45 L pre odchov CRS/CBS

Prezentujte svoje krevetkárium
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim,
slubil som nedavno na fore, ze budem fotodokumentovat moje akvarium 45 L s CRS. Takze ten fotak nevysiel :) Skusim veci popisat:

1.) akvarium ma 45 litrov
2.) voda je destilka s GH+, takze KH 0, GH 7, pH pod 6
3.) na dne je cca 1 cm vrstva Ebi Shrimp Gold, par listov dubu a nejake jelsove sisky
4.) filtracia nic specialne: jeden dvojramenny bublifuk a jedna zavesna kaskadka s pridavnym filtracnym mediom
5.) osvetlenie jedna 15 W trubica so spektrom pre rastliny
6.) rastliny tiez nic moc: vacsinu objemu vyplna javsky mach
7.) osadenstvo cca 100 kusov CRS/CBS

Ako vidno, popisat toto akvarium nie je moc zdlhave, je zariadene minimalisticky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Hryzo »

to ano ale popisat sa dalo viac :)))

mas iba javsky mach alebo predsa aj nieco ine? predpokladam ze nehnojis ani nijak inak nepomahas machu k rastu ... a fotecka predsa len potesi aspon jedna ako to vyzera ... (potesi minimalne mikela hehe)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

OK cvaknem to a zavesim, inak fotky CRS ktore tu uz mam su prave z toho akvaria:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=6&t=5
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa mosfet »

Fotečka poteší viacerých a chcel by som aj ja vidieť odchovné akva.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Som zvedavy na tu fotku celeho akvaria. Hlavne ako je tam ten mach.. Volne plava? Filtracia: potvrdilo sa to co som chcel teda bublifuk + HOB(aby voda nestala)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Hryzo »

mne nestoji voda ani iba so samotnym bublifukom v 54-ke (tetra aps 50) ... a ano urcite tam len tak volne plava .. tak som to mal aj ja v tom malickom nez som ho prerabal a bola to proste velikanska neesteticka gula ktora ale splnala presne to, naco tam bola :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

V starom kompe mam aj detaily, zatial len v skratke, co si pamatam (fakt sorry ludia, som v poslednej dobe dost vytazeny):
1.) Najskor som mal CRS na vodovodnej vode, bez toho, ze by som cakal nejake specialne vysledky. A tie sa samozrejme nedostavili. Ziadne rozmnozovanie (ani nosenie vajicok), obcas uhyn.

2.) Neskor som zalozil nove akvarium s aktivnym dnom a stale vodovodnou vodou. Aktivne dno stiahlo pH aj GH, ale pH som sa pokusal este upravovat vo vstupnej vode, pomocou raseliny. Objavili sa prve mlade, ktore do par dni vzdy posli.

3.) Neskor som miesal destilovanu vodu s vodovoudnou s podobnym vysledkom, ako v bode 2.

4.) Napokon som to zacal robit tak, ako to robim doteraz a docela sa dari. Aj ked posledne mesiace bol utlm, teraz uz dost samiciek znova nosi vajicka a snad sa to znova rozbehne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos neviem ci toto je ta tvoja spravna tema, no chcel by som sa spytat na tvoje hybridy, uz zacali nosit? Vsetkym sa dari, ci nieco aj poslo?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Moze byt tato tema, lebo akvarium pre hybridy je uplne identicke a samozrejme sa im tam vobec nedari! :D Samicky nosia, ale niektore cast znasky pustia, mlade maju nizku ak vobec nejaku zivotnost.
Dufam, ze to nie je problem sposobeny novym substratom. Vymienal som Ebi Shrimp Gold za ADA Amazonia.
Predpokladam (dufam), ze to je prekrmenim. Troska som si popustil uzdu v snahe zrychlit mnozenie a rast a mozno som to prehnal.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Kedze v akvariu s hybridmi som mal problemy (mlade pokapali), rozhodol som sa menej krmit a dnes som precistil dno. Par fotiek z celej akcie:

Takto to vypada bez rastlin:
Obrázok

Tolkoto tam je javskeho machu:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Tolkoto tam je rozkatca:

Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Cele znovu s rastlinami to vypada takto z vrchu:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

A takto to vypada s ratlinkami zpredu:
Obrázok

....a zopar obyvatelov, dve samicky hybrid a jeden mlady samec panda:

Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos mam rad taketo fotky akvarii, kde mam pekny obraz o akvariu v akom sa krevetky nachadzaju, aj techniku ked vidiet na foto. Toho machu aj rozkatca tam mas fajne, keby mesiac nekrmis, tak krevetky maju vystarane :) nech sa dari.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Hryzo »

mi toho pride az moc .. .ale ked sa im dari, tak je to asi v poriadku ... a mios ma chlpatu ruku :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Takto vela rastlin som maval pri Caridinach vzdy, takze nemam moc odvahu to menit :) A ani potrebu, pretoze docela sa mi zatial dari. A ak boli problemy, tak klasicky skor s dnom, ako s rastlinami.
Obzvlast teraz, ked tam mam namiesto Ebi Shrimp Gold nanovo uz ADA Amazonia, ktora obsahuje aj nejake hnojiva, spolieham sa na rastlinky, ze mi udrzia kvalitnu vodu.
Uvidime, neviem sa dockat na novu varku mladych v akvariu s hybridami. Dufam, ze tento krat to bude uz uspech.

Inak ked sa to tak vezme, tak tych rastliniek tam mam teraz menej, ako som mal v prvom s CRS. Niekedy som maval este celu hladinu porastenu (a to uplne nahusto) pistiou, ktorej korene sa preplietali cez javsky mach a siahali az na dno. Od nejakej doby sa jej az tak moc nedari. Mozno to je tym, ze akvarium nie je v juznej miestnosti, mozno konkuruje rozkatec o ziviny, kto vie...

K tej ruke: Vypada chlpatsie teraz, ked je mokra :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Krmenie v akvariu s hybridami. Len tych taiwanov je tam male percento, budem to musiet nejak drastickejsie preselektovat.
IMG_2733.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa mosfet »

Vie mi niekto vysvetliť prečo si neviem pozrieť fotky ( okrem poslednej ) v tejto téme ? V ostatných je to bez problémov.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa seic »

mosfet: mam to stejne....

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 L pre odchov CRS/CBS

Príspevok od používateľa Milos »

Nevidim ich ja. Pravdepodobne som ich mal zavesene na nejakom serveri, ktori medzicasom zrusil nespoplatnenu sluzbu. Ale je to jednoduche na predstavu: Cca 1.5 cm ADA Amazonia na dne, vo vode obrovska grca machu a rozkatca a do toho jeden dost velky filter :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných