Samochod

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo, osobne ak nájdem mrtvolku, mám tendenciu ju vyloviť. Predsa len, ak by bola v hre nejaká choroba, infekcia...
To zmliečnenie podľa mňa môže predznamenávať zvlek. Ale to si len myslím, tiež som sem tam také niečo spozoroval. Oni kus menia intenzitu sfarbenia podľa situácie. Napr. samice zvyknú trocha stmavnúť, keď nosia vajíčka.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

rano som mrtvolku vylovil, pretoze sa jej nikdo nechytil ... mam vsak zlu spravu, odchadza dalsia krevetka .. este zije, ale ma rovnake priznaky - mliecne telo, ktore uz zacalo ruzoviet ... krevetka nevladze, prud ju otaca akolkolvek sa mu chce a ratam, ze do par hodin krevetka bude mrtva ...
P_20150423_155704.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, tu je to po prichode trochu komplikovanejsie ... krevetky tam pred ochodom boli 2 zive ... po prichode som nenasiel ani zive, ani mrtve ... takze bud su dobre zalezene (davat von drevo nechcem), alebo umreli a zjedli ich slimaci ...
guppy co tam su, su uz krasne vyrastnee a pojdu nas5 k rakom, rozmyslam, ze sem prelovim dospelu samicku vo vlekosti vagona, ci vo vacsom klude neporodi ...
v druhom samochode, kam presuvam 54ku, mi v nepritomnosti umrela jedna dospela samicka elegansiek (mozno aj na starobu), a toho jedneho tigra co som tam dal, stale neviem najst ... mrtva rybka sla sonicke, ktora sa jej s velkou vdakou "ujala"
inak zmeny ksoro ziadne, vidno len, ze sa crypta wendii brown chytili a zacali vyhanat nove listy aj napriek tomu, ze tam stale nemam svetlo a fungujem len na dennom ... (mam vsak podaci listok v schranke takze je svetlo asi uz na poste)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

nedalo mi to a nadvihol som dreva, nech skontrolujem ci su alebo niesu ...

odpoved: niesu .. ani stopa ani po zivych, ani mrtvych ... asi mali slimacikovia spestrenie jedalnicka :/ nevadi (pravdaze vadi), dalsia skusenost do zasoby ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo, mrzuté. Ak ešte budeš skúšať tigre, tak možno by bolo na začiatok lepšie začať s divo sfarbenými. Tie by mali byť odolnejšie ako modré a čierne.
U mňa sa zatiaľ držia veľmi pekne a od "divej" samice mám už aj zo 4 mladé. ( Pravda prežívajú mi aj od Denisa, taký mix nízkych stupňov blond/black, 4 z nich aj červenooké, ale od tých ešte nemám potomstvo, hoci minimálne dve samice začali nosiť.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, ja som bol rad, ze som zohnal nejake ... ked dalsi pokus, tak asi neskor, s vacsim akvariom niekolko mesiacov zabiehanym ... dam tomu cas, nebudem nic silit
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

aby som len zle spravy nenosil ... davam aktualnu fotku samochodu, a jeho dvojcata, prestahovanej 54ky ... bohuzial, kedze je tam slabe svetlo, som v odraze ja, aj polka mojho bytu :D ... vidiet to vsak je
samo.jpg
samo 1.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Mirko1A »

fešák :-)

Hryzo, prosím Ťa, načo máš v tom akva ten ohrievač a teplomer? veď nežiješ niekde na samote u lesa, kde skáče teplota. V byte to máš približne rovnako a okrem toho, menšie kolísania teploty je úplne prirodzené pre živé organizmy aj rastliny (v tvojom prípadeto môže byť v lete max +/- 3C počas dňa a aj to som prehnal, konštantná teplota v zime). ja by som ten ohrievač a teplomer vyšmaril von.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa viridis »

Ohrievac pri krevetkach sa mi zda byt tiez trocha navyse, ale teplomer je dobra vec. Teplota vody sa vie dost zaujimavo menit v zavislosti od osvetlenia, slnecneho svetla atd.
A aktivita krevetiek s tym suvisi. Pri caridinach mam teplomer i ja, pri neocaridnach nie, tam viem, ze im vyhovuje siroky interval teplot.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

Mirko1A napísal:... načo máš v tom akva ten ohrievač a teplomer? ...
prehliadol si asi 2 fakty a to:

1. je to presunuta 54L-ka http://www.akva.sk/post305334.html#p305334
2. aj na fotke je rozoznat rybky ktore su v pravom hornom rohu - a ty by si ich poznat mohol - elegansky .. a tie potrebuju aku vodu? teplejsiu :) ... ja im drzim 25,5 stupna ... a krevetky tam niesu a zatial v plane ani nefiguruju ...

nastahoval som tam modre kotulky takze postupne rusim pokusne pohare ... kotulky oranzove a modre sa presuvaju do tychto dvoch 27L nadrziek, dalsie 2 pohare s vezovkami a klasickymi piskorkami uz asi 2 tyzdne presuvam do tej "opustenej" 54ky a umyselne si ju zamorujem ... uz som tam presunul minimalne stovku slimakov, ktore sa neviem odkial stale beru v tom 4L pohari :D:D:D

a btw ... teplomery mam v kazdom jednom akvariu ... obcas kontrolujem stalost teploty .. aspon tento fakt spolahlivo a starostlivo strazim a drzim ako ma byt ...

