Cameron

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Ahojte krevetkari,
Mam klasicke akvarium 54 litrov zo setu Hagen. Svetlo pravdepodobne este budem menit, zalezi od rastliniek.
Filter je vnutorny s upravenym molitanom
Svetlo - klasika 15 w T8 trubica
CO2 mam nachystane to cinske udelatko na kyselinu citronovu a sodu, uvidime este :)
Substrát som pouzil Jbl manado a ADA amazoniu.
Z rastliny sa chystam pouzit Anubias barteri var. nana, christmas moss a hadam aj nejaku nenarocnu kobercovku, to som este nedomyslel..
Hardscape tvori len zopar korienkov a kamienky najdene v prirode. Hodil by som tu aj obrazok, ale sklo je dost spinave a uz sa mi to takto navecer nechce riesit :P
Krevetky by som chcel Blue Velvet, nenarocne (podla toho, co som sa docital) a modra je moja najoblubenejsia farba :)
Zajtra pridam aj nejaky obrazok, pre lepsiu predstavu. Zatial tolkoto..

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Ak chceš skúsiť kobercovky zaujímavá je napr.
https://rybicky.net/atlasrostlin/micran ... oides_cuba vyžaduje veľa svetla, co2. Ale asi by si ho mal nechať riadne zabehnúť a odsledovať si ako si na tom s CO2 aby si si krevetky nezakántril, ak ti to v akváriu rupne z nejakého dôvodu.

Ak už sa chceš hrať s kobercovkami, začal by som nimi aby riadne zarástli akvarium a až následne pridal anubius. Ide o to aby nejakým sposobom rastliny stabilizovali šírenie rias a aby si vychytal muchy v dlzke osvetlenia, co2. Inak sa ti asi bude anubius riasiť a pokazíš si ho.

Vačšina kobercoviek vyžaduje silnejšie osvetlenie a CO2. Inak rastú moc vysoko.

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Nad tou Cubou som uvazoval. Pravdepodobne budem robit DSM, nech sa to rozrastie a pomoze s riasou. DSM som, priznam sa, este neskusal, ale na nete je kopa navodov, tak sa budem riadit nimi
Nad tou Cubou som uvazoval. Pravdepodobne budem robit DSM, nech sa to rozrastie a pomoze s riasou. DSM som, priznam sa, este neskusal, ale na nete je kopa navodov, tak sa budem riadit nimi

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Nad tou Cubou som uvazoval. Pravdepodobne budem robit dry start, nech sa to rozrastie a pomoze s riasou. DSM som, priznam sa, este neskusal, ale na nete je kopa navodov, tak sa budem riadit nimi.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Hora »

ahoj,skôr by som dal
https://rybicky.net/atlasrostlin/micran ... onte_carlo
ktorá nepotrebuje až tak svietiť a okysličovať,taktiež je dosť vhodných pekných rastlín do skromnejších podmienok.
CO2 z kvasníc alebo kyselina je myslím jedno,je to nekontrolovateľné,nemožné ubrať,len vybrať v prípade niečoho,budeš mať výkyvy pH,tzn.horšie pre všetky živé ryby,krevetky,slimákov a ako na to zareagujú prvé riasy.....
T8 ti vystačí úplne na mach a anubias,ak by MC nešiel by som pozeral po doplnku,no pri trubici 865 je dosť svetla na 30cm hlbku.Pozri si číslo trubice,tie setové majú nekvalitné poľské 840,keď tak vymeň.
Na Cubu už potrebuješ pridať ako svetlo,tak CO2 a neviem,či to stojí za to,hoci je substrát nadopovaný živinami nemynulo by ťa prihnojovanie časom a to ak nemáš nejaké skúsenosti hneď skočiť do High-tech je horšie ako ísť nenáročnejšou cestou.
Je možnosť aj Ricciu fluitans miesto kobercovky a total nenáročná,len raz za pár mesiacov ju treba nanovo obnoviť,lebo trs sa vytrhne.Máš však lepší substrát a asi by som skúsil klasický koreňový koberec.
https://www.rostlinna-akvaria.cz/riccia ... akvariu-13
Rozhodni si sám ;)

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Vdaka za cenne rady, vazim si to. Kobercek tam naozaj velmi chcem, takze este zvazim vsetky pre a proti a mozno dokupim este normalny co2 set. Ohladom toho svetla som este nasiel https://www.youtube.com/watch?v=VgyWu_jP7AQ celkom zaujimavy a lacny sposob... Ta moja trubica pre istotu ani cislo nema :) Nasiel som este video, kde pestuju nejake cinske semienka a vyzera to celkom efektne, ale nazory ohladom trvacnosti sa roznia, takze neviem..

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Hora »

Neviem,čo je na tom svetle zaujímavé,že to mení farby? Možno niekde do obývačky za nábytok je cool,no v akváriu to je ako gýč.Ďalšia vec,keby si aj svietil len bielou,tie čínske šunty ani nie behom 1/2 strácajú na výkone.Nekupuješ svetlo pre svoju potrebu,ale potrebu rastlín a na priebeh fotosyntézy závisí teplota,farba,intenzita podstatne.
T8 865 stojí okolo 4€,ak nebudú mať,čo je pravdepodobnejšie,nechaj si objednať v obchode,ak bude na teba pozerať :o ako na mimozemšťana,čo to chceš,skús iné elektro.
Z eshopu je to drahšie:
https://www.planetaziaroviek.sk/standar ... -26x438mm/
A ak si rozhodnutý pre CO2,neváhaj a set je super,len sa vyhni šetreniu,že kúpiš lacnejšiu 2kg fľašu,ktorá vydrží pár týždňov.Minimálne 4 alebo 5 kg,keď máš miesto ju schovať.
Ešte lepšie je zobrať fľašu do prenájmu.Zaplatíš 75€ zálohu,dostaneš 8kg bombu(vyše roka bez problému a starosti s plnením),budeš chodiť len na výmeny prázdna/plná za 6€ a ak sa rozhodneš po pár mesiacoch,rokoch,že CO2 nepotrebuješ,tak vrátiš a zálohu máš späť.Ostanú ti jedine ventily.Tak požičiava Livonec,neviem ako Hastex a podobné plničky,záleží odkiaľ si.
Tu robil dry start Seraph zo Aliexpressemienok
http://www.akva.sk/aquael-shrimp-start-set-t17160.html
a tu z kúpenej košíkovej
http://www.akva.sk/54-l-iwagumi-pokus-t17119.html

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

To, ze to meni farby je nepodstatne (maju ich aj v jednej farbe), ide mi o to, ze sa da intenzita regulovat, co je velke plus, si myslim. Na tie T8 som uz pozeral, ale vsetky maju rovnaku wataz. Ale ako vravis, urcite to bude lepsie, ako ten cinsky sunt, len neviem, ci bude dostatocne silne.. Nakolko chcem nechat plastovy kryt na akvariu, osvetlovacia rampa nepripada do uvahy, aj ked regulacia intenzity je lakava vec. Pravdepodobne vyskusam obidve moznosti, ved to stoji par eur. Uz mi dosli rozumne napady, ako to svetlo upravit, cize ak mate nejake, podelte sa :) CO2 set som uz kupil aj s dropcheckerom, uz len ten difuzor mi chyba. Znamy ma nejake semienka z Ciny, ktore nakoniec nepouzil, takze dnes vecer sadim. Celkom sa aj na to tesim :)

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Hora »

ak nie si elektrozaložený,tak niečo hotové len na nalepenie a ideš:
http://www.vypredaje.net/led-osvetlenie ... cm-diversa
-máš obavu o dostatočne silné svetlo? vieš,všetci v začiatkoch by chceli aj silno aj dlho svietiť,ale to nejde bez následkov.S tým sa nepohrávaj,radšej slabšie ako silnejšie a ide to so správnym výberom,tu som hovoril o tom pochopení jedného s druhým,že pri zvyšovaní svetla graduješ fotosyntézu rastlín a musíš dodávať viac uhlíka formou CO2+makro,mikro prvky v tekutom hnojení.Neviem,čo máš za semienka,ale ak náročnejšiu kobercovku budeš to mať ťažšie.
Ja by som si zistil druh semienok a v prípade náročnejšej rastliny ju nesadil a kúpil v akvaristike,príp. eshop.Nech nestrácaš zbytočne čas a elán.
A ak chceš akvárium bez kotuliek,tak rovno kúp in vitro:
http://www.akvazahrada.sk/kategoria/ras ... /in-vitro/
a ďalšie dokladané rastliny prezeraj poriadne od slimákov,lebo stačí jeden a máš ich navždy :x
-T8 na tvoju rozteč musia mať všetky rovnakú watáž,silnejšiu pri 44cm nenájdeš,ja som písal o farbe svetla,vymeniť za studenú 865 ako žltú teplú 840
-narábať s intenzitou je určite fajn,no nie je problém ani tma/svetlo aj pri bojazlivých rybách,takže absencia takej vymoženosti ako stmievač ťa nemusí trápiť
-do DC si kúp kvalitnú náplň Dennerle alebo JBL a difúzor pri vnútornom filtri bude treba super jemný,niečo ako Bazooka,ale po pár dňoch každý začne tvoriť väčšie bublinky a treba čistiť hocjaký typ

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Takze ulezalo sa mi to v hlave a cinske semienka nakoniec nebudu. Bude Monte carlo. Nablizku ich vsak ziadna akvaristika nema, takze ich budem musiet objednat. Skoda, ze do toho prisiel vikend, cely proces sa bude musiet posunut o par dni. Este musim doriesit hnojenie. Rozmyslal som nad Easy life Profito. Laka ma aj PMDD, ved preco to neskusit, len mi to pride strasne komplikovane.To doriesim za pochodu pocas sucheho startu. Uz normalne vidim, ako sa tam tie male listocky zelenaju a po nich pobehuju mali modri avatari. A ja som direktor :)

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Monte Carlo objednane, tiez som si trochu som uletel s tym svetlom ( objednal som Chihiros ), lebo som vymyslel, ako ho narvat pod ten nestastny kryt, ktory sa mi paci cim dalej, tym menej. Ved uvidime, co buducnost prinesie..

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Maros »

Ahoj, ja na tvojom mieste už rovno kúpim nové akvárium. Rovnaký objem, teraz neviem presne, ale okolo 25€ a celé to bude aj s tým svetlom oveľa krajšie. A budeš mať aspoň zálohu..Do krytu nevojde a dávať ho tam po zložení krytu, veľmi škaredé to bude.Svetlo je krásne,možno si povieš,že zas ďalšie peniaze navyše za nové akva, ale to možno príde ešte externy filter a stále bude čo dokúpiť a meniť..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Dik Maros. Zalozne akva je super napad. To vsak bude musiet chvilu pockat, kym na to moju drahu polovicku neuvarim [emoji3]. Najskor budem musiet rozbehat toto. Aj tu mi este stale vela veci chyba. Testy vody napriklad. Nemam absolutne ponatia, aku mam vodu, ak by som chcel v buducnosti chovat nieco narocnejsie. A ako vravis, stale bude co dokupovat a menit [emoji6]

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Maros »

Veď nemusíš mať obidva napustené...
Čo sa vody týka,tak zistíš na vodarnach čo ti tečie z kohútika doma.Nemyslím, že tie modré potrebujú nejak špeciálnu vodu, testy netreba.A pri tom zložení rastlín,testy ani nepotrebuješ.Dáke komerčné hnojivo,davkoval by som menej ako je návod.. Pri amazonii,na začiatku len K.
Ja krevetkam vodu už vôbec netestujem,jedine pri caridinach TDS meter.Keď viem,že robím pravidelné vymeni, neprekrmujem a nehnojim nemám dôvod testovať.

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Takze Monte Carlo nasadene. Trochu som sa obaval, ci ho bude dost, ale myslim, ze je. Hnojim len s K2SO4, co pravdu povediac neviem, ci je ok.. Akvarium som docasne presunul na kuchynsku linku, lebo cakam na novy stojan pre dva kusy. Len neviem, ako dlho sa dokazem pozerat na prazdne akva. Ked dojde stojan, prilepim aj nejake to foto.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Hora »

Marshall napísal:Hnojim len s K2SO4, co pravdu povediac neviem, ci je ok..
https://www.facebook.com/groups/ceskyaq ... 567118516/

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

@Hora vdaka za podnetny clanok. DSM zatial prebieha podla planu. Pod tym svetlom oziju hadam aj tie korene [emoji3]. Vela sa toho v principe nezmenilo, uz len cakam na stojan. Uz len tu trpezlivost teraz [emoji6]Obrázok

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Monte Carlo ma za sebou necele 2 tyzdne dry startu. Listky sa uz poobracali za svetlom a zda sa mi, ze aj celkovo sa tie rastlinky zacinaju zviechat. Mam aj nejake straty, pretoze niektore vyhonky uschli. Pripisujem to nedostatocnemu vlhceniu, co je moja chyba a neskusenost. Celkovo to v tomto rezime planujem nechat maximalne 5 tyzdnov. Filter sa uz zabieha u znameho v akvariu, od ktoreho budem mat aj detrit z filtra. Uz je doma JBL combiset a Seachem ammonia alert. Tds meter je na ceste. Na neocaridiny je to zbytocne vela, to si uvedomujem, ale ako som uz spominal, rad by som choval v buducnosti aj nieco narocnejsie. Koniec reportu.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Marshall »

Vyskusal som tie JBL testy na vode z kohutika. Nameral som PH 7,1 a KH 3. Hodnoty dostupne z vodarni hovoria v priemere o PH 7,4. KH som nezistil. GH test tato sada neobsahuje, takze ho budem musiet kupit osobitne. Zda sa mi, ze tieto parametre su celkom ok aj na narocnejsie druhy, takze som rad :)
Prílohy
kh test.jpg
test ph.jpg

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Cameron

Príspevok od používateľa Hora »

KH 3 ak si meral podľa návodu je málo a to chceš ešte dodávať CO2.
zopár možnosti úpravy uhličitanovej tvrdosti
http://maniakva.sweb.cz/chemie4.htm

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných