MINI 12l

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

vseobecne - rastliny ktore vedia cervenat, cervenaju, ked maju dostatok svetla ... takze to nebude nic hrozne, skor dobre ... aj ked mne moj necervena ... o ktory mach ide? nechce sa mi listovat a hladat nazov
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel ja som sa stretol s cervenanim machu a sice u mna je to skodca na machu Utricularia gibba, foto mozes vidiet v casopise Akvarium cislo 23 na 13 strane. Link je tu http://issuu.com/salik/docs/akvarium23

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mach tam mam len jeden a to je christmas moss(vesicularia dubyana).

Ten skodca za to asi nemoze ale asi ho mam(doteraz som si to nevsimal), na niektorych kuskoch mam na hlavnej vetve pravidelne asi kazdy 1mm trocha akoby hnedej az cervenej chlpkovej riasy. Povodne som myslel take cervenanie, ze ten mach vyzera ako unhity na červeno ale živý.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tu su tie fotky. Nic moc. Zda sa ze je v akvaiu tma ale v skutocnosti je svetla az moc. Dalej riasy akoby fotka vyhladava(v skutocnosti ich az tak nevidno). Planujem kupit a znicit ich easycarbom(dovod je asi silne svetlo).

Skuste si pozriet potom aj prve obrazky :D
rotala.jpg
rotala.jpg (57.97 KiB) 3049 zobrazení
cele akvarium.jpg
cele akvarium.jpg (42.82 KiB) 3049 zobrazení
bez co2.jpg
bez co2.jpg (44.22 KiB) 3049 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 23:00, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

dobod nieje silne svetlo, ale nevyvazeny pomer svetlo ziviny co2 ... na akve sa to riesili milion krat .....
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa IringPalo »

s easycarbonom to podla mna nevyriesis. trocha menej hnoj alebo menej sviet. skus jedno alebo druhe, nie oboje naraz a malo by to pomoct. ja som dlho nemal riasy ked som mal donedavna hygrophilu 36 cm ked som ju vybral, zozrala vsetko hnojivo, riasa ziadna. akonahle som ju dal von tak riasa zacala, nema kto zozrat tolko hnojiva, cize treba znova nastavovat hnojenie, takto je to ale ked chces mat rastliny, neda sa nic robit
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hnojim 0,2ml profito denne.

Svetlo: dakujem za upozornenie, teraz som si vsimol ze svietim aj od polnoci do 6h rano. Takze to som dnes zrusil a zostalo len 8,5h. Asi koli tomu tie riasy lebo minimalne pred tyzdnom som to nastavoval a vtedy tam svietenie na noc nebolo nastavene. Takze som do toho asi pred par dnami omylom kopol nohou(len tych par dni dozadu zacali riasy bujniet). Predstavte si ze to tak necham este tyzden to by bola riasova kalamita koli jednej malej blbosti, takze velmi pekne dakujem palo :) .

Co2 mam len par dni(od 7.2) a dava to asi 1bublinka/6sekund.

Takze som ubral 6hodin svietenia, tak to snad staci.

Uz dlhsie rozmyslam ci kupit tropica plant growth specialized, lebo jedine co profitu chyba su zakladne prvky N a P.

Tu sa uz dostavam od jednoduchej (od)chovnej akvaristiky ku zlozitej rastlinnej a stale sa mi paci pogostemon helferi takze mozno by som nim vyplnil prazdne miesta na lavo od korena.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Rozmyslam ze by som zajtra kupil nejake krevetky, lebo to uz dlho odkladam.
CRS(casom sa mi snad podari dat tam aj tie) zatial nechcem lebo pre ne tam to asi nieje zatial idealne(hnojiva..). Na burzach byvaju pekne neocaridiny takze by som skusil tie. Voda je teda RO + mineraly(gh5) a aj co2. Nevadili by neocaridinam taketo nizke hodnoty?
Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa viridis »

Nevadilo, neocaridiny sa prisposobia. Ja ich mam vo vodovodnej s GH 6-7 a v jednom akvarku, kde riedim vodu posledne tyzdne su zhruba na urovni GH 4-5.
Skus si vybrat mladsie kusy, tie sa lepsie zadaptuju, ak by bol nejaky vacsi skok medzi tvojou vodou a ich, na ktoru boli zvyknute.

Inak, aj divoko sfarbene tigre sa mi javia pomerne nenarocne. Mohol by si skusit aj tie, ak najdes na burze.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mladsie kusy sa nepodarilo vybrat, nie toho druhu aky som zobral. Zobral som teda modre neocaridiny. Neviem ci blue pearl alebo davidi ale asi davidi. Zatial su v zmrzlinovom boxe kde sa adaptuju a pribudol aj ten pogostemon helferi. Foto ak sa podari tak vecer.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

viridis napísal:Inak, aj divoko sfarbene tigre sa mi javia pomerne nenarocne. Mohol by si skusit aj tie, ak najdes na burze.
Tigre su stale caridiny a mozno su nenarocne na parametre vody ale ja som chcel neocaridiny aby boli odolne(skusam hnojenie a co2).

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa viridis »

"Neocaridina davidi" je vedecky nazov oznacujuci zivocisny druh krevetiek, plati pre vsetky mozno farebne variety tohoto druhu, napr. Red Cherry, Sakura, Blue, Yellow, Rili ... casto su to vlastne komercne nazvy. Mohli by sme ich velmi zhruba prirovnat trebars k plemenam psov, tiez je to jeden zivocisny druh a plemena maju X nazvov.

(S tymi tigrami mas pravdu, na pokusy su urcite vhodnejsie, odolnejsie neocaridiny.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

S tymi varietmi a druhmi mi je jasne ako to je. Ale blue pearl je latinsky Neocaridina a nieco na Z(krkolomny nazov). Keby som nazov vedel tak hovorim o davidi a z*** ale nevedel som tak som pouzil nazov blue pearl.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »


Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa viridis »

Celkom pekná modrá farba. U N. Zhangjiajiensis by samice nemali mať nikdy svetlejší pás na chrbte, U N.davidi samica môže mať svetlejší pás na chrbte. Skús pozrieť to v prvom kroku.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som nasiel samicu s vajickami. Prvy krat v zivote.

Velmi som sa potesil

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes ma uz len 3. Cez noc mi spravila z hnedeho substratu hnedo zlty :(

Oplati sa tie vajicka niekam odlozit a skusit ci sa nevyliahnu? Ak nie tak nechat v akvariu alebo vyhodit?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zatial som to spravil takto:

Do druheho akvaria, kde bezi bublifuk som dal pod jeho vypust sietku, do sietky vatu a na vatu vajicka.

Vela sa mi ich stratilo v akvariu ked som sa ich pokusal odlovit roznymi sposobmi. Ako najlepsi sa ukazalo nasavanie pipetou.

Uz teraz viem ze sa to ani neoplati, lebo tych "zachranenych" vajicok mam asi 5.

Aspon zistim do buducnosti ci sa to tak da/neda.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Co je to za druh, ta samicka, ktora ich pustila?
Ake tam mas vlastne krevetky, tie Blue Jelly?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Modre neocaridiny. Asi davidi.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: abaicayekuyq, Aliceexedo a 11 neregistrovaných