MINI 12l

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pre mna celkom vydareny kusok.

Filter: dvojramenny bublifuk+Tetra APS 50

Osvetlenie: Ikea RIBBA
Substrat: H.E.L.P Advanced Soil Shrimp
Dekorácia: Prirodny koren


Rastlinky: Anubias Nana, Riccia Fluitans, Christmass Moss



Planujem pridat este jeden alebo pol litra strku(rovnakeho) a z rastlin pridat:
1. moznost: vsade len HC
2. moznost: dozadu ammania bonsai a dopredu staurogyne alebo postegmon helferi(ak nieje na mna prilis narocny)

Je to takze si to predstavit bez fotky, ale pracujem na tom.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa mosfet »

HC nedávaj - je to náročná burina :D skús radšej : http://rybicky.net/atlasrostlin/micrant ... onte_carlo toto som radil aj Milošovi a skúsil som ho nasadiť aj doma - ešte len krátko takže neviem ( 8 dní ) takže neviem povedať ani + ani -
Podľa môjho skromného názoru bude v 12l stauro v predu veľmi veľké.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak tu su fotky. Mosfet dakujem, pozriem to.
MINI4.jpg
MINI4.jpg (82.61 KiB) 3958 zobrazení
MINI3.jpg
MINI3.jpg (100.41 KiB) 3958 zobrazení
MINI2.jpg
MINI2.jpg (83.58 KiB) 3958 zobrazení
MINI1.jpg
MINI1.jpg (79.66 KiB) 3958 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:59, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Chcem sa uistit o aktivnom dne pre rastliny. Je vhodne aj pre CRS? Dal by som sem 1/4l a do 30ky 3/4l H.E.L.P Advanced Soil Plant, premiesat s H.E.L.P Advanced Soil Shrimp.

Milos? Nieje tvoja ADA strk pre rastliny?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Ano je to povodne pre rastliny a ma to aj nejake hnojiva v sebe. Krevetky ale ludia na tom uspesne chovaju.
Ja osobne to mam este prilis kratko na to, aby som sa vedel vyjadrit ohladom mojej osobnej skusenosti.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dobrý deň. V akvárium som našiel takéhto divného tvora. Podla mňa pijavica Neviem ako sa tam dostala, lebo som do akvaria nic nove nedaval, jedine anubias ktory bol v 30ke a tam som nic take nevidel. Myslim si ze to nesuvisi s pijavicou, ale vcera som pridal 1l H.E.L.P Advanced Soil. Nieco som ale videl plavat v akvariu este pred pridanim strku, myslel som si ze to je perloocka alebo pod. Viete potvrdit ze to je pijavica? Vyzera to tak ze predok je ten tensi koniec.

Dakujem.
Pijavica.jpg
Pijavica.jpg (43.73 KiB) 3904 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 23:00, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Denis »

Rad by som ti poradil, ale vobec to neviem identifikovat z tejto fotky...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes prisla led lampa http://m.aliexpress.com/item/1997012023.html lebo ta RIBBA bola naozaj slaba. Dokanca mach nejak obelel, cely je taky svetly.. Dufam ze sa pri silnejsom svetle spamata. Myslim ze je zbytocne davat foto ked akvarium je rovnake a lampu vidno v linku. Neskor ale urcite dam foto lebo ten koren sa velmi zmenil. Uz je takmer cely zarasteny.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa IringPalo »

co tvoja pijavica, nevyklula sa z toho plostenka? HC nedavaj, kup 2-3 poriadne machove gule, pekne ich otvor a rozpestri, mas krasny koberec tmavozelenej farby. HC sa ti moze darit, ale zdrzuje sa v tom vsetok bordel a hnije to tam, krevety sa k tomu nedostanu, je s tym robota, striha sa to dost blbo.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vybral som ju a odvtedy nic. Plostenka to urcite nebola. To velke bolo jej telo a predok bola ta mala bodka hore.

Jasne, HC nedam o tom uz davno nerozmyslam. Najskor tam dam lavove kamene s machom alebo monosoleniom.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

mensi update..

co hovorite na tu lampu? cena, svietivost(neznama ale z obrazku..), led(nizka spotreba)
mini - lampa.jpg
mini - lampa.jpg (40.03 KiB) 3612 zobrazení
12l.jpg
12l.jpg (49 KiB) 3612 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 23:00, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

urcite svieti lepsie ako ta "kupelnova" ... ak vydrzi dlhsie ako mesiac a nic sa s nou nepokazi vratane svietivosti tak to bude akurat ...
teraz ti to aj rychlejsie zarastie uvidis ...
na take male akvarko mi pride 2ramenny zbytocne velky a stacil by tam snad 1 ramenny ... ale viac plochy nic nepokazi ... nechaj ho tam a ked bude akvarium v top stave mozes vymyslat o pripadnej zmene (kvoli estetike) ak budes chciet ...
nevyzera to zle, takze ziadne unahlene kroky ci stupnutie sebavedomia a nezabudni, menej je niekedy viac a pomaly dalej zajdes :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mne sa praveze ten dvojramenny viac paci pretoze vyplna celu bocnu stenu. Takze ani moc nevnimam ze tam je. No ale nemam ziadwn prud a preto mam uz teraz kopu spiny a odkalovac v takom nizkom stlpci nefunguje.

Tej lampe verim nemusi sa pokazit len koli tomu ze nema nalepku alebo potlac :D nakoniec je to znacka easy aqua.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Ak by sa ti podarilo zasunut filter trocha nizsie, zvysila by sa jeho ucinnost, prietok i prudenie vody. Takto sa cast kynetickej energie straca na vytlacanie vody nad uroven hladiny, tato energia by sa inak mohla prejavit ako prudenie vody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Bohuzial nizsie uz dat nejde, dokonca uz som ho aj zastrcil do substratu. Pred minutkou som si urobil vylepsenie, lebo cez filter tieklo velmi malo vody. Ako prve som premyl kamienok(nepodstatne) ale to podstatne je to, ze dve ramena som trocha oddialil, zasunol kamienok nizzsie a pricvikol ho ramenami. Teraz je minimalne 3x silnejsi ako kedykolvek predtym. Inokedy my to vody len tak vyfukovalo ale teraz tecie prudom..

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podarilo sa mi vykopat miesto pre filter ale voda stale pada sice menej ale stale :(

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

ked poodhrabes dno este viac (az na sklo), tak tam ten filter posunies akurat ... neboj sa toho .. aj tak pod nim ziadne rastlinky rast nebudu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Asi mesiac dozadu som vymenil ten bublifuk za blau fm120. Pridavat easy life Profito a pred tyzdnom sa mi podarilo nalomit tu čínsku led lampu(hryzo ty si to takmer na sekundu uhadol :D ) tak docasne kym sa nezalepi ju nahradila Dennerle Amazon Day z 30ky. Z techniky este pribudlo co2 z tibi.

Rastliny: nove su rotala russila, 2x bucephalandra na kameni a monosolenium na kameni.

Par dni na to ako som zmenil osvetlenie som si vsimol ze novy christmas moss co narastie ma nove vyhonky cervene, nie odhnite ale zdrave, zive a bublinkuju - nieco podobne ako u niektorych stonkoviek.

Fotky neskor ked sa to este viac rozrastie.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

jednu fotku, nech mame prehlad si mohol .. dalsiu kludne o mesiac ... aspon uvidime ako sa to krasne vyvija

tej lampy mi je luto ... ale priznam sa, jednu som z ciny cez ebay objednal aj ja a uvidime co to bude hehe
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Spravil som to tak, ze som chcel najst najlepsie naklonenie tak som vseljak ohybal(to co ide od uchytky k lampe je cele ohybne, alebo neohybne :D) az sa nakoniec ten zeleny plast zlomil.

Streli ste sa s tym cervenanim machu? Je to znak ze sa mu tam paci?

Fotky- pokusim sa nieco nafotit. Potom ospravedlnte dost viditelnu hadicku a vzduch. kamienok na co2 ale mam uz objednany spiro difuser opat z Ciny za drobne. Bucephalandra a monosolenium nemaju ziadne umiestnenie su tam len aby sa rozrastli a neskor z nich nieco urobim - takze su tam len tak pohodene na lavovych kamenoch.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], ichiqezisezap, oxifahagocn a 8 neregistrovaných