Domace 40L

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa IringPalo »

Zabehnute akva znamena bakterie bakterie bakterie. Nerobil si nic s filtrom ala oplachovanie, cistenie, alebo vymena filtracnej hmoty? Vymena dna - to tu uz tiez bolo.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Nie akvarko ja zalozene 5 mesiacov filter som cistil raz a este nieje zaneseny co vidim cez steny kedze su priehladne.
Ziadne zmeny som v akvarku nerobil do nicoho som sa nestaral tak preto nechapem ze co sa deje.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa jamro27 »

skus dat krevetky mimo akva do inej nadrze /5l pohar/ nedavaj tam nic z povodneho akva/ani vodu/. Neviem aku destilku davas ale technicka moze este obsahovat kovy, by som ti odporucil davat do nej AquaSafe /vlastne skusenosti, ja som tiez spekuloval a nakoniec som skoncil pri RO/. By som ti rad pomohol, testy na vodu mam vsetky co su dostupne v predaji. Ak mas dakeho znameho odobrat vodu a dat mu spravit normalne rozbor vody, mozu mat aj krevetky dakych parazitov alebo bakterialne ochorenie. Skus dat do akva nieco na skodcov /napr aj to proti tym nezmarom, nici to aj hlisty a podobnu haved/ treba skusat vsetko lebo takto pojdu vsetky postupne. :(
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa viridis »

Slezina, u mňa CRSky len prežívajú, čiže ber nasledujúce iba s veľkou rezervou. Čo mne sa vidí ako hypotetický možný problém.
- nízke pH, príliš kyslé prostredie môže narúšať pancier - možno by som skúsil ísť povedzme na 6,5
- príliš veľa kusov na objem vody - rozdelil by som / odčlenil časť populácie
- choroba ? môžu súvisieť s vyššie uvedeným
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa IringPalo »

kolko vody vymienas? mne sa stalo napriklad to, ze som si zle zratal objem vody v akvariu a myslel som si ze menim 1/3 a pritom som menil len 1/5 povedzme. Uhyn prestal po tom, ako som zacal menit 1/2 vody. Neviem ako sa to da pri narocnejsich druhoch, pri neocaridinach to pomohlo. Pricin mi na fore radili asi tisic, ale je podla mna horsie robit vsetko ako neurobit nic. Aku vodu do avka davas?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Akvarko ma 40l ale cisty ovjem vody je asi 34l a raz tyzdenne menim 5 l vody.
Pouzivam destilku + mineraly Bee Shrimp GH+
Cize menim cca 15% vody kazdy tyzden...ci je to malo ci vela neviem...niekde sa docitas ze menit 10 niekde 20 a niekde az 30% vody...ale kde je pravda neviem.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Milos »

Moment moment...vravel si, ze mas cca 100 kusov CRS v akvariu, ktore je zalozene 5 mesiacov?! Za taku dobu sa ti namnozit asi nestihli...takze ty si kupoval krevetky v takomto mnozstve?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa jamro27 »

Za 5 mesiacov sa to da, ja mam teraz cez 70ks mladych. Vacsina bola schovana v machu, keby som ho nebol strihal tak o tolkych ani neviem, len to je piplacka ich odtial povyberat.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Ako pise jarmo stihli to :-)
Neviem stale som bezradny lebo hynu stale a pricinu som nezistil...zohnal som si cloveka co mi spravy kompletny chemickobiologicky rozbor vody tak som zvedavy ale ak to pojde takto dalej tak do dvoch mesiacov tam nebude ziadna dospela krevetka len mlade...
Stracam pomalicky nadej na to ze to prestane a preziju to :-/ :-/ :-/

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Milos »

Slezina, podme to skusit rozobrat este raz tuna, na nieco prideme:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=171
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa jamro27 »

foto pre slezinu
kopren 1.jpg
kopren 2.jpg
kopren 3.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:53, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Tak po case par novych fotiek.
Akvarko po prerabke vypada ako vykradnute ale zatial ziadna mrtva tak dufam ze to tak aj ostane.
Odvcera tam mam dalsie malicke naratal som ich 10 ale bude ich podstatne viacej len ja som slepy :)
Po prerabke...
Po prerabke...
2015-03-31 21.53.52.jpg
2015-03-31 21.49.07.jpg
2015-03-31 21.44.46.jpg
2015-03-31 21.39.05.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Fotene mobilom takze kvalita na... :)
2015-03-31 22.01.28.jpg
2015-03-31 22.16.19.jpg
2015-03-31 22.09.02.jpg
2015-03-31 22.03.29.jpg
2015-03-31 21.57.06.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Milos »

Stale tam mas tu ADA Amazonia?
Inak pozeral som ten tvoj filter, klobul dolu. Zavidim ludom, co su zrucni na vyrobenie niecoho takehoto.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Nie adu...to som zle napisal v popise je tam Tropica aktivna ale len necely 1cm
Filter nieje problem vyrobit pokial mas s cim vyrabat...ja mam to stastie ze mame v dielnach vsetko potrebne :)

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Este ze sme spomenuly ten filter...prisiel som domov a nejde...teraz bezim rychlo zohnat nove cerpadlo :-/ :-(

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Poradte nasiel som na skle v takych trsoch riasu alebo co to je...su tenucke vlasky zhruba polovica hrubky vlasu a su dlhe od 2 do 5cm...co to je ako sa toho zbavim???
Vsimol som si ju aj na machovej gulicke aj na fissidense...

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Takze to vzdavam akva je zakliate z 12 modrych kreviet od Viridisa z augusta ziju 4 a pritom som nikdy nenasiel zdochlinu len vzdy som ich naratal menej.
Nechapem a neviem prist na to co je v tom akva zle takze toto akva likvidujem a zalozim na novo...krevety prestahujem do minicka k cherrinam a dufam ze sa coskoro prestahujem aby som mohol restartovat tuto nadrz a zalozit dalsiu ktora je uz nachystana

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa viridis »

Hm, divne. Mne sa mnozia ako dive a par ludom, co som ich este posunul, si tiez pochvaluju. Ked vravis, ze si ich len naratal menej a pritom nie mrtvolky. Co ja viem, nevyliezaju ti ? Mne sa to nikdy sice nestalo, ale pocul som legendy, vraj to krevetky vedia.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Maros »

Tak ja som tie legendy aj zažil..Posledne keď som doniesol od Denisa( MINI 3)tak boli na pistii od spodu, vodu som mal asi 3mm od vrchu a dve som našiel von.Živé som ich vrátil dnu.Odpustil som o centimeter viac vody a už sa to nestalo.V inom akva mám rastliny po hladinu až nad ňu a tiež nájdem raz za čas vysušenu von..A v tretom to bolo veľmi podobné,až na to, že tým sa asi nepáčila voda..Tak ja tomu verím,ale neviem a pochybujem, že to je Slezinov prípad..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 14 neregistrovaných