Domace 40L

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Hryzo »

je mi to velmi luto ..... pisal som pri prvej, ze to nebude nahoda .... rozmyslaj tazko pretazko ... co si robil alebo nerobil nez to zacalo?

ja som u mna vtedy na pricinu (zabijaka) nedosiel, proste sa mi to po vyse mesiaci ustalilo a odvtedy vsetko v poriadku ... ja som vsak vtedy vedel co bol starter ... no planaria
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

No je problem ze posledny mesiac a pol som okrem krmenia a beznej udrzby nespravil nic.
Takze netusim co to mohlo spustit.
Dnes som uz ani samicky s vajickami nenasiel neviem ci ich pustili ci sa len dobre schovali. :-(

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Skus hladat vo veciach ktore robis bezne alebo ich moc nevnimas.

Napriklad ja som bral na lahku vahu prekrmovanie a nedavno som sa dozvedel ze staci raz prekrmit a velka cast osadky moze odist.

Neskor som nasiel hnijucu ricciu z vonka bola pekna zelena ale vnutri bola zlta. Mozno aj tá za to mohla.

Podobne to vyzeralo v mojej teme ku koncu. Nieco mi to nastartovalo a kazdy druhy den pribudlo hlásenie o umrtí-uz som to nezastavil.

Veľa štastia a nech sa to tebe podarí zastaviť!

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Nemam pocit ze by som prekrmoval kazdy treti den dostavaju jeden spareny spenatovy lisyt a zvysne dva dni granulat ale len tolko aby to zedli.
Mam tam cca 60 dospelych a 50-80 drobcov od 3mm do 2cm.
Myslim ze toto mnozstvo uz spotrebuje viac potravy ako im poskytne akva bez krmenia.
Rastliny tam mam len javsky mach a fissidens fontanus ktory som dnes kukal ci nehnije lebo ma to napadlo ze by to mohlo byt aj tym ale nic som nenasiel je sice vnutri trsu tmavsi ale nehnije.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Potom su uz len tieto moznosti:
1. Skapala krevetka na starobu a ty si ju nenasiel(mozno niekde v tom koreni)
2. V substrate zostal zahrabany pogostemon.
3. Problém s filtrom
4. Parazit - to by som aj vylúčil, kedze si 1,5 mesiaca nič nerobil, jedine že by prežil sparenie listu.

Skús ešte popremýšlať nad tým kŕmením(možno za to môžu aj 3 granulky navyše), ked sa toto dialo mne radili mi týždeň nekŕmiť.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa viridis »

Len par bodov nadhodim, teda skor otazok naslepo:
- Hm, vekom to nebude ? Asi nie, to by sa asi nedohodli, ze ukoncia svoju zivotnu put tak nahle.
- Ten koren, co mas na uvodnych fotkach je ok ? Je to pomerne velka masa dreva na taky objem akvaria.
Drevo by nemalo vadit, ale ak sa nahodou zacalo nejako masivnejsie rozkladat a nieco sa z neho uvolnovat ... To je skor otazka do plena, osobne mam rad dreva v akvariu a nezda sa mi, ze by nejak mohli robit neplechu.
- To mnozstvo krevetiek na objem vody je ok ? (Neviem, osobne som zatial s uspechom odchoval len neocaridiny a tie sa mi udrzovali nejak samovolne v mensom mnozstve - zrejme odpovedajucom krmeniu, svetlu ...)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Krevetka nikde nijaka neskapala to by som si vsimol lebo v koreni niesu miesta kam by mohla zaliezt aby som si ju nevsimol a ani vo fissidense ten som vcera precesal a dnes ho troska preriedim.
Substrat prehrabnem dnes ci neostali korene pogostemonu ale daval som si velky pozor aby som ho vytiahol vsetok aj s korenmi a slo to lahko kedze substrat je extremne lahucky .
Filter som cistil cca pred mesiacom a pol...ako som pisal ze posledny zasah bol vtedy a nieje zaneseny extra a ani prietok nieje znizeny.
Ci to nebude vekom neviem ale uz aj nad tym som uvazoval ale asi skor to nebude vekom.
O dreve pochybujem je to bezne drevo mam ho aj v dvoch dalsich akvarkach a ziadny problem.
Mnozstvo je podlamna ok aj ked si kuknes videa sikmookych tak maju ine kvanta krevetiek v akvarkach a v pohode.
Skusim striedmejaie krmit ale neviem odhadnut ako dlho ich mozem nechat hladovat cca...poradte

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja som dlho dlho krmil kazdy treti den a v pohode ... az ked som si vsimol kanibalizmus som zacal krmit viac ... to vsak bolo sposobene AJ premnozenim kotuliek, ktore krevetkam zrali to malo co tam bolo :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Skusim aj ja raz za 3 dni krmit a budem ich sledovat ako sa spravaju.
Kotulky nemam v akva ale dake male slimaky nenarastu vacsie ako cca 5mm neviem co su zac ale rychlo sa mnozia a rozpucene chutia krevetkam riadne :-)
Kukal som poriadnejsie aj fissidens a bol v strede taky zltohnedy ale nerozpadal sa ani nehnil (ked aom ho vytrhol nesmrdel)...pripisujem to tomu ze to je v strede trsu s malo svetlom a aj krevetky sa tam nedostanu poriadne to precistit tak som ho preriedil preistotu aj ked mi bolo luto lebo bol nadherny A nesmierne sa mu tam dari.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Denis »

Podla mna to nebude z rastlin. Skus sa poobzerat po krmive. Co sa tyka spenatu, nemoze to byt nim? Ak je kupovany, co si myslim ze je, tak moze byt chemicky osetrovany. Keby je leto poviem ti nekrm dva tri dni vobec a potom daj spareny zihlavovy list. No len kde tu zihlavu teraz zobrat, ze. Ide o to, ze vsetky predavane krmiva obsahuju aj to co tam nie je napisane. A ked nastanu umrtia, tak je najlepsie krmit len zelenym, ale najlepsie tak, aby clovek si bol isty, ze je krmivo bez chemie...

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Jasne spenat je kupovany.
Mam stastie zihlavy som si v lete nasusil az vela.
Daval som im spenat lebo zihlavu nejedli s takym nadsenim ako spenat.
Ale uz som zasadil spenat v kvetinaci tak ich budem krmit len z vlastneho ked vyrastie.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Hryzo »

no a dostavame sa k moznej pricine - kupovana zelenina ...

raz mi jeden znamy hovoril pripad - clovek kupil v cechach drahe krevetky, ktore sa onoho casu predavali na slovensku po 6eur kuit na 400+kusov ... krmil sebou vypestovanou zeleninom, raz mu vsak dosla uhorka tak bol na trhu kupit "domacu" ... po tom, co krevetky nakrmil danou extra zdravou uhorkou, mu vsetko vykapalo ...

po vypocuti si tohto pribehu nedavam krevetkam vobec nic kupovane (obcas len trosku mrkvy prevarenej) ... naozaj, 2-3 hrantiky, zasadit postupne skorsi a neskorsi salat/spenat a podobne a ako bude postupne rast, mozte postupne krmit :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Je vhodna nestriekana ale umelo hnojena zelenina?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Hryzo »

Hryzo napísal:... 6eur kuit na 400+kusov ...
takto to dopadne ked si po sebe necitam ...
vidim ze na notebooku som si to nejako prepol a premazal takze malo tam byt " ...6 eur kus, ktore rozmnozil na 400+ kusov ..."

ja davam - doma pestovany salat, vonku natrhanu zihlavu (snazim sa co najdalej od ciest), kupovanu ale uvarenu mrkvu, dubove listy zo zeleznej studnicky, ... ostatok su kupovane znackove aqua granole a rozpucene slimaky ... este som si krevetky neotravil

planujem si zacat pestovat zihlvu doma v kochliku nech ju mam celorocne
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa IringPalo »

pocuj, kolko je tvoja nadrz zabehnuta? podla mna problem bude bud v zabehu alebo vo filtri. otrava jedlom sa mi fakt nezda. hlavne ked kapu nie vsetky naraz ale postupne. toto som mal ja ked som zacinal s krevetami, zle zabehnuta nadrz alebo potom prliliz vycisteny filter pripadne zle fungujuci zanedbany filter.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

Nadrz bezi 4 mesiace a filter nieje velmi zaneseny cistil som ho pred mesiacom a pol cca...podlamna fuguje dobre je to 2L DIY externy filter.
Uz par dni ziadna mrtva ako menej krmim ale vcera vecer som si vsimol ze sa jedna samicka zvliekla a chvilku na to ju "napadli" dalsie krevetky cca zo 6 a zacali ju jest takze neviem co si mam mo tom mysliet.
Samicke som uz nepomohol nakolko som si myslel ze ide o parenie :-(

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa viridis »

Zaujimave. Pisu, ze to je signal nedostatku bielkovin.
http://ukshrimp.co.uk/forum/viewtopic.php?t=1377
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa mosfet »

A ako im pridať bielkoviny ?

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa viridis »

V konkretnom topicu (odkaz vyssie), kde riesia otazku kanibalizmu, spominaju moznost prikrmovania mrazenou artemiou 1-2x do tyzdna.
Myslim, ze niekde som sa stretol aj s informaciou, ze sa da podavat ina mrazena potrava - patentky napr.
Sam s tym vsak nemam skusenost zatial.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace 40L

Príspevok od používateľa Slezina »

A nieje mozne im dat uvarenu gupku?
Mam gupky a rakom sa to zvykne tak len taka otazka do plena :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných