Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Nebojte sa spýtať
jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa jano »

Ahoj diky za info. Upravovat sa mi nechce tak zostanem pri neocardinach.

Predpokladam za bloody marry a blue nemozu byt spolu lebo sa domiesaju?

Tak tie ceny napr modrej su kvoli novinke a nie kvoli narocnosti.

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa jano »

Ta posledna veta mi chyba ??? Otaznik :)

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa viridis »

Bloody mary a modre, ak by boli spolu, tak by vznikli pravdepodobne v dalsich generaciach rozne strakate jedince. Mam v jednej nadrzke taky mix po blue jelly a cherry. Su celkom zaujimave, od jedincov, ktore su vizualne cervene (cherry) cez strakate kusy s modrou i cervenou (kvazi rili) az po par kusou modrych(jelly).

Co sa tyka ceny novsich farebnych linii, ta vychadza podla mna z toho, ze je to novinka a tiez ich chov vyzaduje uz urcitu selekciu, separatne nadrze, aby sa udrzala kvalita. Ak uz mas nejake skusenosti s akvaristikou, tak pre zakladane krevetkarium su dobra volba. Uplnym zaciatocnikom, kde este hrozia nejake kiksy a umrtia by som skor na skusku odporucil lacnejsie variety (cherry napr.), ktore sa daju kupit za par centov kus.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridi

Príspevok od používateľa Hora »

[quote="Milos"]Neokaridiny patria k pomerne nenarocnym druhom, pokial sa dodrzi zopar zakladnych principov ich chovu:
ak sa budeme hrať s CO2 a hnojivami, neúspech je takmer zaručeny.

ak držím s CO2 pH na stabilnej úrovni 6,8 a hnojím denne je zbytočné rozmýšľať nad krevetkami? Ak by mali len prežívať,silou mocou by som ich nevložil do takého akvária.
Ostatné podmienky mám,ktoré sú v prvom príspevku tejto témy.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Skusit mozes vzdy, ale podla debat, ktore sme mavali tuna na fore sa mi zda, ze to naozaj nie je s hnojenim a CO2 moc dobry napad. Ale ak tu je niekto,komu sa v takejto kombinacii podarilo uspiet, snad tuto diskusiu zachyti a ozve sa...a poradi viacej.
...ak tu niekto taky je :)
Tiez ale nie je hnojivo ako hnojivo...ale znova, ini sa vyznaju v tomto asi viacej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa džara »

asi pred pol rokom sa mi minula co2 flasa. bol som hnily ju dat naplnit. v spolocenskom akva sice hodne zarastenom bolo zopar rilin. akonáhle som sa vyprdel na co2, ich populacia rapídne vzrástla. asi tolko...

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Hora »

Miloš,Džara dík,
používam PPS pro a IringPalo,čo som tu vyčítal používa podobne niečo práškové,inde som našiel,že žijú aj pri EI hnojení a to je už prostredie ako na CO2 tak na živiny náročné.
Ale...mám ešte komplet zariadené 40l akva bez vody,aj starý dobrý bublifuk,tak asi na začiatok nanovo zabehnem,len pre krevetky a nebudem ich stresovať rybami a chémiou.
Nechcel som ďalšie živé na údržbu,no krevetkové nie je až tak náročné ako zarybnené akvárium s hnojením.
Vďaka vašim krevetkáriám už nejakú predstavu mám.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

urcite. bez hnojenia, bez CO2 to bude lepsie. a neocaridiny su vdacne, v akvariu len pre ne by sa im mohlo darit aj pri minimalnej starostlivosti:
1.) dobry zabeh (pouzi detrit , vodu a filtrat z uz zabehnuteho akva)
2.) daj im tam nejake rastlinky
3.) pravidelna vymena casti vody za odstatu
4.) striedmo s krmenim
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Majino »

Tak ja len pridám taký malý ohníček. Najlepšie sa u mňa darí Neocaridinam v akvarku s Ada Amazonia a hnojením PMDD. Je pravda, že hnojím raz za dva tri týždne, ale vždy tam prsknem do 30L akvarka 15ml PMDD a čuduj sa svete, najúspešnejšie akvarko čo sa odchovu týka.

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa snajprik »

Skúšal niekto s vás upravovať vodu krevetám caridina cez rašelinu a úspešne? Mam vodu v akvariu s Ph 7 GH 11 a UH 6. Potreboval by som ju slabučko ešte znížiť na PH 6,8, len neviem ako.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

cav, dik za otazku. o vode pre CRS skus pozriet toto forum, myslim ze raselina sa tam uz tiez riesila: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=6&t=24
ak tam nenajdes odpoved na tvoj problem, pripomen sa tam este prosim a nieco vymyslime.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa snajprik »

Takže CRS krevetky jedine v destilovanej vode prežijú čo som sa dočítal. Chcem sa opýtať aké krevetky by sa dali úspešne chovať vo vode s parametrami Ph 7-7,2, GH 8-10, UH 4-6 splňujúcu kvalitu, voda pre kojencov.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Mozno tigre , ale tie nie su na zaciatok najvhodnejsie.
Urcite Neocaridina davidi.
http://krevetkari.sk/viewforum.php?f=7
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Jaakob
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Feb 2017, 16:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Jaakob »

Zdravicko,
chcel by som radu skusenejsich. Potrebujem poradit pri vybere krevetkaria z tychto troch modelov
- aquael schrimp set smart 30L
- tetra aquaart led 30L
- fluval flex led 34L
Viem, ze na truhu je ich ovela viac ale mam moznost cez znameho vziat jedno zo spominanych na zamestnanecky nakup, co je asi 50% z ceny dole. Chovat budem neocaridiny.
Za kazdu odpoved vopred dakujem!

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Majino »

Fluval vyzerá byť parádna dizajnovka, celkom zaujímavý je aj vstavaný filter.

Ja mám Aquael 30L a spokojnosť, síce som vymenil filter za externý, ale kľudne stačí aj filter čo je už pribalený v sete. Vyhotovenie je super, zatiaľ nič neprasklo, nemusel som reklamovať.

Ja by som sa rozhodoval medzi Aquael a Fluval.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Cav Jakub, priznam sa ti, ze namam teraz cas studovat si technicke parametre tych zostavov (sam zostavy nekupujem). Ale takto na rychlo ti mozem povedat tolko, ze treba asi hlavne sledovat tieto veci:
1.) Velkost (cim vacsie, tym samozrejme pre krevetky lepsie, pricom to plati pre celkovy objem, rovnako ako pre plochu dna).
2.) Filter v zostave. Urcite taky, co nebude nasavat mlade, pripadne sa da na taky lahko prerobit. Kukni sa do sekcie filtracia, myslim ze som nieco pisal aj tuna pre zaciatocnikov.

Ostatne veci bezne v zostavach, teda ohrievanie a osvetlenie nie su pre neokaridiny az take podstatne.

PS: Vsetky filtre co mam v mojich krevetkariach ja, su od firmy Aquael. Mam ich rad, pretoze sa na ne da lahko nasadit jemny molitan, bezpecny pre krpce.
PPS: Za tie roky co sa bavim krevetkami, tak nejak mam v hlave, ze znackou tam je Aquael a Fluval. Tetra tak na krmivo (a aj to nie komplet strava) :) V com sa teda asi viac - menej zhodujem s Majom, aj ked u mna je to len taky pocit, mozno sposobeny tym, ze maju pelsiu reklamu :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

...tie zostavy su vsetky bez dna, alebo aj s dnom. to je totiz dalsia dolezita vec pri chove krevetiek. pre CRS nevyhnutnost, ale aj pri neokaridinach to vie urobit rozdiel.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Anarchy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Mar 2017, 11:35
Kontaktovať používateľa:

Začiatky, oboznamovanie s krevetkami

Príspevok od používateľa Anarchy »

Ahojte,

Už dlhšiu dobu mám doma akvárko a môj originálny nápad bol, spraviť si z neho len zaujímavý druh buď kochlíka s kaktusmi alebo vodnej mini symbiózy s rastlinkami.
Je to pre radosť a tak viac menej o výzor.
Je to najmä voľnočasový mini projektík, čiže nechcem doň priveľa investovať ale ako sa vraví, "nie vždy si môžme dovoliť kupovanie lacných vecí"

Verím, že krevetky by sa doň veľmi hodili, kamarátka ich mávala a celkom som si ich obľúbila.
Keď som však pozerala, aké sú nároky, neodradilo ma to, ale určite zneistilo/zmiatlo.
Na každý typ krevetky niečo iné, rôzne rastlinky spolu nemôžu byť atď.

Poteším sa všemožným radám. Moje akvárko má asi 80-90litrov, tým končím s výbavou.
Ak by sa našiel niekto ochotný mi pekne vysvetliť polopatisticky niektoré veci, (napríklad podľa čoho viem, že filter je vhodný, v resp, že nemá priveľké tie dierky, nie je moc silný etc) alebo mi to ukázať / pochváliť sa kúsok :) naživo v okolí BA, veľmi rada by som sa (možno aj s tou kamarárkou) prišla pozrieť. (Prosím o trpezlivosť s mojou nevzdelanosťou, napríklad sa mi nepodarilo za celý deň zistiť, či stačí len pätinku vody meniť raz týždenne alebo či ich pri tom okrem iného musím všetky vyloviť a stresovať alebo či aj substrát treba meniť, ako sa riešia vylúčené látky v akváriu a podobne)

V Karlovej Vsi je síce príjemná aquateraristika ale najradšej by som najprv dostala rady od skúseného chovateľa, čo sa zameriava práve na krevetky a až potom si šla zháňať rastlinky, príslušenstvo a doplnky.

Ak by niekto mal nervy a spísal
"Nákupný zoznam pre začiatočníkov" dajme tomu, na jeden konkrétny, nenáročnejší druh krevetiek + pripísal, ktoré ostatné sú do takého akvária vhod, bola by som povďačná.

Ďakujem ^^
~Anarchy

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Ahoj Anarchy.
Ako nazov fora napoveda, pre zaciatocnikov sa urcite hodi druh Neocaridina davidi. To su variety Red Cherry, Yellow, Blue Dream, Sakura, atd...odporucam pre viacej detailov celu sekciu tohoto fora, ktora sa tymto krevetkam venuje. Najdes tam aj fotky.

Tvoje akvarium je pomerne rozmerne. To je dobre. Ak som spravne pochopil, chces mat hlavne rastlinne akvarium, v ktorom budu krevetky len doplnkom. Pri tvojom objeme a takejto ambicii by si mohla skusit nejaky "low tech" system. Teda dobre osvetlenie a len minimalnu filtraciu (uplne, uplne cokolvek, slabe staci). Mala krevetka je len par milimetrov velka, od toho odvod, ake musi byt nasavanie, resp. porovitost filtra.

A v tvojom pripade bude asi stacit vymenit 10% vody raz za dva tyzdne.

Rastlinky: popytaj sa na fore o nejake nenarocne druhy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa viridis »

Súhlas s Milošom.
Doplním len, že pri obmenách vody nemusíš krevetky vylovovať. :)

Jednoducho odsaješ časť vody (prípadne i s detritom) a nahradíš ju následne rovnakým množstvom odstátej vody. (Osobne momentálne nechávam deň odstáť na vytemperovanie a odvetranie chlóru) Neocaridiny znesú aj výmenu časti vody priamo za studenú vodovodnú z vodovodu, avšak odporúča sa nechať chvíľu odstáť.

Neocaridiny vedia existovať aj v nádrži bez filtrácie.
Avšak tam hrozí pri nižšej "hygiene", že sa bude dariť aj ich potenciálnym parazitom. (Vorticella napr. a podobné organizmy)
Čiže s rozumnou filtráciou je to lepšie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných