New projekt 200l pro taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 100l pro CRS

Príspevok od používateľa Miky »

To je pravda, pokud je potřeba nedá se svítit. Jen by mě zajímala životnost tohoto substrátu?

Ještě tu je tento, asi to je to same ale levnější. To mi radil pan. Pruner (www.krevetky.cz)
http://www.akvaria-aquascape.cz/substra ... il-9l.html


Ještě otázka, kolik by se mělo měnit vody?

Píše se první týden každý den, druhý týden ob den. Atd.

1/3 by mohla stačit?

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Tak tu mám alespoň nějaké foto pro představu, mé první řasodvoustovky. Fotky měření PH, bez ruky je vstupní voda. Kvalita fotek bidna. Ale alespoň něco. Převelike díky Denisovi za vložení fotek.
miki_akva.jpg
miki_ph_1.jpg
miki_ph_2.jpg
Naposledy upravil/-a Denis v 10 Dec 2014, 23:44, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Vlozenie fotiek na ziadost uzivatela.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Akva pro CRS je založené od 15.12.2014 , datum je od spuštění filtru.

Dnes ještě přidám aktuál fotky, odkaz na prezentaci http://rybicky.net/nadrze/22033

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Denis »

Miky som zvedavy ako sa ti budu rozrastat rastliny pod tolkym svetlom, urcite sprav potom na porovnanie fotky.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Denis napísal:Miky som zvedavy ako sa ti budu rozrastat rastliny pod tolkym svetlom, urcite sprav potom na porovnanie fotky.
Fotky určitě budou, už i teď za 15 dnů jsou vidět na kytkách nové přírustky. Valiseneria gigantea už vyhodila odnož, snad tedy odčerpá trochu živin. Začíná být problém z řasou, sěšli se asi tady asi tři druhy. Přidávám nějaké řasořavce hlavně okružáky+ přidám pár Endelerek. Zvažuju že bych přidal 1-3 Ancistruse.

Myslíš že 2x36W je moc? Mohu to ještě změnit na 2x30W

Světlo musim nějak vykoumat, chci pěstovat mechy, nějaký ten Echinodor, microsorium. Mám ještě stejné akva a do něj mám připraveno 9l Amazonie

Uvažuji na tím že pořídím 2x T5 54W a každá bude pro jedno akvárium jako hlavní světlo třeba na 10hod. za den.
+ třeba těch 30W T8 taktéž bude 2x 30W na 2-3hod. K tomu ještě na start a konec z ledek stmívání.

Tedy celkem 1x54W hlavní, přisvítit 2-3hod. T8 30W + k tomu 1M/12W LED pásek v ALU profilu 1-2hod. rozednění a 1-2hod. hod úsvit. Nechci šokovat osazenstvo.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Hryzo »

machy - cim vacsie svetlo tym rychlejsie rastu ale ked maju mensie proste sa len spomalia ... echinodor, microsorky az tolko svetla nepotrebuju ... skor taky stred je akurat .. 2x36 je vela, ak tam nebudes mat rastlin az az tak budes mat nonstop problem s riasami ... jedine ze tam nahodis nejake rychlosa mnoziace slimaky a tie ti to udrzia v krasnej cistote ale zase zamorene ich poctom :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Hryzo napísal:machy - cim vacsie svetlo tym rychlejsie rastu ale ked maju mensie proste sa len spomalia ... echinodor, microsorky az tolko svetla nepotrebuju ... skor taky stred je akurat .. 2x36 je vela, ak tam nebudes mat rastlin az az tak budes mat nonstop problem s riasami ... jedine ze tam nahodis nejake rychlosa mnoziace slimaky a tie ti to udrzia v krasnej cistote ale zase zamorene ich poctom :)
No skusim to předělat na 2x30cm, slimaci se už tam už vetřeli a okružáky se tam dal záměrně.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Upravil jsem osvětlení na 1x36w než to předělám na T5 1x54W

Zítra budu zakládát druhou nádrž

Nové fotky http://rybicky.net/nadrze/22033

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Tak první poznatky se substrátem ADA Africana jsou celkem dobré. První osazensvo (šneci) se už vrhli do rozmnožování a přibejvají. Za okružáky pokud budou, budu jen rád(tedy helenky). Pokud takle pujdou i CRS a CBS půjde ADA i do dalších akva :-)

4.1.15 Založeno další akva s ADA Amazonia, tam mě docela převapilo že se objevil lehce bílej zákal. A to jsem napouštěl velmi opatrně

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim Miky,
mozes pre nas prosim ta zdekapitulovat, aky je k dnesnemu stav tejto 150 l nadrze?

1.) Ake su parametre vody?
2.) Kolko casu uplnynulo od zalozenia?
3.) Aka je doterajsia starostivost? Krmis? A okrem krmenia, robis aj nieco, co ti sposobi problemy: hnojenie, preparaty na upravu vody? ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Milos napísal:Zdravim Miky,
mozes pre nas prosim ta zdekapitulovat, aky je k dnesnemu stav tejto 150 l nadrze?

1.) Ake su parametre vody?
2.) Kolko casu uplnynulo od zalozenia?
3.) Aka je doterajsia starostivost? Krmis? A okrem krmenia, robis aj nieco, co ti sposobi problemy: hnojenie, preparaty na upravu vody? ;)
Zdravím i tebe Miloši,

1.) velká neznámá, přesto že mám testy na GH a KH se mi nedaří poznat kdy to změní barvu. Jediné co poznám je PH a to jsem u 150tky zatím neměřil.
2.) založéné bylo 15.12.14
3.) jediný problém je že se daří řase. To má víc faktorů, 1. jsem si jí dotáhnul s kytkama a podpořil silným osvětlením 2x36W, 2. měnil jsem jen 1/3vody místo 50% co jsem se až nedavno dočet. Nekrmim, přidáni po 15 dnech Okružáci 5 ks, Levatky se přidali sami s kytkama, ty se pravděpodobně teď množej. Výhoda je alespoň v tom, že vajíčka nakladli na postiženém mechu, tak snad prckové si daj jako první řasu s něho

Jinak v celku bezproblému, osvětlení prozatím upraveno na 1x36W snad až se to zaběhne řasy zmizej a bude klid.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

A ještě jeden problém, objevili se tam nějaký mini hajzlíci. Pomalu je ani nejde zahlédnout, jen při detailnějším pozorování. Budu nasazovat Endelerky, nebudu ani tolik krmit. Snad si snima poradí :-)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Milos »

Hmm...a ti minihajzlici ti skutocne prekazaju? Ja ich mam tiez (vacsinou cyklopy) a nevadia mi. Ak chces chovat a mnozit CRS/CBS, tym sa bude darit lepsie bez ryb.
Zaroven AK (!!!) sa bude darit krevetkam, skor ci neskor ich populacia dosiahne stavu, pri ktorom bude problem s riasou minulostou, aniz by si musel cokolvek ineho robit. Vsetko ale zalezi od tych parametrov vody. Ak substrat funguje ako ma, pH by malo byt nizsie ako 7 a pokial ide o meranie KH/GH...nejak to vyries :D
Kvapky treba pridavat pomaly, jednu po druhej. Pridat, pockat a zatriast skumavkou...znova jednu pridat, zatriast, pockat...ked sa dostanes do bodu, kedy sa zmeni farba, ta sa bud zmeni relativne nahle (par sekund max. ) a stabilne, alebo obcas dojde k tomu, ze sa zmeni na zelenu (pri GH) na chvilu, ale dalsim trasenim potom prejde znova k cervenej. Nasledujuca kvapka je uz potom definitivna a ustabilizuje zelene sfarbenie, cim titracne meranie konci.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Hryzo »

mini"hajzlici" je siroky pojem aj ked ja vsakovate potvory tak velmi rad nazyvam tiez ...
skus to identifikovat http://www.akvarijni.cz/bezobratli.htm ... chcel som to dat do nejakej temy ale neviem do ktorej, ci k spoluobyvatelom ci skodcom .. patria aj tam aj tam :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Milos »

Patria aj do zabehu akvaria :) K skodcom az od tej velkosti, kedy sa nam z pohladu na ne robi zle, co je subjektivna mierka :D
Ale teraz vazne: Ako pise Hryzo, pokus sa o identifikaciu tych stvoreni v teme o "skodcoch"...ked tak ju dodatocne premenujeme na "nezvanych hosti".
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Vypozoroval jsem dokonce dva druhy.

Jeden druh budou asi nálevníci (vypadaj jako červíčci lezou po skle a občas volně jako hadi plavou)a druhý byde asi cyklop. kulaté tělo, tykadla a rozdvojený ocásek.

Po vpuštění Gupek nějak ožili :-)

Už jsem vpustil 6 zajížděcích Endelerek. Po zaběhnutí je odlovim pryč a budou jen CRS. Mě ty potvůrky, lépe řečeno (mikroorganismy) vadí z důvodu že je nikdo nezval :) ale gupky už je nahanějí a snad je vyzobou. I když jsem se dočetl že je to indikátor čisté vody.

Testy GH, KH budu muset nějak vyřešit. Uvažuju o mějakém měřáku, bylo by to i přesnější, objevil jsem multi TDS

Myslím třeba na tento spůsob

http://www.hach.com/pocket-pro-multi-2- ... 7990686217


U nověji založené 150tky už voda po vyměně 50% vody už je méně zakalená. Předpokládáam že za několik výměn už bude asi čistá uplně. Přeci v Amazonii je více živin.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Hryzo »

tych cyclopov tam budes mat vzdy ... ci chces ci nechces ... tak ako aj dalsie miniorganizmy .. cyclopov si nevsimaj ti su najmenej ... tie biele loziace cervicky na skle ... ak tam budu rybky tak pomiznu .. ak nebudu zase sa vratia
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Miky »

Hryzo napísal:tych cyclopov tam budes mat vzdy ... ci chces ci nechces ... tak ako aj dalsie miniorganizmy .. cyclopov si nevsimaj ti su najmenej ... tie biele loziace cervicky na skle ... ak tam budu rybky tak pomiznu .. ak nebudu zase sa vratia
Nestraš, jsem zvědavej zda se něco objeví v druhé nádrži. Měl jsem připravenej mech do druhého akva s toho prvního. Asi bude ale mezipřistáni v savové koupeli pokud se tam nic neobjeví :-)

Nevím proč, ale i když je to neškodné tak s toho mám blbej pocit :?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Denis »

Miky urcite mach nemusis davat do sava. Staci ked ho na tri dni das do vodovodnej chlorovej vody a kazdy den vymenis vodu opat z vodovodu. Takto ti spolahlivo vyzabija cyklopa a ine virniky.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikyho 150l pro CRS a dalsie akva

Príspevok od používateľa Milos »

cyklopy: tema do fora skodcovia a choroby, dakujeme! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], ovilogo a 17 neregistrovaných