New projekt 200l pro taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Biozyme je hlavne pre mlade. Ak ho das, nemusis sa bat ze mlade nebudu mat co jest.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa džara »

Ja pouzivam od genchemu asi vsetko co pre krevetky vyrabaju. Aminovitu 2krat za tyden.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Díky za rady, fajfku mám po ruce také. A pipetu pořídím

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Stacila by aj injekcna striekacka. Alebo to len nasypat napr. do fajfky, naliat vodu, niecim rozmiesat a je to. Ja to pipetou aj miesam. A striekam to s nou len koli efektu :)

Pozeral som ze robia krmne zmesi pre mlade zmiesanim beta glucans a polytase. Ja by som tam primiesal aj biozyme ale nemam tie zvysne 2 krmiva :)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Udělal jsem to přesně jak píšeš s tou fajfkou. Trochu vody a rozmíchat. Je to trochu neohrabané, ale alespoň něco. Budu objednávát petriho misky tak zkusím i pipetu nebo tu stříkačku.

Rozmýšlím co pořídit, uvažuji o Aminovita-P ale bude asi lepší Polytase, Ten beta glucans vůbec neznám, hoď sem prosím odkaz.

Sledoval jsem mladé a přijde mi, že i když pořád někde šmejdí, kopřivy se nedotknou. Jen jak tam jsou šneci (kotulky) které futrujou kopřivu, obírají jejich bobky :D

Jinak mladých přibývá, je jich 5 co jsem počítal a zahlídnul. Kolik má dospělá krevetka mladých cca neví někdo?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ta pipeta a striekacka je zbytocna.

Tie 2 krmiva od genchemu(polytase a beta g) niesu priamo krmiva pre mlade ale niektori to tak pouzivaju.

Existuju krmiva pre mlade napr: Shirakura Chi Ebi, MK Breed - Baby, Mosura Gravidas....

Ale ja som odchoval cez 50 CRS/TB(z troch vrhov) len na Biozyme. Takze podla mna nic dokupovat nepotrebujes.

Krevetka ma tusim od 20 do 30 vajicok.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

MikelCRS napísal:Ta pipeta a striekacka je zbytocna.
Fajfkou mi to přijde takové neohrabané, chci to dostat přímo ke krevetkám a vždy tak v půlce akva se většina rozletí a zbytku se moc nechce. Zkusim a uvidim, třeba to bude ještě horší.

Jinak docela zajímavé, doteď bylo vše v pohodě. Ale odlovil jsem po ránu asi 3 nezmary a objevili se červíci. Myslíte že to je po Biozyme? Nic se v akva nedělá jen krom výměny vody(pitná z vodovodu) a žihlavy(převařené).


Krevetkám se daří, mám 4xnosící samice a už tak deset prcku. Zatím jen Skové CRS, Smajlík CRS mi přijde že nějaké vajíčka poschazoval a těším se na CBS.

Aktuál foto v odkaze, pokud by to chtěl dát někdo sem tak budu rád a pošlu foto.

http://rybicky.net/nadrze/22033 ještě otázka pro znalce, je na obrázku(smajlík CBS) samec nebo samice? Mě přijde že to je samec co pozoruju(je drobnější) ale je to jeden z nejmladších členu osádky.


Zabívám se otázkou co do spodního akva, zabíhá se už 6měsíců a jsou tam jen Kotulky a hejno Enderelek. Uvažuju nad Taiwan red a black Bee pohromadě.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa džara »

ja by som povedal ze je to samica. ibaze to neni smajlik, ale mosura. ta haved urcite neni nasledkom pouzivania biozyme. mozno sa prevarenim koprivy nazabily vsetky bakterie. maly tenky cervici nevadia.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Denis »

Aj podla mna samicka, zda sa mi akoby sa jej sedielko robilo, bude mat vajicka. Kukam len na mobile, horsie to tu vidiet.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa jamro27 »

Foto sem dam vecer, mam ho uz poslane na mail.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa jamro27 »

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:57, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Preco v nom mas pinzetu?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa jamro27 »

Aby ju nemusel hladat, tam ju ma po ruke :-)
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Pinzeta spadla, schodila teploměr a já nechtěl šátrat s fajifkou když tam byla hostina :)

Tak mám tedy asi 2x samce CBS s červený ocasem :-) Ty vypadaj drobněji a rejděj po akva a maj asi vše na svědomí :)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

S tím smajlíkem je to tedy mystifikace od chovatele od koho je. Celou dobu jsem měl zato že to je tak, moc se v tom nevyznám. Zkusím ještě vyfotit jak bude příležitost toho údajného CRS smajlíka. Ta má ten pruh o trochu menší

Denis: snad budeš mít pravdu s tím sedílkem. Napiš mi prosím tvou aktuální nabídku Taiwan Bee, pravděpodobně pokud nějak vyřešíme dopravu je budu chtít od tebe ;)

jamro27: Díky za vložení foto

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Mále přibývají, už jsou cca 1cm s první snůžky velké :-) Další malé se objevili a dokonce co jsem ani nečekal se objevili malé CBS mosura. Zajímavé že je nosila CRS mosura? Má někdo vysvětlení, že by ta černá velká mosura byl samec?

A jak je pozoruji jak chci, nemohu poznat rozdíl samec/samice :-)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Něco o novém projektum jedná se o akva o rozměru 100x50x40cm DxŠxV skoro 200l pro taiwan.

Substrát: BENIBACHI Black Soil Fulvic
Filtrace: Eheim Biopower 240
Osvětlení: 2x LED reflekotor 20W 1x denní bílá, 1x studena bílá (test jak se bude dačit mechu)
Rostliny a dekorace: Jen mech a nějaký ten Echinodor, NanoDecor Crusta Wood S (do začátku bude hodně stonkovek a plovoucích rostlin rychle rostoucích)
Voda vodovodní okolo 6.5Ph


A dál už jen čekat co se z toho vyvine :-)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: New projekt 200l pro taiwan

Príspevok od používateľa Milos »

Pani, diskusiu o zabehu s plavajucimi rastlinami som presunul do fora o zabehavani akvaria.
Miky, ospravedlnujem sa za spam.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: New projekt 200l pro taiwan

Príspevok od používateľa Miky »

V pohodě, alespoň si projdu záběh znova :mrgreen:

Miloš co ty Neocaridiny? Chtěl bych už postnout foto jak se prohánějí v akvariu :-)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: New projekt 200l pro taiwan

Príspevok od používateľa Miky »

Tak už konečně mám také Taiwany

Aktuálně má osádka Taiwanů je 2x Redbolt, 2x Bluebolt, 2x Kinkong, 2x Panda, 4 x Red wine, 2x Red ruby ještě mi zbývá přidat hybridy a držet jim palce :-) Kdybych měl čím fotit, hned bych je nafotil..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], okuwuhuaozaqa a 11 neregistrovaných