MINI 12l

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som sa vratil z dovolenky a nasiel som krevetku so sedielkom polovicne cervenym a polovicne zltym. Moc sa mi to nepaci. Co to znamena?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

http://m.caridina.cz/news/bakterialni-infekce/ mozno nieco z tohoto, alebo aj nic.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dakujem.

Mrtvu som zatial nenasiel, ale od nejakeho druheho dna od vpustenia stale vidim max 5 zo 7.

Vsimol som si ze sedielko nie len zcervenalo ale aj obelelo.
Jedna polovica blizsie ku ociam je biela a ta druha cerveno-orandzova. Pod sedielkom som nasiel aj dve zlte bodky ktore sa podobaju vajcikam.

Ostatne krevetky maju sedielko zlte(nie biele).

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som nasiel planariu :( . Mam doma No planaria tak ho tam nasypem. Mam vybrat slimakov?

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

Určite vyber, mne No planaria pekne zdecimovala kotuľky, ale aj tak prežili nejaké :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Kotulky nech skapu. Ide mi o cipangopaludiny.

Nasiel som v akvariu aj jeden list mandlovnika kompledne obsypany ciernymi bodkami. Radsej som ho vybral.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

No neriskoval by som to, určite ich niekam dočasne prelov.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ah jaj. Az sa hanbim to sem napisat a nechapem preco som to spravil.

Slimakov som prelovil do druheho akvaria. Na lyzuclu som nabral davku no planarie pre 10l. Pomaly som to tam sypal, az sa mi zazdalo ze tam je prasku dost.

Tak som zvysok supol do druheho akvaria kam som prelovil slimakov. Potom ked som si to uvedomil som ryclo odlovil co sa dalo ale ajtak je to podla mna zanedbatelne mnozstvo(malicky zvysok davky pre 3krat mensie akvarium)


-Dovod preco som dal prasok do druheho akvaria. Par krat som v nom videl vselico pobehovat a ked ostriham mach v 12litrovke tak vacsinou poutuje do tohto druheho akvaria. Takze je dost mozne ze som ho nainfikoval planariou. Nemam to ako zistit lebo na nom nemam ziadne osvetlenie(teraz je tu nad 12kou kedze to ktore tam bolo som zlomil). No tazko nieco najdem v takom tmavom akvariu.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

Planariu nájdeš večer keď zhasnú svetlá a pozrieš sa baterkou alebo aj bleskom na telefóne na sklá akvária a uvidíš či ti lozia biele červíky po skle a smerujú ku hladine. Ja som pár kotuliek nechal v akva, kde som dával no planariu, zvyšné som odlovil do litrového pohára. Tam kde som dával No planaria aj tak kotuľky prežili ale z cca 10ich prežili max 2 kúsky.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No svetla tam ani niesu na tom druhom akvariu.

V tomto som ju nasiel len jednu a to uplne nahodou.
Dva dni krevetka bola stale na rovnakom miesto tak som chcel zistit ci neskapala(pod listim vyzerala byt divne vyfarbena, tak do zlta). Bola pod listami mandlovnika. Jeden som pinzetou nadvihol a vsimol som si nejakeho cervika. Usudil som ze je to planaria(kosostvorcova hlava, sirsie a ploche telo). Viac som ich nenasiel len tuto jednu. Krevetka medzi tym odplavala.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

Tak ak bol len jeden netreba robiť paniku, stačí menej krmiť a mal by aj sám odísť, ale keď ich už je viac, tak preliečiť a stredmejšie krmenie.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Jedneho som videl a viac ich tam asi je. Pred mesiacom som pridal mach takze to sa asi stihli rozmnozit..
Potom som nuc nove nepridaval

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

Pokiaľ ich nie je fakt veľa, tak by som paniku nerobil. Ja som ich mal dosť aj po dne lozili tak som musel preliečiť.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

pokial si niesi isty, ze to je naozaj planaria a pokial ich nemas viac (viditelne) a neohrozuju krevetky, nemal si zasahovat planariou ... potom budes zase smutny, ze ti kapu krevetky ... ked, tak si mal krevetky prelovit do cisteho akva a liecit potom ... ja kvoli liecbe lasturnatiek zabieham dalsie akvarium (v poradi 5te zo 6ich celkovo), aby som tam najprv premiestnil krevetky nachvylu ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel> Ked mas na forum dotaz, ktory sa priamo a jasne tyka skodcov a parazitov, mame tu na to specialne fora. Predstavte si, ze sa na forum dostanete prvy krat, hladate odpoved na problem s planariami, otvorite forum a tam nenajdete skoro nic. Lebo vsetko je roztrusene v diskusiach hore dole. A verte mi, ze stale donekonecna, kazdy den to prehadzovat sa mi tiez nechce. Dakujem!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Milos »

PS> To nie je myslene ako kritika osobne na teba Mikel, patri to vsetkym, sam som bol uz upozorneny, ze som nediskutoval v prislusnom fore, ale niekde mimo. Proste obcas to treba pripomenut ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Som si isty ze je to planaria. Charakteristiku som pisal vyzsie. Uplne sa to zhoduje s obrazkami z internetu.

Neviem co ich ohrozuje ale nieco urcite.
Najprv krevetka zhodila vajicka. Potom jej ocervenalo sedielko(neviem ci je to ta ista).
Nikdy som nevidel plny pocet krevetiek, posledne dni vidim len tri.


Kedze ich nevidim vsetky tak by som ich nedokazal prelovit(mozno su mrtve, nejake zdochli pri zmene prostredia a ja som ich nevybral a tak... Potom marne obvinujem jednu planariu.)

Povodne som chcel caridiny ale ked sa stalo zlozitejsie zariadenym tak som sa rozhodol pre neocaridiny. Presne nieco podobne som ocakavam.

Je tu viac druhov rastlin(aj narocnejsich), pustam co2 a hnojim viacerymi hnojivami. Tazko by som vyhovel caridinam...

Rastlinkam sa dari, poslal by som fotky ale je cele zariasene(dva krat po sebe som bol na dlhsiu dobu mimo domu).

Proti riasam som skusil toto:
Vymena vody, mala davka tyzdenneho hnojiva(denne som vylucil).
Zarobil som novy roztok pre tibi na co2.
Denne easycarbo.


Takze som len vylucil hnojenie profitom kazdy den. Skusim to takto tyzden ak nepomoze tak spravim vymenu vody ale nedam ziadne hnojivo a co2 necham.

Ak ani to nepomoze tak sa budem hrat so svetlom.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa jamro27 »

MikelCRS napísal: Proti riasam som skusil toto:
Vymena vody, mala davka tyzdenneho hnojiva(denne som vylucil).
Zarobil som novy roztok pre tibi na co2.
Denne easycarbo.

Takze som len vylucil hnojenie profitom kazdy den. Skusim to takto tyzden ak nepomoze tak spravim vymenu vody ale nedam ziadne hnojivo a co2 necham.

Ak ani to nepomoze tak sa budem hrat so svetlom.

Ak ti mozem poradit

Hnojivo odstav celkom aj CO2, pridavaj len easycarbo/ pridaj na davkovani / svetlo len studena biela ziadne na rastliny, ked to do tyzdna neprejde tak min na 5 dni zatemni akvarium. Ja som ho zakryval dekou. Hnojiva Easy a ine som pouzival aj ja, teraz davam len JBL ferropol a raz do tyzdna pridam Mn a Fe od rataja. a mam v akva este jedneho otika
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Majino »

Mne pri riasach rôznych druhov najviac pomohlo, keď som prešiel na low-tech akvária, teda menej svetla, výmena vody raz týždenne a hnojivo po výmene vody PMDD. Carbo Invital dávam do akvariek sporadicky.
Samozrejme niektoré riasy ostali, ale zase viem, že krevetky majú vždy niečo pod zub ak by som aj zabudol nakrmiť :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 12l

Príspevok od používateľa Hryzo »

Na riasy slimákov ... v akva s kotuľkami nemám ani stopy po riase ...a to pražím 11w do 15l akva a občas prihnojim + som napichal do dňa guľôčky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 12 neregistrovaných