Vir 50l

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Tiež som zvedavý. Mám len 4 kusy a blbé je, že minimálne 3 sa mi javia ako samice. A posledné dni nejako "zozeleneli". :) Ak tá štvrtá tiež nie je samec, tak to bude veľmi krátky chov modrej línie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Prinajhorsom dokupis samceka na niektorej burze ak sa nezadari dovtedy :) Inak presne ako pises, aj tych kamaratovych par bolo do zelena. Ze by ich modrym atramentom napustali pred predajom? :)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Tiež mi to v paranoidnej chvíľke napadlo. Že či to naschvál nie sú všetko samice a či neboli nejako dofarbené. ;) Ale hádam nie, to by si dlho predajca povesť neudržal. U seba to zozelenenie zatiaľ pripisujem zmene prostredia a relatívne svetlému dnu.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa IringPalo »

Prispevok este k diskusii o KH>GH.
KH hovori o alkalite a sposobuju ju laicky povedane chemikalie ktore obsahuju -CO3. GH hovori o pritomnosti hlavne Ca a Mg a inych rozpustnych latok. Nemozeme hovorit o rovnici ze GH=KH+nieco, inymi slovami GH nie je celkova tvrdost v zmysle, ze sa do nej zapocitava KH.

Uvedme si priklad. Voda ktora tecie v horksych potocikoch obmiva kamene a do vody sa dostava CaCO3. Ca je zodpovedna za narast GH a CO3 za narast KH.
Ak do 10l RO vody dame 1g CaCO3, GH bude podla kalkulacky 5,6 a KH 5,6 co je narovnako.
Ak do tejto istej vody pridame este sodu NaHCO3 1g tak vidime ze neobsahuje ziadny Ca ani Mg ale obsahuje CO3, tym padom cakame ze GH ostane a KH narastie.
Vysledok po pridani sody je GH 5,6 ake KH je uz 8,9.
Ak by sme napriklad do RO vody pridali len sodu, tak dokonca Gh=0 a KH=3,3.

V akvariu toto urcite je mozne, ci v prirode neviem povedat. Druha otazna vec je ci o tvrdosti hovorime ako o sucte Mg a Ca alebo tam ratame aj ine, cim by sa trocha vysledok zmenil.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Pekne si to zhrnul. Tiež tomu teraz tak rozumiem. Možno by sa predošlý príspevok hodil do všeobecnej témy o GH/KH, tu sa časom stratí.
U mňa vo vodovodnej vode, zdá sa, namerané KH - 7 je o málinko vyššie ako GH - 6. A sóda bikarbóna zvyšuje KH, to mám prakticky odskúšané.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Slezina »

Viridis tebe tie modre krevetky zo zvolena prezili vsetky?
Mne zo 6tich kusov ziju uz len jeden samcek a jedna samicka...neviem preco ostatne posli.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Neocaridiny zatiaľ žijú všetky 4, čo som kúpil. Akurát nejak zozelenali, avšak inak sa tvária ok.
Ale jeden z tigrov mi predvčerom skapal :( , takže mám už len 3.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Slezina »

Tie co mi ostali jedna je svetlejsia a druha krasne syto modra az nezvyklo na tieto krevetky.
A nezozelenala ani jedna z nich tak ako ty pises.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Obrázok
Samička neocaridiny s vajíčkami.
Nosia mi teraz aspoň tri. (Na druhej dnešnej fotke u mňa na webe http://frantisek.rudik.sk/?p=1528 iná samica, žerúca peľ.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa mosfet »

Ako vieš ktorý ju oplodnil? Držal si sviečku? Alebo máš len jedného fešáka/samca? :lol: ;) :oops:

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Oranžovooké tigre od Denisa, mám také tri z 11. nových:
ObrázokObrázok
Zatiaľ sa držia všetky, oranžovooké sa dá najlepšie spozorovať. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Dnes skvelá novina. Jedna tigrica z burzy vo Zvolene, ktorú mám od novembra, nosí vajíčka. Jedná sa o "wild" sfarbenie. Drže palce. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Milos »

Jou, gratulujem! Nezabudni prispiet aj do fora o tigroch, hlavne parametre vody ak vies, mna toto vzdy zaujima! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Takže dnes sa už tmolia, teda skôr iba drepia na filtry a na skle mrňavé tigríky. (cca 32 dní trvalo kým sa vyliahli)
Videl som narýchlo zatiaľ 8 kusov, avšak sú veľmi nenápadné. Dúfam, že ich bude viac.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa mosfet »

Teším sa spolu s tebou a držím pelce nech sa darí.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Mladé tigríky žijú. Neviem presne koľko ich je, v dobrej chvíli som ich narátal 10, kým sa ešte veľmi nehýbali. Teraz sú už porozliezané, tak ich vidím menej.
Zaujímavé je , že dnes som našiel tigricu opäť s vajíčkami. Zrejme tú istú.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Novinky o tigroch: Tigríkov z prvej várky zostalo asi 4. kusy. Rastú nerovnomerne, dva sú ešte stále aj po necelých 7.týždňoch pod 1cm. Dva sú väčšie.
Avšak čo je pozitívne, samica stále nosí už tretí týždeň vajíčka a jedna samica od Denisa, kresbou - cca najnižši stupeň Black tiger (BT5), nosí od dnes tiež ! Takže mám dve nosiace samice.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Gratulujem :) Budes vediet odratat kedy priblizne pusti samicka mlade pod datumu prispevku.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

To tiež. Avšak podrobnejší log si vediem na svojom blogu. ;)
Prvá samica (Wild), očakávam, by mala púšťať mladé už zajtra/pozajtra.
Samica od Teba (BT5) niekedy okolo 1. mája.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Akvárium pre tigre fotené 4.4. cca 4.mesiace od založenia:
http://frantisek.rudik.sk/?p=1533

(Aktuálne nosia 3 samičky)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], EdithclemO, icelojimo a 24 neregistrovaných