45l Miso

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

45l Miso

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Objem: 45l
Zalozenie: November 2015
Filtracia: Bublifuk Happet Corner Jet 04
Osvetlenie: Tommi Led LFL-CL 500
Substrat: Ebi Gold Shrimp ca. 4l + Mironekuton a bakterie
Voda: RO + SaltyShrimp GH+ , AZOO Vita Plus, Mineral Plus
Rastliny: Cameroon Moss, Fissidens Fontanus, Willow Gigantea, Riccardia, Monosolenium, Marsilea Hirsuta, Microsorum windelov, Bucephalandra
Krevetky: Taiwan Bee Hybridy + kotulky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: 45l Miso

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Toto je moje akvarium, do ktoreho som uz davnejsie prestahoval krevetky zo stareho akvaria. Od zaciatku s nim boli problemy. Raz vysoke no2(mozno viackrat), napadanie samiciek(miesto oplodnenia ich zabijali), raz spinavy filter a pod. Vzdy som vsetko nejak vyriesil

Teraz vobec netusim co sa deje. Mimochodom mam tam strasne vela cyklopov, nejake hadatka a na spongii biele chumaciky.
Moj problem je ze mi kapu krevetky, no2 a no3 je ok, vodu menim viac nez dostatocne, skusil som uz aj filter vymenit. Nic nepomaha. Priebeh uhynu krevetky je ze este ziva krevetka stoji na mieste, je vyblednuta, nieje ochotna odskocit v pripade napadnutia a do hodiny si uz na nej pochutnavaju ostatne - nic nezvycajne. Po smrti som tiez na nich nenasiel nic nezvycajne. Dnes mala jedna zcernane koncatiny(zopar bodiek). Je mozne ze od substratu. Pach akvaria nieje rybnik. Tazko opisat. Nieco ako mulc. kora + podobne zahradkarske zeminy a trochu ako Čína(ziaden plast som nepridaval). Teplota je ca. 24, mam aj ventilator, mal som ho raz zapnuty + mam aj fungujuci oxydator

Kazdy den ale pribudaju nosiace samicky, tipujem ze viac nez 10 ich mam.

Budem vdacny za kazdu radu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45l Miso

Príspevok od používateľa Milos »

Ak to adresujes do spraveho fora, ten tvoj problmem, rad ti poradim! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ahtamte, awunekuza, dekujup, ixomicuneya a 16 neregistrovaných