Pomoc pri identifikovani Krevetky

Caridina japonica, Caridina cf. propingua, "Humel", "Princess Bee", "Pinokio" a iné
Milos40
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Máj 2016, 21:56
Kontaktovať používateľa:

Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos40 »

Som úplný amatér, čo sa týka krevetiek. Mám prosbičku na odborníkov ohľadom druhu Krevetky. Snažil som sa urobiť foto mobilom. Dúfam, že to bude vedieť niekto posúdiť. Možno je to mutácia. Lebo mal som krevetku Zelenú, červenú aj Japonicu. Pripájam aj foto. Mám aj s väčším rozlíšením.
Neznama krevetka
Neznama krevetka
Ďakujem za odpovede aj info.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Cav Milos! Vypada to na samicku Neocaridina davidi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Cav Milos! Vypada to na samicku Neocaridina davidi.
To dokažeš takto povedať aj pohlavie? POdľa čoho to rozlišuješ, keď nie je vidno sedielko?

Milos40
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Máj 2016, 21:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos40 »

Ďakujem za info. Mám ešte jednu zelenú asi samčeka, ale nestačím si ho ani pozrieť a schová sa. Je hodne plachý. Mám ich v spoločenskom akvarku. Mám ho len na spríjemnenie prostredia v obývačke. Pred nedávnom som musel vytrhať Valisneriu lebo mi zarástla celé akvarko a na základe väčšieho priestoru som ju mohol aj odfotiť.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa mosfet »

Jozef_L napísal:To dokažeš takto povedať aj pohlavie? POdľa čoho to rozlišuješ, keď nie je vidno sedielko?
ten pás cez chrbát (ak dobre viem ) je u neo davidi iba u samičiek :P tak asi preto ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Zelena moze byt samcek Neocaridina davidi, ale teiz Caridina babaulti. Skus odfotit, prezdarime :)

Ano jeden zo znakov je ten pas, neviem teraz z hlavy povedat, ci ho mavaju aj samci, kedze doma mam uz dlho len odrody bez pasu. Druha vec je tak nejak "od oka", alebo "podla xichtu". Po nejakej dobe sa clovek nauci rozoznat to na prvy poklad, napr. podla zavalitosti tela.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos40
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Máj 2016, 21:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos40 »

Ďakujem za pomoc.
Našiel som aj článok o mojej krevetke. http://www.krevetkus.cz/druhy/neocaridi ... -green.php Podľa popisu to odpovedá.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Je to clanok o nej, s tym ze Neocaridina palmata sa uz nepouziva ani ako druhove oznacenie, ani ako systematicka jednotka. Vsetky krevetky rodu Neocaridina sp. sa teraz v akvaristike oznacuju ako spolocny druh pod nazvom Neocaridina davidi. Akvaristi su v tom az smiesne dosledni. Tejto krevetke sa posledne dva roky zacinaju venovat vedci a ti nemaju problem ju vo svojich odbornych clankoch nazyvat starsimi nazvami. No imho molekularni biologovia, biochemici a genetici, ktori sa o nu zacinaju zaujimat, nemaju k taxonomii moc blizko :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

puff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Jan 2016, 21:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa puff »

Pěkný večer potřeboval bych pomoc s identifikací této krevetky pochází z F1 + F1 z TH :?: je to krevetka se špatou bílou = vyřadit nebo je to white bee ?? předem děkuji za případné postřehy.
WP_20170217_18_12_58_Pro_LI_crop1.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 17 Júl 2017, 23:14, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

podla mna to bude Red Bold.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Denis »

Ano je to nieco na Red Bolta, takyto mi vysli z krizenia tibee s TB, su hodne nedokonali sfarbenim, ale chovatela vzdy potesi novy odchov. Ja som z prvoti taketo nechaval v chove, podla mojho skromneho nazoru nesu gen tb.

puff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Jan 2016, 21:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa puff »

Díky za info, snažím se je teď trošku selektovat a z chovu vytřídit ty s horší bílou (druhý obrázek krevetka v pravo). Některé jsou trochu do oranžova a některý spíš do sněhobíla, (omlouvám se za kvalitu fotek foceno mobilem)
Red Bolt 3.jpg
Red Bolt 2.jpg
Red Bolt 1.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Denis »

puff tou nepeknou bielou by si sa mohol dopracovat k ghostom, kuk http://www.garnelenhaus.de/wirbellose/g ... :2295.html

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Maros »

Ahojte už dlhšie vydávam u syna v akva jednu krevetku,ktorá mi príde zvláštna a neviem ju identifikovať Jej sfarbenie je silno hnedé a ide jej "zlatý "pás(aspoň tak to reálne vyzerá, lebo fotky slabé), je o pár milimetrov väčšia ako najväčšie red cherry.
V tom akva sú red cherry a boli Blue Dream, ale videl som na foto viridisovi čo vychádzalo,ale táto je iná. Je to samica,ale nikdy nenosila.Prikladám fotky,dúfam bude niečo vidno.. ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa viridis »

Celkom zaujímavá. Možno by stálo za to skúsiť udržať takú "líniu". Podľa mňa to bude neocaridina davidi, komerčný názov si môžeš vymyslieť sám, trebárs "ridgeback" ;).
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa džara »

mne to pripomína skôr babaulti...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Ja by som sa priklonil asi tiez k tej Neocaridina davidi. Z red cherry a blue dream moze vist kadeco, napr. aj takato krevetka.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Maros »

Tak vám ďakujem. Ja som si myslel ( sa mi podobá)tiež to čo džara..Ale tak pekná je, len taká náhoda. Ale fakt neviem prečo ešte táto jedna nenosila..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

...no mozno nenosila, lebo to je naozaj C.babaulti. Mozno si si doniesol mlada s nejakou rastlinkou, alebo v sacku s inymi krevetkami...?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri identifikovani Krevetky

Príspevok od používateľa seic »

na C.babaulti je moc tmava a ten pruh?! presne takhle vypadaly kdysi moje stare samice Neoc. palmata green ...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných