Sulawesi v Rio 125 litrov

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Milan »

Tak je na čase čosi „odprezentovať“ aj na tomto fóre.
Popri funkčnom spoločenskom akváriu Juwel Rio 180, kde v pohode spolu nažívajú krevetky Neocaridina davidi Sakura ( cca. 30 ks. ), Caridina multidentata ( Japonka 6 ks. ), Kardinálky vietnamské ( 10 ks. ), Razbory Espeho ( 6 ks. ), Tetra Amandae ( 12 ks. ) Corydoras pygmaeus ( 4 ks. ), Otocinclus affinis ( 4 ks. ) a Ancistrus sp. ( 2 ks. ) som sa rozhodol založiť ešte jedno akvárium, tentokrát ale zamerané viac na krevetky. Po dobrých skúsenostiach som opäť zobral Juwel, ale Rio 125.
Pôvodne som tam koreňové rastliny nechcel dávať, ale pri „redukovaní“ rastlín zo 180, som tam nakoniec aj tak „napchal“ zopár Cryptocoryne wedtii green a v rámci pokusu o „koberček“ aj Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo'. A samozrejme Vesicularia dubyana. Na dno tým pádom išla vrstva výživného substrátu, zakrytého jemným štrkom. Ako dekorácie a zároveň po patričnom zarastení riasami „pohostinstvo“ pre krevetky som tam dal niekoľko lávových kameňov a drevá.
Vývod z vstavaného filtra som osadil rozstrekovacou rampou.
Zábeh akvária si „odskákalo“ niekoľko slimákov a po určitom čase tam „hosťovali“ aj dve Japonky a dvaja Otíci, neskôr doplnení o novú posádku 9 ks. Corydoras pygmaeus a 6 ks. Razboriek Galaxy ( tie som tam dal preto aby „vyzobali“ tie malé biele plávajúce „blšky“). No a zhruba pred mesiacom a pol som tam vpustil hlavných aktérov. 12 ks. Caridina Dennerli a 12 ks. Caridina Caerulea kúpených od Paliho z Hlohovca ( Musím s obdivom povedať, že toľko a také pekné akvária som ešte ani nevidel ). Po nejakom týždni sa zopár krevetiek aj zvlieklo, u dvoch samíc Caerulea som zaregistrival nosenie vajíčok a teraz zopár dní dozadu už behá po akvárku cca. 10 – 15 malých Caeruleatok. Mám z nich radosť a dúfam že to bude takto pokračovať a že sa postupne pridajú aj Dennerlky.

A ešte zopár technických údajov.
Akvárium Juwel Rio 125
Čistý objem vody cca. 100 litrov
Filter Juwel Bioflow 3.0 s rozstrekovacou rampou
Čerpadlo Eccoflow 500 l/hod.
LED osvetlenie a ohrievanie vody od výrobcu

Voda menená približne ( ale maximálne ) každé dva týždne cca. 20%
Použitá voda z vodovodu
pH cca. 8,0
GH cca. 16
kH cca. 13
NO2 0
NO3 cca. 3
merané pásikmi eSHa

Teplota vody udržiavaná od 28,0 do 29,6 °C

Striedme kŕmenie mikro granulkami od Hikari. Ako prvé sa ne vrhnú Galaxky, potom Corydorasy súčastne s Caerulkami … a Denerlky som na nich ešte nevidel. Tie sa venujú riasám na lávových kameňoch alebo drevách a neustále „makajú“ svojími bielymi chápadlami. Sú pri tom strašne milé. Raz za čas im prilepším sparenou žihlavou, ktorú do 24 hodín „zlikvidujú“.
DSC06195B.jpg
DSC06214B.jpg
DSC06266B.jpg
DSC06352B.jpg
DSC06393B.jpg

Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Milan »

DSC06186B.jpg
DSC06237B.jpg
DSC06321B.jpg
DSC06401B.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Denis »

Milan pekne akva, aj krevetky! :). Nech ti nadalej robia krevetky radost. Ta caerulea sa ti podarila odfotit s farbami fajne.

Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Milan »

Denis vďaka.

Je to na dobrej ceste, už aj jedna Dennerlka nosí vajíčka. A dokonca som už objavil aj jedného drobca … aj keď predchádzajúce „ tehotenstvo“ som vôbec nezaznamenal. Vyfotiť ho bol dosť problém, lebo je plachý a pri každom mojom pohybe zaliezal do úkrytov.
DSC06419 B.jpg
DSC06454 B.jpg
U jedného dospelého kusa som zaregistroval svetlé škvrny. Neviete niekto prosím Vás, čo to je?
DSC06492B.jpg
Caerulky sa v pokojne množia, okrem pôvodných 12 kusov už pribudlo ďalších asi dvadsať a aj teraz ďalšie dve samičky nosia vajíčka.
DSC06467 B.jpg
DSC06571B.jpg

Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Milan »

Na lávových kameňoch, drevách aj v Jávskom machu sa dosť rozbujneli riasy. Fotky ukazujú stav už po „redukovaní“. Nemyslím si, že to je takto v poriadku. Chémiu tam liať nebudem, takže zatiaľ jediné čo som schopný pre ich redukciu urobiť, je skrátenie svietenia z 9 na 7 hodín. Alebo viete niekto poradiť aj niečo iné?
DSC06524B.jpg
DSC06525B.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Denis »

Tie skvrny sme tu pisali, prosim tam rozoberat: http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=397#p9454

Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulawesi v Rio 125 litrov

Príspevok od používateľa Milan »

Takže ak som správne pochopil pointu, tak by som ju mal vyloviť, aby nenakazila aj ostatné?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných