
Žabí vlas sa drží
Rastlinky zase o kúsok podrástli
Rastlinky zase o kúsok podrástli
Pokusne zasadené trávičky tiež odnožujú
Pokusne zasadené trávičky tiež odnožujú
Na nápusti je sieťka, krevetky sú už vačie ale aj tak ich v akváriu nie je moc vidno.
Na nápusti je sieťka, krevetky sú už vačie ale aj tak ich v akváriu nie je moc vidno.
Pokusne petriho miska v akváriu so žrádlom pre krevetky a raky, samozrejme prísavník to hneď rozhádzal
Pokusne petriho miska v akváriu so žrádlom pre krevetky a raky, samozrejme prísavník to hneď rozhádzal

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

6.2.2016

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Dnes som si kúpil 5 malých prísavníkov. Pôvodných čo mám doma som chcel darovať, lebo akva je po reštarte a pri bitkách vykopávajú ešte riadne neuchytené rastliny.

2ks som chcel dať do krevetárka aby nahradili tých pôvodných dvoch lebo majú cca 7-8 cm a do veľkého 3ks kde mám 2 ks závojnatých prisavníkov a 1 ks obyčajného ale títo sú už riadne kravy, len ich vidno ako sa závojnatý v 300vke bijú (čistá anarchia). V 300vke mám skaláre.

Keď som chcel z krevetárka preložiť keramiku v ktorej bol prísavník do 300vky, tak som si všimol, že sú tam nakladené vajíčka, takže v krevetáriu ostali pôvodný osadenci a krpci šli do veľkého akvária.
Keramiku som nechal vyššie tak aby do nej nelozili ráčiky.
Stráži vajíčka
Stráži vajíčka
Sa mi zdá že má nejak moc nafúknuté brucho, je podľa vás ok?

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Malé prísavníky sa rozplávali asi 2 dni dozadu, ale samček to neprežil.
Napočítal som asi 9ks mladých.
Včera som níhodou videl ako CPO ráčik ulovil práve rozplávaného prísavníka.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Aponogeton ulvaceus začala pekne kvitnúť, od soboty fičím na hnojení Tenso + Mg + K.
Žabiemu vlasu sa darí :mrgreen: aj keď sa mi zdá že už trochu menej, ale aj tak sa v akváriu svieti cca 15 hodín denne. Posledné testy ukázali že v akva je asi 15mg NO3, NO2 0, CO2 25mg a to tam CO2 nepridávam. Horčík by som asi nemusel pridávať, kedže je voda tvrdá, ale aj tak zo vsetkých hnojív dávam len polovičné dávky (MG cca 1mg/liter/den + K cca 1,5mg/liter/den). V utorok prvá račica začala nosiť vajíčka.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Maros »

Ahoj Jozef,ako si zmeral CO2 25 mg.?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Ahoj Jozef,ako si zmeral CO2 25 mg.?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
V Nitre je predajna Maja Zoo, tam za 1,2 eura merajú hodnoty NO2, NO3, KH, GH, CO2 Robí to JBL Proscan Test. Neviem ako je to presné, ale v akváriu je dosť rastlín, plus plávajúce rastlinky na hladine.
Zaujímavé je že v 300vke kde mám skaláre to omeralo 15mg a pritom tam vodu tak od oka COckujem flasou.

V tejto malej 100vke frci 205ka fluval, v 300vke 405tka.
V 100vke asi 1/3 hladiny zakrívajú plávačky, vo velkom je tých plávajúcich rastlín menej a voda hladina vybruje viac, hodnoty sú asi hodinu po zapnutí osvetlenia.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Maros »

Mne sa ten údaj nezdá ( rozhodne sa mi zdá veľmi vysoký)A neviem ci je reálny, bez pridávania..Môžem sa mýliť, ale myslím si,že je to blbosť..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Mne sa ten údaj nezdá ( rozhodne sa mi zdá veľmi vysoký)A neviem ci je reálny, bez pridávania..Môžem sa mýliť, ale myslím si,že je to blbosť..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
Ten test je papierikovy, nasledne to fotis do mobilu a nejaka apka to vyhodnocuje, takze asi zalezi aj od telefonu a svetla v miestnosti co to vypluje.

Ja som si to daval robit viac menej len tak, lebo som si nebol isty ci moj NO2 test meria spravne, lebo bol v skrini dost dlho. Stale mi to hadzalo ze NO2 vo vode je. Nakoniec ked som lepsie pozrel, tak bol problem v skumavke, bola nacervenala, lebo som v nej zabudol vzorku NO3 a bolo to v nej niekolko mesiacov.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Maros »

Ten test poznám,viem ako funguje, ale nemám ho..A po pravde by som ho ani nekúpil.Používam kvapkove JBL,no CO2 ani nemám, iba DC.Ale nevedel by som s určitosťou povedať,napísať koľko toho presne pridám (CO2)mám.
To len tak na okraj veci ale ja pridávam CO2, s fľaše...

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Ten test poznám,viem ako funguje, ale nemám ho..A po pravde by som ho ani nekúpil.Používam kvapkove JBL,no CO2 ani nemám, iba DC.Ale nevedel by som s určitosťou povedať,napísať koľko toho presne pridám (CO2)mám.
To len tak na okraj veci ale ja pridávam CO2, s fľaše...

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
Vo velkom aj ja pouzivam flasu, Linovec je tu za rohom, tak ked treba vybehnem aj z roboty nech mi vymenia.
Naposledy vymena 2 literky stala 2,5 e. Tak isto to tam ide len tak od oka. Ja pouzivam tiez JBL kvapkove, to som zobral len tak, lebo som chcel vediet ako to meraju. Ale uz tam nepojdem koli meraniu, to nemusim merat vobec :mrgreen: NO2, NO3, PO4, pH mam doma, realne asi najviac pouzivam No2, sem tam NO3, pH skoro vobec, to len tak raz za uhorský rok a PO4 tam lezi asi 2 roky bez toho aby sa ho niekto dotkol.

Ale mozem ti spisat merania podla pasikov, dost zvlastne vysli ked to mam porovnat 300vku so 100vkou, obzvlast ked v 100vke je pod strkom raselina asi 1,5 cm a ak si pamatam pH bolo vyssie ako v 300vke.

300vka pH 7,2, Co2 15 pod dnom florapol (CO2 flasa)
100vka pH 7,5 Co2 25 pod dnom raselina (bez CO2)

Logicky by vyssie CO2 a raselina mala pH znizit.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Milos »

Znova: Je naozaj take tazke pochopit, ze specificke temy o merani a kvalite vody maju svoje specificke fora???? Tuna to nikto nikdy nedohlada a nie, temy "vase krevetkaria" neboli zalozene ako osobny chat o comkolvek.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Red Rili - 96l

Príspevok od používateľa Maros »

Ok..Tak, ale niekde si spomínal,že to slúži aj ako debata o čomkoľvek. A zas nič tak podstatne sa nerieši.Ale samozrejme berem na vedomie..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: eveyeobegotuz a 14 neregistrovaných