MINI 12l

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Gulicky mam aj ja v dne, na jednom mieste som zle odhadol hlbku substratu takze je trochu ilu aj hore na substrate(mozny dovod rias).

To svetlo bude problem, take nemam a situacia nieje taka vazna aby som koli tomu nieco kupoval a myslim si ze tiez nieje taka vazna aby som zatemnoval.

Urcite viac easy carbo? Cital si navod k pouzitiu? :-) To sa mi nezda koli krevetkam ale skusim len tak jemne zvysit.
Easy carbo davam zatial a stale len pipetou lokalne na riasu niekde uz vykapali ale niekde nie, hlavne cierno cervena stetinka nechce skapat(cervena je mozno koli easy carbu, predtym nebola cervena)

Preco mam vypnut vzdusne co2?

Divne je ze mam aj zelenu riasu- vela svetla a aj ciernu- malo svetla

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

ked davas carbo tak nedavaj CO2 oboje je uhlik a rastliny ho nespotrebuju, hrozi tam otrava zivocichov. carbo by sa malo davat ked nedavas CO2. A co nespotrebuju rastliny mozu pouzivat riasy.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

... s carbom opatrne .. stale je to chemia, ktora dokaze otravit zivocichy ... na akve sa to niekde prednedavnom riesilo ... v nejakej teme niekoho akvaria tusim ...

staghorn - cierna stetina - je cierna ... ked nanho davas easy carbo (cize nieco proti riasam), hnedne a umiera ... takze umiera ... netusim btw, naco do 12L supes co2 a hnojis ... ale sak tvoja vec :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Easy carbo sa teda urcite dava aj pri vzdusnom co2. Najdes kopu ludi a akvarii ktori to tak robia.
Hryzo napísal:... s carbom opatrne ..
No ty si poradil vyssiu davku :-) .

Ta cierna stetina rastie na bucephalandre a troch aj na monosoleniu(su vedla seba). Je tam slabsi prud vody a menej svetla.

Nastriekal som na nu carbo a ona zcervenela. Stale drzi na bucephalandre takze asi neskapala.

Je to skvely pocit pozorovat rastlinky ako rastu. Kazdy den si vsimnem nejaku zmenu.
Preco v 12l? Lebo nemam moznost ineho, uz len 5l.
Budem rad ak napises co sa ti nepozdava na hnojeni 12l akvaria. Ja v tomu totizto nerozumiem co je na tom divne(to myslim smrtelne vazne)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

vyssiu davku som ti poradil ja, ale treba obmedzit CO2. Ja davam carbo len ked zabudnem dat naplnit druhu flasu co2.

co ma syn doma akva to ma 20l a tiez sa tam hnoji a dava CO2,

nevidim na hnojeni nic zle pokial chce mat zarastene akva, len carbo by som urcite nedaval kazdy den ked davas CO2. treba pozerat na permanentny test CO2 v akva a riadit sa podla neho.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

co sa mi na tom nepozdava? ze sa snazis o akvarium, na ktore asi este nemas dostatok skusenosti ... ospravedln moju uprimnost, ale ja som velmi uprimny clovek:

ak si dobre pamatam, nemas momentalne (cize vlastne od zaciatku co sme sa na fore "stretli"), ziadne zabehnute, dlhsie fungujuce, stále a bezproblemove akvarium ... prve http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=11&start=180 skoncilo zatial s otvorenym koncom pred 2 mesiacmi a nevieme, ako pokracuje a toto 12L sam pises ze mas problem s riasami a vsetkym moznym ostatnym ...

preto sa mi nepozdava hnojenie v malom resp malickom akvariu, ked sam nevies co s tym robit
MikelCRS napísal: ...Rastlinkam sa dari, poslal by som fotky ale je cele zariasene(dva krat po sebe som bol na dlhsiu dobu mimo domu). ...
co takto proste zaloozit jednoduche akvarium (hoci tu 30tku nanovo) s obycajnym strkom (bez nejakych drahych sraciek), obycajnymi rastlinkami s obycajnym svetlom a obycajnymi obyvatelmi a pochvalit sa, ako krasne funguje ... ak chces priklad, tak tu: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=153 ... ked ho prerabam, tak cisto len kvoli vyzoru a drobnym zmenam zo zvedavosti .. inak mi funguje skvele
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ospravedlnujem sa. Nejak sa mi to doplietlo.

Drop checker mam v akvariu ale je v nom len voda. Skusam prisavku ci dobre drzi(preto tam je voda aby som nasimuloval zataz ba prisavku ako ked tam bude indikator, ajked.. bez tej vody by to bola na prusavku este vacsia zataz)lebo je to ten najlacnejsi DC z aluexpressu.
Uz tam je asi mesiac takze to vyzera dobre, len nemam indikator.

