New projekt 200l pro taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

New projekt 200l pro taiwan

Príspevok od používateľa Miky »

Ahoj chalani.

Chtěl s vámi probrat zalozeni krvetaria pro CRS.

Zakládat budu tento týden, dorazí substrát ADA Amazonia 2x9l + 1x 9l Africana

Mám místo Stojan pro 3x100l akva

Zakládat budu zatím dvě, vrchní necham na vodu. Nejlepsi je udajne 3 dny odstata?

Rozmery, vybaveni atd. v dalsim prispevku.
Naposledy upravil/-a Denis v 21 Aug 2015, 18:49, upravené celkom 4 krát.
Dôvod: Druhykrat zmena nazvu temy na "New projekt 200l pro taiwan" na ziadost uzivatela.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Rozměr tedy 100x40x40 SxVxH

Mel jsem zato ze to je cca 100 l ale bude asi čistá littaz asi 146l

Filtrace Eheim aquabal čerpací hlava+biomolitan (modry molitan)

V prvnim akva bude tedy substrát 2x 9l ADA Africana. V druhem 1x9l ADA Amazonka.

Slouzit budou pro odchov CRS a druhé asi pro Red Rilli

Co za kytky pro krevetky. Chtel bych Flame Moss, nejake dalsi mechy a nejaky ten Echinodor. Docetl jsem se ale ze korenici rostliny by mohli konkurovat krevetkam ohledne rasy?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Milos »

O substratoch som uz pisal v prislusnej teme, este si to over, ako to je s ADA Africana. Ak su moje podozrenia spravne, pre Rilli by to mohol byt vhodny substrat. NIe pre CRS.

Riasam konkuruju vseobecne rychlo rastuce rastliny. Teda aj tie volne plavajuce. Preto sa odporuca predovsetkym mach, kedze rastie pomalsie. Samozrejme, je to vzdy tiez otazka mnozstva rastlin v pomere k velkosti akvaria, z ktorej ty mozes docela tazit.

Najdolezitejsie pre CRS su vsak parametre vody, resp. vseobecne vhodna voda. Spravny substrat je jedna vec. Druhou je vstupna voda samotna. Ako mas naplanovane toto?

K zabehu: Urcite so zivocichmi a cim dlhsie, tym lepsie :) Pisal som tu o tom dlhsi prispevok, myslim ze v teme "Clanky a reportaze", ak si dobre pamatam :p Plus nieco v teme o krmeni.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

Miky ziadny strach, mas dobry substrat pre CRS krevetky, pretoze:

ADA Africana, popis c.1:
Množství organických prvků obsažených v substrátu Aqua Soil Africana je v porovnání s Amazonií nižší. Hnojivé látky jsou pevně ukotveny v poměrně tvrdém substrátu. Tento typ substrátu je vhodný pro pomalu rostoucí rostliny typu Cryptocoryne, Echinodorus, Microsorum, Bolbitis apod., které potřebují být pomalu, za to ale pravidelně zásobovány živinami skrze svůj bohatý kořenový systém.

ADA Africana, popis c.2:
Speciální substrát obsahující živiny pro růst akvarijních rostlin. Je bohatý na organický materiál a huminové kyseliny. Jedná se o speciálně vypalovanou černozem. Je považován za nejlepší substrát pro pěstování akvarijních rostlin a proto je používán v hojné míře po celém světě.
Hlavní přednosti:
- snižuje pH a tvrdost vody, což ocení nejen rostliny, ale i většina ryb
- obsahuje velké množství živin, které jsou přístupné kořenům rostlin
- oproti jiným podobným substrátům drží tvar po několik let
- je možno s ním vytvářet svahy, protože není příliš lehký
Pro kobercové druhy akvarijních rostlin a miniakvária použijte verzi Aqua Soil Powder s jemnější strukturou.
Upozornění k použití:
Aqua Soil uvolňuje první měsíc po založení akvária velké množství živin. Doporučuje se proto první týden měnit každý den vodu, druhý týden obden, třetí týden každý třetí den. První řasožravé ryby a krevetky vpusťte nejdříve na konci druhého týdne. Aqua Soil před použitím nepropírejte. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné použít jako podkladovou vrstvu Power Sand a přidat ostatní aditiva značky ADA.

Mne sa javi africana lepsi substrat pre CRS krevetky od najviac pouzivanej amazonie, prave kvoli tomu, ze ma menej zivyn obsiahnutych v sebe. Trochu sa vsak obavam, ci nebude moc klesat GH aj pH pre tie Rili, kedze Neocaridiny maju mat vyssie hodnoty vody oproti Caririna krevetkam.

Co sa tyka rastliniek vidis v popise c.1 pre ktore sa viac hodi africana.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Milos »

Takze som sa mylil, ospravedlnujem sa za plany poplach a Denis dakujem za opravu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Sam sem to malém poplet. I v prvem a druhem prispevku jsem psal něco jiného.

Mám tedy 2xAfricana a ta ma i méně živin. Amazonia byla i levnější, tedy pro Rili není dobra?

Soucasne co mam, tak je to aquaclay od Rataje. Mam tam prubezne uhyn Cherryn, CRS 1 nosi. Ze zkusenosti vim ze pokazde co jsem mel CRS se rozmnozili na kohoutkove vode. Mel jsem dve krevetaria oboje cca 50l. CRS 5ks 3 uhynuli a objevili se 2 mlade . Soucasne s nima v druhem akva jsem mel CBS oboji grade B, C proste nejnizsi. Bila skoro ani nebyla videt.

CBS se množili jak o život, nebyl tam ani substrát, pouze filtr(biomolitan), topení, par kamenu, olsove sisky+dubove listy a pravidelne vymeny tretiny vody. Odchoval jsem jich tak cca 100-150ks. Pak jsem je zrusil kvuli tomu ze to byl nizky grade. Ted jsem se tady docet ze stacilo pridat CBS samce a teoreticky bych se mohl v budocnu dostat na S

K uprave vody. Jako vstupni zdroj mam kohoutkovou vodu. Je to z upravny vody, nase pater ma takovou vodarnicku v lese a my jsme hned pod ni u lesa. Kdyz jsem byl malej tak ji doporucovali i jako kojeneckou. Ted nevim, testy jsem zadne nedelal, ale chtel bych zjistit jakou mam vstupni vodu. Tomu ale moc nerozumím, musím nejdříve zjistit co zjišťovat.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Milos »

Dalsi! Dalsi clovek na fore, ktoremu isli CBS/CRS v normalnej vode z kohutika! :D
Tato tema je moja srdcovka, kedze ja som taketo stastie nemal. Skusal som najskor na vodovodnej bez aktivneho dna: NIC, obcas uhyn! Potom na vodovodnej na aktivnom dne. Mnozili sa, ale mlade po par dnoch skapali, so 100% pravdepodobnostou.
Idu mi az odvtedy, co pouzivam destilku, GH + mineraly a aktivne dno.

Takze co meriam ja:
1.) Vseobecne tvrdost (GH)
2.) Uhlicitanova tvrdost (KH)
3.) pH vody

Testery by sa mali dat zohnat v kazdej priemerne az lepsie vybavenej akvaristike. Podla mojich skusenosti, pri testeroch na GH a KH je kludne mozne ist priamo po najnizsej cene, zda sa to byt vsetko rovnake, bez ohlady na cenu.
Pri testeroch na pH som mal s najlacnejsim produktom (firmy Zoolek) skusenost, ze daval nepresne merania, tam by som uz odporucil troska znacku, Sera, Tetra a pod.

4.) Niektori ludia este meraju aj vodivost, resp. TDS (total dissolved substances). S tym skusenosti nemam a zatial som sa zaobisiel aj koli tomu, ze meracie nastrje k tomu su uz troska investicia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Do jisté doby jsem ani nevedel ze se krevetkam voda upravuje :-)

Jsem rad ze jsem mohl prispet a doufam ze jeste prispeji. Momentalne mi jedna CRS nosi a jsem zvedavej co s vajickama udela. Je na kohoutkové vode :-)

Tento víkend jedu na burzu vybrat nějaké mechy, tak mrknu co tam pujde pořídit za testy.

Zatim dekuji vsem za info a rady.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

Miky my co mame velmi tvrdu vodu musime upravovat, ale vyzera to tak, ze ty mas v celku idealnu, ked si pisal, ze si odchoval hodne CBS. Mal by si pomerat presne to co pisal Milos GH,KH,pH. Ale uz podla toho by som povedal, ze mas velmi velmi blizku, ak nie idealnu vodu z kohutika. A bol by som rad, keby nam napises tie hodnoty :)

Ostravaci maju tiez vodu z vodovodu vhodnu na odchov crs/cbs, aspon tak mi to vravel jeden pan na burze v ZA. Povedal mi to tak, ze on nema cas upravovat vodu krevetkam a rybkam, proste ze odchovava to co mu v tej vode ide. A ma pravdu, ked ho akvaristika zivi :)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Je tu víkend a našel jsem uhynulé dvě dospělé samice Cherryn. By me zajímalo čím to je, koukal jsem na teplotu a ta je 19C

Postupně jim to zvednu na 22. Je mozne ze je to teplotou?


Dobra zprava je ta, ze CRS stále nosí a ma svůj ukryt. Jedna CBS už dorostla skoro 3cm.

Zitra jedu na burzu a poridim testy na vodu. Jsem na to zvedavy, upravovat vodu je blba myslenka.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

Miky 19°C je postacujuca teplota pre to aby krevetky nekapali. U mna dokonca prave vtedy sa zacinaju krevetky mnozit. Pozoroval som to po teplom lete, ked prichadza prechodne studene obdobie bez vykurovania v panelakoch. A prave vtedy mi krevetky zacali opat vo vacsom pocte nosit vajicka. Cize niekde inde musi byt pricina uhynu tych dvoch cherryn...

Ked pomeras vodu napis sem hodnoty a prebereme to, ci ma vobec vyznam opravovat vodu :)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Tak tedy teplotou to taky nebude. Zítra snad bude měření.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Tak proběhla nějaká měření a moc z toho chytry nejsem. GH a KH jsem zkoušel a pod žárovkou od akva sem změnu barvy moc nepoznal. Hlavně asi bude mise to nějak orientačně odhadnout :roll:

Ph bylo trochu lepsi. Vychazi to na cca 7 v akva i vstupni vody. Mám i foto ale nemám jak vložit. Přesněji imageshack uz neni co bejval a rajce mi nejak nejde.

Jak dlouho se dozivaji krevetky? Co jsem se ptal tak cca 1,5roku. Je to tak?

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Co jsem zjišťoval o měření PH tak je nejlepší pořídit nějaký digitální. Ze vzorku se měřit pořádné po přepravě ani nedá.

Testy GH, KH zkusím udělat ve dne. Údajné to jsou vyhozene peníze. Orientačně je to na nic a tak mám domluveno přesné měření.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

GH a KH test som skusal kvapkovy od Sery a dalo sa pekne odcitat podla kvapiek, su to sice drahsie testy, ale ja som bol spokojny. Inak aj ten digitalny pH meter nie je vyhra. Kupil som drahy pH meter v kombinacii s ppm a konduktomerom za 170eur a kurna po pol roku odisla sonda na nom, nova prosim pekne 50-70eur... potesi. A ta sonda ti odide casom tiez, tak neviem ci je to najlepsia volba :roll:

Ano krevetky sa tak jeden a pol roka dozivaju, niekedy aj kusok viac, inokedy menej, co je skoda...

Miky aku znacku testov si kupil, na ktorych si to meral?

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Vse jsem kupoval od Aqaru

Ph test http://shop.aquar.cz/detail/test-ph-4-0-9-5.html

Na GH a KH jsem dostal toto. Ještě jsem to nemeril, nedostal jsem se doma za dne.

http://shop.aquar.cz/detail/test-knk-uh ... rdost.html
http://shop.aquar.cz/detail/test-cm-cel ... rdost.html

A tu sondu si měl v konzervačním roztoku nebo vždy jen oplachnul? Chce to asi vybrat nějaký odskouseny, i když za ty peníze by jsi už měl mít kvalitní.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

Sondu som vzdy len oplachol, ano viem... No v navode bolo, ze oplachnut, asi vedeli preco tak pisu...

Aquar znacku som nikdy nepouzival, neviem povedat.

Ake krevetky teraz chovas?

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Co jsem dostal reference měly by byt +- výsledky podobné jako u Sery GH, KH

Co jsem letmo zjišťoval tak dobrý PH by mel mit nadobku nebo kryt pro uloženi sondy do roztoku. Sonda by neměla vyschnout. Sam teď nevím zda ho pořídit. Já mám PH podobné v akva i ve vstupní vode.

Krevetky ted mam 11ks mix CRS, CBS + Red cherry, ty ale ted pomalu ale jiste kapou. Posledni vcera, dospela velka. Mam je necelej rok

To měření ted nevím které, v návodu Píšou různé hodnoty pro mekku, středně a tvrdou vodu. Asi tedy zkusim polotvrdou(stredne)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

Testovaní vody jak vstupní i v druhem akva zatím ještě neproběhlo. Zatím jsem stihnul založit první 150tku. Substrát ADA Aficana me docela prekvapil. Předpoklad byl, že to bude tvrdé jako např. Akvaclay od Rataje.

Neni, kdyz sem sazel rostlinky přišlo mi to jako bych se opravdu hrabal v hlíně. Dokonce kdyz jsem ho pomnul v ruce rozpada se na prach. No jo palena hlina :-)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Denis »

ked sa tak clovek nad tym zamysli, ze kolko nehorazne peniaze pytaju za ten substrat. no darmo, vysledky ma ake pozadujeme, treba platit :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], eaiqososos, uqamayol a 19 neregistrovaných