Samochod

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, som doma chory a trosku sa nudim tak vam sem dam predstavu mojho dalsieho mini akvaria, povodne malo byt cisto iba ucelove, neda mi vsak ho nedat do nejakeho pozeratelneho stavu

akvarium ma byt sebestacne, najlepsie bez filtra, cisto na slnecnu energiu (iba slnko cez okno), pri pravidelnej tyzdennej udrzbe ako robim aj teraz ostatne akvaria by to malo byt v pohode ... hlavny ucel bude mat na chov slimacikov, planujem tam vsak dat aj nejake krevetky - bud vyselektovane z mojich cherry alebo tam kupim nejaku inu farbu neocaridin .. zltu alebo bielu

akvarium je este len objednane (objednane mam 2 :)) - atypicky rozmer (take v obchode nedrzia len same obdlzniky a ja som chcel kocku)

rozmer š/h/v - 30x30x25 tj 22,5L hruby objem
svetlo - ziadne, slnko cez okno
filtracia - ziadna
vzduchovanie - ziadne
dno - cierny strk (mozno hrubsi na efekt), ziadny vyzivny substrat - skoda penazi a ani nebude treba :)
dekoracie - kamene z nalamanej bridlice, drevo
rastliny - ako vzdy asi z toho co mam doma, isty je uz anubias barteri nana, k nemu chcem dat nieco dozadu bud microsorku alebo rozkatca (postaveneho nie plavajuceho), dopredu asi este mach priviazany na bridlici (bud mam klasiku javsky alebo na burze 13.12. kupim nejaky zaujimavy) a tot vse ak ma neoslovi nejaka ina rastlinka privazovana na dekoracie (bucephalandra sa mi paci stale viac len neviem ci sa mi ju chce nahanat a ci to nechcem nechat naozaj len take co najjednoduchsie)
co2 a hnojivo - obsah rastlin hovori za seba, maximalne tam raz za cas ked si spomeniem kvapnem z toho co davam do 54ky
zivot - slimaky (asi oranzove alebo modre kotulky - co zozeniem), nejake neocaridiny, mozno ked neodolam tak zivorodku trpasliciu alebo tetru ohnivu

dnes som sa hral s predpripavou a takto to dopadlo:
drevo bez anubiasov do 150Kb.jpg
drevo s anubiasmi do 150Kb.jpg
na predstavu - noviny pod tym maju na dlzku prave tych30 cm takze takto to bude vyzerat aj original v akvariu

k tomu ked si predstavite ten cierny strk, v predu mach tak to je jednoduche a pekne podla mna :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak jedny z tychto novych slimacikov tam pojdu a tam sa budu moct mnozit kolko chcu :)
modre kotulky
modre kotulky
oranzove kotuly
oranzove kotuly
take obycajne a take pekne nie?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Denis »

este mi povedz ze si kotulky kupoval po eure a ... som ticho radsej

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

po 50 centov :p ... s rastlinkami som si doneisol len obycajne .. tieto farebne sa mi nepodarilo tak som musel (chcel) kupit ... som s kotulkami stale viac a viac spokojny .. akvarium ciste ako nikdy

ale odporucam len v malych akvariach ... vo velkych ked sa premnozia je to katastrofa ... krevetkam ich pucim a maju masite spestrenie
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak oranzove necakali a hned mi cez noc nalepili vajicka na stenu pohara takze budem "tata" rychlejsie ako som cakal :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

kotulky - oranzove uz vyhodili 4 varkky vajicok, modrym sa uz dokonca narodili aj mlade ... vsetko zatial v 4L poharoch :)

krevetky - asi som sa uz rozhodol ake tam pojdu ... este musim trosku dostudovat ale myslim ze tigre by sa u mna mohli mat dobre - ci obycajne alebo modre ci cierne to sa este uvidi, asi rozhodne cena za ktoru ich budem vediet kupit

akvarium by uz malo byt na ceste tak snad to medzi sviatkami dam uz dokopy, drevo s anubiasmi sa zatial pekne pripravuje vo velkom akva
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

od stredy 14.1. za 2 tyzdne by mali dojst akvaria ... 2ks 30x30x30 (zvysil som aj tento samochod) a jedna novinka 80x40x40 pre raka ... to ale v druhej teme

takze cakame kym to dojde a mozem sa realizovat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze samochod sa uz blizi, tento tyzden by uz mal dojst ... dodavatel nestiha dodavat tam, kde to kupujem ... nevadi az tak som neponahlal .. ale teraz ho uz budem potrebovat, kedze som musel oddelit ostriezikov, lebo sa mlatili a potrebujem uz prelozit krevetky co najskor (ostrieziky su v docasnej karantene

jednej katastrofe som sa vsak uz stihol vyhnut, a to akvarium este nieje ani zalozene ... v 4L pohari, kde si zatial nechavam rast machy co som kupil na burze v decembri, sa mi objavili 2 monstra : lasturnatky (iny druh ako mam v 54ke) a nezmar zeleny :D toho nezmara tam je zrazu tolko, ze sa neda spocitat
mozem sa aspon pustit do pokusu s argulolom skor - nedam mach do noveho akva ked viem, ze su tam lasturnatky :) .. a uvidim aspon, ci to posobi aj na nezmarov
potvory jedny
potvory jedny
krasne sa mi zelenaju
krasne sa mi zelenaju
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

akvarium od vcera vecera doma, dnes som ho testoval, oplachoval a lepil ciernu foliu co som mal doma ... foto sa mi nechce upravovat takze najskor zajtra ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes mi moj veduci doniesol skrinku pod akvarium, ktoru on vyrobil (je byvaly stolar a svagra ma nabytkara so strojmi), stala ma 10 eur za material takze uplná spokojnost

dnes sa mi uz nahadzovat akvarium nechce a chcem si aj oddychnut takze az zajtra alebo v piatok
skrinka pod akva ... dobra nie? :)
skrinka pod akva ... dobra nie? :)
vyska 71,5cm
vrchna plocha 35x35cm
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

so zakladanim som cakal, pretoze povodne bolo akva planovane do obyvacky, a tam este budem smirglovat sadrokarton, tak som zatial zbytocne nezakladal ... dnes sa vsak rozhodlo o jeho inom umiestneni (hned vedla akva pre edwarda), takze zajtra sa do nho mozem pustit ... urcite vsak budu zmeny, pretoze drevo, ktore bolo na zaciatku v plane, je uz tak zasadene do layoutu 160tky, ze draha mi ho zakazala odtial vybrat ... takze budem musiet spravit nové :D ... tam pripada do uvahy bud to najnovsie co som kupil, alebo pojdem kupit par haluziek finger wood-u ... coskoro snad bude akva hotove, a poslem vam sem foto
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak novy "layout" ako tak vymysleny ... kupil som nove drievka
tu bude umiestnene akva vedla edwarda
tu bude umiestnene akva vedla edwarda
a uz som dnes nalepil cierne pozadie
a uz som dnes nalepil cierne pozadie
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

a toto su moje nove korienky co som dnes kupil :

takto sa mi nieco snazili povedat
korene 1_PerfectPhoto.cz_2015-03-16 21-42-53.jpg
korene 2_PerfectPhoto.cz_2015-03-16 21-43-34.jpg
a toto mi vlastne sepkali
takto pojdu do akva
takto pojdu do akva
mozno to teraz z tej fotky tak dobre nevidno, ale pojdu z rohu akvaria (ako 2 odpilene stromy, na vrchu bude mach), a tie "korene" budu malicko rozdelovat akva ... vysledok bude urcite dobry ...

tu velku ciernu drt vsak nepouzuijem ako hlavne dno, pretoze som sa rozhodol tam nasadit aj nejaku tu rastlinku, takze to bude len trochu dekorovat ...

svetlo je v plane 3w led, filter ziadny alebo len nejaky maly zavesny ... este sa obzeram po tmavsom strku ... ale vsetko zatial je farbene tak idem este hladat na net
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: SSP - Small Shrimp Paradise

Príspevok od používateľa Hryzo »

jedna mala ochutnavka, z dnesneho zakladania
P_20150318_204807_PerfectPhoto.cz_2015-03-18 21-36-02.jpg
uplne jednoduchy koncept jednoduchych rastlin ... crypto affinis, crypto wendii (tu rastlinu zacinam milovat), anubias barteri nana, bacopa mannieri a javsky mach ... este pribudnu machy fissident a flame moss co mam pomimo zatial
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: samochod

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Hryzo, obdivujem tvoju zanietenost pre akváriá, klobúk dolu, že máš na to čas
ja som zástancom low-tech a jednoduchých akvárií. Predsa len mi v tomto samochode vadia tie dva kamene. viem, že sú zadarmo, ale ak by si išiel do hocijakej predajne Kameňa, napr. ako ideš z mesta do rače po ľavej strane, dáš dedkovi 50 centov na pivo, určite by ti dovolil vybrať namiesto toho 2 tmavé bridlice alebo andezit, prípadne čadič. Mne tam tie bledé kamene nejdú, to mačacie zlato v štruktúre mi príde ako päsť na oko a aj tak ti to zarastie riasou. Ak by si nič nemenil, len vymenil tieto dva kamene, vyzeralo by to super. aj oni by sa potiahli patinou a ak by si tam prikvačil len pár stebiel machu, uchytil by sa na nich a plazil by sa ďalej na ten koreň.
inak štrk pekný (aj keď hrubý), ale pre slimákov ok, rastliny bezproblémové (affinis asi po čase prerastie všetko,a le ak nemáš pod tým štrkom nejaké výživové dno, tak ľahko to ustrážiš) iba tá bacopa neviem, mne sa rozpadla ...

slimáci budú mať pekný domov, veľa zdaru prajem

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: samochod

Príspevok od používateľa Mirko1A »

sorry, z ak ideš z mesta, tak ten kameň-predajňa je po pravej strane :-)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Maros »

Tie kamene tam má podľa mňa ako záťaž..(korene asi ešte trochu plávali)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, aby som to zhrnul :)

ano, tie kamene su zataz, pretoze dreva nielen "trochu" plavali .. macal som ich len 2 dni a umyselne som neprevaral, aby som neskracoval ich zivotnost ...

spravim maly suhrn, nech je prehlad:

akvarium 30x30x30 tj 27L hruby objem
strk nejaky polsky, frakcia napisana nebola ale odhadujem 2-4 (2-5) mm, podla pana v predajni by to mala byt žula
... ziadny substrat pod strkom
drevo 2ks finger wood spojene k sebe
svetlo zatial prirucna lampa, neskor tam pojde 3W led svetielko na male akaria
filter žiadny, ked zistim, ze je potrebny, pojde tam nejaky obycajny zavesny ako je tu http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=153
rastlinky som napisal pri poslednom obrazku
planovane osadenstvo: planobarius sp. orange (kotulka), brotia herculea a/alebo cipangopaludina leucythoides (podla toho co zozeniem 11.4. na exotike) ... a predpokladam, ze neodolam a pojdu tam nejake krevetky .... bud nejaka ina farebna varieta neocaridin (zlta, oranzova, biela) alebo tigre .. pri tigroch sa vsak trochu bojim bez filtra kedze s nimi este skusenosti nemam a tak isto viem, ze tigre radsej vacsie akvarium ...

mozno bude par ludi protestovat na hrubku strku ku krevetkam, ale verte mi, vysporiadaju sa s nim bez problemov

bacopa uvidim co povie na to akvarium ... bolo plne napustene vodou aj s kalom zo zabehnutej 160tky, a vyrastla mi takto krasne dozelena s nadhernymi korienkami v kelimku od paradajok :D

btw do dna som dal 3 hnojivove gulicky NPK + Fe
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

kedze som tam vsetku vodu nalial zo zabehnutej 160tky aj s kalom, odvazil som sa hned vcera dat 2 dospele oranzove kotulky .... hned sa im tam zapacilo, a jedna vyplula varku vajicok na prvy list, ktory ocistia ... + druha varka vajicok bola prinesena na ulite jednej kotulky :)
zatial to vyzera slubne, uvidime co dalej .. teraz par dni kazdy den par litrov vymena, neskor kazdy druhy a potom treti den .... takto to potiahnem az do dalsej exotiky a dovtedy mozem rozmyslat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak uz prislo nove svetielko ... ako som pisal ... 3w led ... ziadny svetlomet, obycajne slabsie svetlo ... tak som volil aj rastlinky, nejdem z toho robit zahradu ale domov zvieratkam ... myslim ze bude stacit ...
nove svetlo.jpg
slimaci tam inak kadia ako o zivot ... asi voli tomu, ze tam maju teraz tolko potravy ze az ... povlak z dreva mizne dost rychlo na to, ze tam su len 4 kotulky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 3 neregistrovaní