Pandora

Prezentujte svoje krevetkárium
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Ty by si potreboval 60cm pinzetu.:-o
Ruky do akva aj ja minimalizujem,ale raz za týždeň sú aj tak dnu. ( moja pinzeta pri výške 35 cm na dno nedosiahne)
A tie machy, no veď časom uvidíš čo s nimi, ale za mňa menej je niekedy viac..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

V piatok dorazili merače TDS a pH.

Meranie akvárium:
pH: 6,9
TDS: 134 ppm
Cez víkend výmena 10 litrov vody (7RO+3 vodovod)

Meranie voda RO:
pH: 6,2
TDS: 23 ppm

Meraie voda vodovod:
pH: 7,5
TDS: 333 ppm

Vložený mangrovový list do akvária, bez zaliatia v horúcej vode + jeden čerstvý dubový list (sparený), pridaná škorica, humínové kyseliny ale vo veľmi malom množstve, minerály a bakterky.

Akva sa snažím hnojiť easycarbom, ale pravda je že viac zabúdam ako hnojím. Už som uvažoval aj nad tým, že by som tam dal flašu aby šlo CO2 kontinuálne.

Jeden koreň Pogostemonu odchádza, zrejme sa u mňa dlho neudrží, Cuba ide. Čo sa týka rias na skle sa tvoria povlaky GDA, a na Pogostemone a trošku aj na Cube sa mi robí bledočierna riasa. Asi by to chcelo zopár C. japonica.
Kŕmenie: mix krmív od Maroša od Snowflakes až po sparenú žihľavu, ale zatial krmivá nejak nemali veľký úspech, hlavne ide žihľava a z krmív snowflakes, ostatné si moc nevšímajú. Ešte celkom úspech malo vločkové krmivo pre ryby.

Dnes ráno som spozoroval trochu väčšiu aktivitu CRS ako zvyčajne. Neocaridiny sú zväčša pozaliezané v koreni alebo pod miežkami s machom, respektíve sa pasú na machoch.
Našiel som asi 1-2 CRS ktorým vidno už vyvinuté sedielka, tak možno za nejaký čas začnú nosiť, ale s rozpoznávanie pohlavia mi moc u nich nejde. :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Po príchode domov z práce som našiel daľšiu cardinu z polovice zožranú. Pre istotu som premeral NO2, ale akva vyzerá čisté.
Zopár cardin sa chová ako kedy chceli vyliezť z akvária, neocaridiny sa spokojne kŕmia.
Už ako keby to bolo pravidlo, že pp ovýmene mi nejaká klakne.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef sprav tak, ze spravenu vodu z RO nenechavaj dlho stat. Ja som mal tiez uhyny, ale povacsine na taiwanoch, ked som nechal den dva vodu odstat po vyrobeni a to bol problem. Teraz davam rovno studenu vodu do krevetkaria. Len pridam mineraly. Ale to uz je do inej temy, nerad by som to tu rozoberal. To len taka mala rada.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Môže byť Denis, lebo nejak som cez víkend nestíhal a voda z RO bola odstáta a opačne voda z vodovodu nebola. Aj keď si zase nemyslím, že by 3 litre chlorovej vody mal byť až taký veľký problém na ten objem, keďže voda nesmrdí od chlóru.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Dneska som povyťahoval machy a koreň len pre kontrolu akvaria, pod mriezkami som nasiel 3 Cardiny zdochnute, jedna z nich bola samicka a uz mala aj vajíčka čo ma dosť irituje.
Počty cca 16 kusov CRS a toľko aj Neocaridin. U neocaridin som nespozoroval že by nejaké zmizli.
Odstránil som rastliny, ktoré sa neujali a už boli dosť obžrané od slimákov. Tým sa darí až výnimočne dobre včetne vežoviek.

Spozoroval som aj nejaké "červíky", majú asi 0,5 cm tenučké ako vlas, ich počty sú ale úplne zanedbatelné a sú iba na jednom skle, sú tam či je svetlo alebo tma. Nevydím na nich šípovitú hlavu, a vo vode som ich plávať nevidel. Dúfam že nie sú škodlivé. machy som mal od Denisa a Jamra, takze predpokladam, že ak ich mali v akvariu oni a ich krevetky zili, tak s tym nebudem mat problém ani ja.

Ďaľším živočíchom čo som spozoroval sú nejaké lezúce tvory, veľké asi 1 mm, ktoré dokážu vo vode plávať, ale skor sa pechoria po dne a preliezajú na sklá, ak je to nutné tak ako keby preplávajú. Vidím to prvý krát takže to neviem vobec posúdiť ani nájsť čo to môže byť, skor by som to tipoval na nejaký druh korovca, skor by som tipoval na gulatý trošku pretiahnutý tvar tela.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Denis »

Cauko, tie 1mm mozu byt dafnia alebo cyklop, pohladaj na googli fotky a porovnaj. Su neskodne, naopak su ukazovatelom dobre zabehnutej vody.
Co sa tyka tych cervikov, zrejme tiez neskodne, pokial to nie su planarie, ale ako pises ak nemaju sipovu hlavu, tak pohoda.
Inak tu mini peliu nemas od mna, ale od mojho kamarata, ved som ti pisal, ze ja nemam uz na predaj, ze ti skusim zariadit :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mne sa to skor podoba podla opisu na lasturnatky. Daj do google „ostracod”

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

V nedeľu som našiel ešte jenu crs kaput. Tento týždeň som výmenu vody vynechal. Teoreticky možné je že nevhodné bolo že som použil list z dubu odtrhnutého v meste, ktorý som zatiaľ. Teoreticky mangrovnikový list ktorý som nesparil, teoreticky rýchly prúd vody. Filter som utiahol, keďže crs sa dosť často snažili plávať proti prúdu a možno sa vysilili.

Zajtra by som sa mal zastaviť v Brne u Jiří Libuše a priniesť ďalšie modré krevetky a 2 páry rybiek vhodných do krevetária. Druh a foto pridám keď budú doma.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Včera som si doviezol z Česka od Jiří Libuše:
http://www.krevetkus.cz/
2 páry Neoheterandria elegans + 20 ks modrých krevetiek, ale požiadavka bola aby neboli tak extrémne modré ako tie čo mám od Maroša, ale skôr do velvet tónu a bez čiernych škvŕn.
Neoheterandria elegans
Neoheterandria elegans
Neoheterandria elegans
Neoheterandria elegans
Naposledy upravil/-a Jozef_L v 25 Máj 2016, 10:53, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
CRS od Denisa
CRS od Denisa
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Naposledy upravil/-a Jozef_L v 25 Máj 2016, 10:53, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kusy od Libuše vpravo, vľavo pri CRS od Maroša
Kusy od Libuše vpravo, vľavo pri CRS od Maroša
Kus od Libuševzadu, Marošova v predu
Kus od Libuševzadu, Marošova v predu
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Naposledy upravil/-a Jozef_L v 25 Máj 2016, 10:52, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Maroša
Kus od Maroša
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Kus od Denisa trieda C
Kus od Denisa trieda C
Kus od Libuše
Kus od Libuše
Naposledy upravil/-a Jozef_L v 25 Máj 2016, 10:50, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Kus od Maroša
Kus od Maroša
Včera som našieľ ďaľšiu CRS kaput, dubový list som vyhodil, nechal som im len škoricu a mangrovník. Z akvária som vylovil veľké kotúlky cca 11 ks, lebo sa im nejak moc darilo a je tam kopa mladých a aj vajec.

Konečne to v akváriu trochu vypadá že sa tam aj čosi hýbe. :mrgreen:

Niektoré kusy od Libuše už majú aj sedielka celkom pekne vyvinuté, tak dúfam že začnú za chvíľu nosiť.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Slezina »

Ten mangrovnik mas odkial?
Ja som kupil z ebay a dal v kancli do akva a zacali mi hned kapat krevety.
Ked som ho vyhodil a vymenil znacnu cast vody prestalo to.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Slezina napísal:Ten mangrovnik mas odkial?
Ja som kupil z ebay a dal v kancli do akva a zacali mi hned kapat krevety.
Ked som ho vyhodil a vymenil znacnu cast vody prestalo to.
Ten mám od Maroša, ale on ich v akváriu nemal, takže asi ho vyhodím aj ja pre istotu. Ale kapať začali asi od vtedy čo som ho tam dal, skôr som upodozrieval ten dubový list, lebo ten som odtrhol na sídlisku, nie síce pri ceste ale predsa len v meste a skôr som upodozrieval ten. Oba listy som tam dal naraz, tak som myslel že mangrovník problém nerobí.
Ako prvé som upodozrieval vodu, lebo som dal 3 litre neodstátej mestkej vody a 7 litrov RO. Tento víkend som nemenil vodu, takže to som tým pádom vylúčil.
Jelšové šišky som si nazbieral pred pár rokmi v botanickej záhrade, tak radšej tam dám radšej viac tých.
Ale asi ho vyhodím a vymením aspoň 10 litrov vody a cez víkend opäť.
Díky za tip.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Slezina »

Dubovy list by si musel mat od dialnice aby to bol on...toho by som sa nebal kludne ho tam nechaj.
Voda cerstva by to mohla tiez byt ale to by bolo narazove umrtie niekolkych kreviet a dost nie priebezne.
A vodu ti staci nechat odstat hodinu lebo chlor je prchavy a velmi rychlo sa z vody vypari.
Ja naberam vodu na vymenu hodinu az dve pred vymenou a este sa mi nestalo nic.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Slezina »

Čo tým chcel autor povedať? :D :D :D

Máme to rozoberať v danej téme alebo si ju prečítať lebo to tam je už spomínané? :shock: :shock:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Skor to prve, ze ta tema by tuto diskusiu rada privytala. Ziva prazdnotou a toto je zaujimave :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], udwehov a 12 neregistrovaných