p.s. izbova teplota vody sa u mna drzi na 22-23 stupnov zatial od septembra, bo hlavne akvaria mam v strede bytu v hale
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes som si doniesol domov nove rybky - pseudomugil furcatus http://www.seriouslyfish.com/species/ps ... -furcatus/

krasna rybka, len som cakal trosku vacsie a chcel som ich dat do 160tky .. ale kvoli ich velkosti tam nemozu, lebo by mi ich hrotocelec asi vsetky do 2 dni zozral ...
tak som ich nastahoval nateraz sem do samochodu a nez podrastu, musim dat doporiadku 54ku, ktora je teraz len v nudzovom rezime s otikmi, bojovnicou, bez svetla len s pravidelnou vymenou vody .. :)

inak prvy dojem - krasne zive rybky, len neviem, ci su moc vhodne ku krevetkam ... prve co tie rybky robili je, ze dzobali do vsetkeho, ci sa to neda zjest vratane malych slimakov, ktorych v papuli vlacili po celkom akva ... takze ak by tam boli teraz nejake drobce od krevetiek, asi by posli velmi rychlo ... ale je to len prvy dojem
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo krasne rybky, velmi sa mi pacia. V mojich ociach su to take akvariove motyliky :-) Tak nech sa im dari.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

pribudol konarik .. neviem, ci je uz spravne esteticky ulozeny, ale uz je tam
P_20150513_175212.jpg
chcel som vyplnit to volne priestranstvo nejako
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa mosfet »

Pekná žirafa :lol:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

2 metrova
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

zo samochodu 2, kde som prednedavnom dal tie zlte neocaridiny, som dane krevetky premiestnil, takze nateraz su tieto 2 akvaria bez krevetiek.

v zakladnom (prvom) su pseudomugily, takze tam je zivo az az, do druheho asi pojdu nejake mikrorazborky ked zozeniem, kreetky tam teraz chvylu davat este nebudem ...

krevetky sa presunuli do SSP http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php? ... 3&start=10
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

kedze som bol dnes doma (citim a chory), schytalo to prave toto akva ... co sa stalo?

1. rozhodol som sa "vyhodit" odtialto vsetkych zvysnych malych rakov, co tam este ostali .. dokopy vsom ich naratal presne 65 este z coho 20 islo do akva pre mlade raky a zvysok do velkeho k mame ... bud preziju, alebo nakrmia :)
2. kedze som od zaciatku vinil to dno z umrtia krevetiek, prisiel konecne cas na jeho vymenu (ale uplnu) a tak som sa dostal ku kroku c. 3
3. nanovo som zalozil toto akva svojou oblubenou metodou "co bolo doma" a chcem, aby sa zo samochodu stalo nieco podobne ako SSP - samostatne akva bez techniky ktoremu sa dari

....................

na dno som dal moju osvedcenu klasiku - kremicity strk 2-4mm
zalial som to detritom vytiahnutym z dna pri cisteni akva
zasadil som tam rastlinky co som mal doma - crypto affinis, crypto wendii, crypto wendii borwn, valisneriu tocenu (ta s tym malym vzrastom)
doplnil vodu zo zabehnuteho akva a vylial oranzove kotulky, co tam boli predtym
napchal ku korenom hnojivove gulicky
a po chvylu pozerania som sa rozhodol tam dat jedno drevo, lebo bez neho to nebolo ono (tusim nedokazem mat akvarium bez dreva)
potom nahodil povodne 3w svetlo, oskusal 10w led reflektor, pridal druhe 3w svetlo a nechal tak, takze tam su teraz 2x 3w china led light a uvidime co to s rastlinkami spravi

vytvoril som taky prazdnejsi priestor ktory casom zarastie (dufam) cryptami a valisnerkov .. nechcel som ani machy ani hydrocolyte (toho mam plne SSP) ... nateraz to chvylu necham tak a casom to nejako dozrie, kedze mi tam este nieco malo nesedi .. ratam ze sa vratim k povodnemu planu s kotulkami a casom nejaku farebnu variantu neocaridin

foto neskor, teraz tam mam z toho detritu mensi kal a musi sa to poriadne usadit.

inu techniku ako svetlo tam neplanujem
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

zabeh prebieha ako obvykle, vsetko v poriadku, oranzove kotulky uz nakladli prve vajicka, musel som tam vypustit jednu guppy, pretoze mi tam nejaky hmyz nakladol vajicka a uz mi tam pavali larvy (podobne ako komarie, avsak mensie a biele) ... behom hodiny to guppy vycistila :D

akva je uz ustalene a ciste samozrejme, avsak jeho majitel je lenivy fotit a upravovat foto na vklad, ale nebnojte, aj toho sa dockate ... aj tak crypta maju svoje dni a zhadzuju stare listy, kedze su v novom akva ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Loki12 »

Hryzo a kde su fotky?
Hadam mesiac na par fotiek je dost, nie?
:-) :-) :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Samochod

Príspevok od používateľa Hryzo »

Prerabam kupelku, som rad, ze stiham udrzbu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], etopaayaje, iyowyeezujl a 10 neregistrovaných