Co2 davam z tibi krystalikov. Teraz mi to dava 1bublinka/10sek. Vcera som rozrabal takze sa to este rozbehne. Ale ajtak najvjac sa mi podarilo mat 1bublinku/2 sekundy. Co je dost malo a to este nieje ani cisty co2.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

Mne ide 1 bublina za 3 sek na 54l akva. A indikator ukazuje bledo zelenu co je ok. Aj vela co2 neni dobre neni v akva rovnavaha a ked je vela uhlika treba vela hnojiva co rastliny nemozu pri 12l akva spotrebovat a idu na rad riasy. Akva zacinam hnojit az po 2 mesiacoch, na ilove gulky som cital dost ohlasov ze po ich pridsni zacali rast riasy a urcite by mali byt cele hlbsie v substrate.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Fuh. Tak to pri tolkych chybach mozem byt rad ze vidim nieco ine okrem rias.

Co2 davas z flase?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

Hej mam 2 paintbalky.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

este par rad ... (ani neviem, ci tu mame temu na riasy v akvariu :D) ... su to vlastne rady, ktore sa docitas uplne vsade:

zaklad, ktory si clovek musi uvedomit - riasy sa ovela rychlejsie prisposobuju zmenam ako rastliny, preto najprv vyrazia riasy a az potom sa zobudia rasltinky

1. kolisanie CO2 moze pomahat riasam v ich bujneni
2. ilove gulicky su naozaj super, akekolvek hnojivo vsak musi byt UPLNE zastrcene v substrate !!! - ked trci von, resp ho clovek vyhrabe, uvolni do vody strasne vela zivin, co sposobi rozbujnenie rias ...

http://www.prirodni-akvarium.cz/ vsetko je tu a linkoval som to na akve uz milion krat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pred dvoma dnami som nasiel samicu s vajickami. Kedze sa mi z tych neocaridin nic nerozmnozilo(raz pustila vajicka) tak som to druhy krat nechcel nechat len tak. Zapol som vzduchovanie. Dnes som nasiel krevetku s bublinkami na plavacich nozickach. Beha jak besna chces sa toho zbavit a ked zastane vyzera jak keby bola vo vesmire.

Vzduchovanie som vypol, mozem podla vas urobit este nieco?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Akvarium vyzera hrozne. Same riasy. Dnes alebo vcera sa mi tam namnozili lasturnatky(par ich tam bolo aj predtym ale teraz su vsade). Je mi luto tych krevetiek a zacinam mat vycitky svedomia. Asi niekedy zalozim nove akvarium pre ne ale zatial by som ich chcel prestahovat ku CRSkam. Niektore krevetky maju uz dlhsie take cervene sedielko. Nemoze to byt nejaka choroba a nemozu nakazit aj CRS.

Mozem/mam ich prestahovat?

Dakujem

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Riasy ani lasturnatky im vobec nevadia, naopak. Pokojne ich tam nechaj.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak im vadi nieco ine. Za 2a pol mesiaca co ich mam sa mi vobec nerozmnozili. Raz boli vajicka, zhodila. Predtyzdnom som nasiel dalsiu samicku s vajickami ale teraz bud sa len skryva alebo zhodila(ak nezdochla).

Uz asi mesiac nehnojim.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nekrmim skoro vobec. Prave kvoli aktivnemu dnu chcem pre ne zalozit nove akvarium s obycajnym strkom. A bublifukom.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Vodu davas RO, alebo vodovodnu?
Strk bude pre ne asi naozaj lepsi. No ale nove akvarium s novym filtrom by som radsej nezakladal. Len odsaj to aktivne dno a vsyp jemny strk. Neodsavaj uplne dokladne, ak tam par zrn stateho dna a nejaky detrit zostanu, len dobre. Nekrm uz dva dni pred tou operaciu a potom povedzme 5 dni po nej. A ked zacnej krmit, tak najskor len malo a len rastlinami. A filter nechaj ten, ktory tam uz mas.
Malo by to ist bez problemov potom.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vodu sa snazim davat vodovodnu ale nie vzdy sa mi to podari.

-Objem je maly(cisty objem odhadujem na menej ako 10l)

- Naozaj je pre mna lahsie zalozit nove akvarium a cakat mesiac dva na zabeh ako odsavat dno aj s krevetkami. Uz si ani nepamatam kde vsade som popichal hnojivove gulicky.

- Chcem ho cele prekopat aby som zistil pricinu rias.

- Chcem sa znova hrat s hnojivami... lebo chcem aby vyzeralo aspon toto akvarium pekne.


Urcite chcem nove akvarium s neocaridinami, ci tam pojdu tieto alebo nove este uvidim.


Preco by si nezakladal nove akvarium?

V akvariu je velka siet korenov takze substrat by sa tazko odsaval.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Jaj ty tam mas aj hnojivove gulicky, to som nevedel. No potom to radsej zaloz nanovo. A zvaz taku moznost, ze na hranie s hnijivami si nechas toto akavarium, nechas ho aj s rastlinami ako je a to nove nechas len pre neokaridiny. Nech sa ti aj rozmnozuju.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], nipedureoytep a 17 neregistrovaných