Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Miro86 napisal:

"Konecne prisli merace tak parametre su:
TDS 116
pH 5,9
21,8°C
Vhodne pre tieto krevetky?"

Ano, vypada to OK! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa romanek »

skusali ste uz niekto znizit ph zivicou, v obchode kde som kupoval osmozu mi to poradil predajca, ze vraj mi to ph pomoze upravit na pozadovanu hodnotu. no mne sa to nezda ...
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

mne sa to tiez nezda a este som to neskusal :)
myslim, ze u krevetiek je odskusana kombinacia osmozy/destilky + aktivne dno. neviem, ci by som odporucal spekulovat s niecim inym, aj ked bez rizika nie je pokrok :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

romanek tiez som o pouziti zivice nepocul. kedze mas aktivne dno, tak by som sa nebal toho ph vyssieho, pojde dole urcite.

cesmir
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Apr 2017, 08:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa cesmir »

Daju sa chovat cristal red aj normalnej vode musim mat osmoticku?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

potrebuju makku a mierne kyselu vodu. taka na vacsine uzemia SK netecie z vodovodu. je to o parametroch vody, nie o jej zdroji.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa svicen »

v jednom akva 30l mam pouzite dno Tetra active subrstrate - ide o prirodny ilovy substrat
tetra-active-substrate-6l.jpg
tetra-active-substrate-6l.jpg (53.35 KiB) 12533 zobrazení
v akva mam dalej lavove kamene, koren z vinica na ktorom je mach - bonsai, mach na mriezke, ricciu, mineralne gule 1x maifan 1x tourmaline, par jelsovych sistic a permanentne jeden suseny dubovy list. Vodu pozivam RO + Aqua Art shrimp mineral. Voda z RO ma 0-1 tds a KH 0. V akva sa mi nedari znizit KH pod 3. Viete mi povedat cim to moze byt? moze to robit ten substrat? Neviem co ine by mi mohlo zvysovat KH.
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:09, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Uprava fotografie,grafická stránka webu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

moze to byt substrat. k CRS sa pouziva substrat na baze granulovanych kyselych zemin, nie ile a lavove horniny.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Nieco tu napisem k akvariu od "snajprika" (tuna: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=646).

Sice si to nepisal, ale vychadza mi, ze pouzivas do akvaria osmozu bez dodavania mineralov. GH mas 3, co by mohlo byt aj na CRS prilis nizko. Odporucal by som ti kupit si mineraly GH+ (to su tie, co zdvihnu GH, ale nezdvihnu KH, ani pH, pozor na to pri nakupe!). GH by som pomoucou nich vytiahlo niekam medzi 6-8.

pH ti kolise bez ohladu na kamene. CO2 sa rozpusta vo vode a vznika slaba kyselina. Ak dodavas CO2, vzrasta koncentracia tejto kyseliny a klesa pH. Prestanes dodavat CO2, to sa odparuje a fotosyntetizue, klesa aj obsah kyseliny a vzrasta pH. A toto je chronicky problem na ktorom sa mnoho ludi posekalo. CRS potrebuju stabilne prostredie a pridavanie CO2 tomu neprospieva.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa snajprik »

Zatiaľ som tam mineráli nedával, ale použil som 20L vody zo zabehnutého akvária 7,2ph 10GH, 5KH a to zriedil s 150L RO vody, NO3 tam mam preto lebo som trošku hnojil kvôli rastlinkám.
K CO2 som ho zredukoval skoro na minimum a len na 12h denne, na noc je vypnute, koberček bez CO2 ťažko prežije, takže to chce kompromis...
Trošku mam problém so zohnaním GH+ minerálu, neviem či sa da niekde v Košiciach či Prešove kúpiť, v ABCzoo ho majú ale po 38€... Pýtal som sa chovateľa od ktorého som kupoval krevetky či niečo také nemá na predaj, mi povedal že to zbytočne riešim, že prežijú i na 80ms vode a keď chcem tak môžem to zriediť vodovodnou vodou. Tiež som uvažoval že si kúpim suroviny a namiešam. Zatiaľ to riešim 8:1 RO : studnička. Je to v štádiu riešenia.
Zábeh akva bol celkom rýchli, zabehnuté filtre, odkalená voda so zabehnutého akva, hnojenie s CO2 na zrýchlenie rastu rastlín. Akva bolo postavene pred mesiacom, len som mal problém s premrznutými rastlinkami, musel som zohnať nové, tak že rastlinky trošku meškajú, ale prospešné baktérie by mali biť v plnej sile...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

38 ERU je sialena cena, to by som naozaj neodporucal do toho ist. za tuto cenu nie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

PeterTT
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15 Nov 2017, 18:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa PeterTT »

38€ ale za 800g
Chovam: Red sakura , Blue dream , Yellow fire , PRL , Taiwany + hybrid , Red pinto ,, Ebi tengu red galaxy , Original Skyfish black galaxy fishbone, Skunk , Calceo bee , Dragonblood .

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

800 g to vydrzi pre bezneho chovatela kolko, 10 rokov? :) troska neprakticky velke balenie. ale mozno by sa mohlo par ludi poskladat, tuna na fore to tak ludia obcas robia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

chlapi ved ja mam to velke balenie a ked niekto chce tak 100g navazim za 6e. v shope 110g balenie vyjde normalne za 11.50e

PeterTT
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15 Nov 2017, 18:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa PeterTT »

Milos napísal:800 g to vydrzi pre bezneho chovatela kolko, 10 rokov? :) troska neprakticky velke balenie. ale mozno by sa mohlo par ludi poskladat, tuna na fore to tak ludia obcas robia.
Ale v konečnom dôsledku ta tých istých 800g napr. od Denisa, macadla výde na 48€ :) Tak že kto šetrí má za 3y :) Nič v zlom chlapi .
Chovam: Red sakura , Blue dream , Yellow fire , PRL , Taiwany + hybrid , Red pinto ,, Ebi tengu red galaxy , Original Skyfish black galaxy fishbone, Skunk , Calceo bee , Dragonblood .

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Ved samozrejme, ak mas viacej akvarii s caridinami, tak dobre rozmyslas. Ked ma niekto 1-2 akvaria male 30 litrove, tak pre neho je lepsie mat doma 100g GH+

Vyrobca udava 110g na vyrobu cca 730 litrov vody. Berme ako priklad spominane dva akvaria 30 litrove, a pripad, ze menim 10% vody tyzdenne, ako naozaj menim u seba.

Cize za tyzden miniem gh+ na vyrobu 6 litrov vody, za 1 rok (52 tyzdnov) vyrobim 312 litrov, cize s prehladom tych 100g pri dvoch 30l akva mame na vyse 2 roky ;)

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa snajprik »

Keby to bolo také jednoduché, lenže tie koberčeky si nevystačia len s vápnikom. Prešiel som na ferox complete (PMDD ma veľa medi), ale chcem nechcem budem to musieť riediť aj s normálnou vodou, lebo tak či tak živiny musím dodať, rozdiel je v tom či RO vodu draho obohatím mikro makro zložkami (varila myšička kašičku), alebo použijem čistú vodu a tu zriedim. Vychádza mi, že vodu 7,9PH s 12GH, 6KH, NO3 4mg/l, 220TDS, zriedim 1:3 s RO to by malo vyjsť 4GH a 2KH 80TDS. Do toho 1/3 dávky Ferox complete. A jemne obohatenie plynným CO2.
Vyzerá to možno trochu komplikovane, ale prakticky si donesiem zo studničky 20L vody, k tomu 40L RO a 2x do týždňa po 5ml feroxu. Len som zvedaví čo mi na to povedia krevetky :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

ziviny predsa dodas s potravou, nie?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Snajprik ,sa s tebou stavím,že toto teoretické zmýšľanie sa bude od praxe odlišovať. A keď zmeráš vodu v akva po čase budeš sa diviť . ( viem, že to budeš robiť denne. Ja osobne som sa tiež tak hral a meral čo som mohol a na čo mal testy.PH,GH,KH,NO3) Až časom som prišiel na to,že je to zbytočné a používal som len TDS meter. Samozrejme som mal aktívny substrát, ktorý ty nemáš(Co je podľa mňa chyba a dosť by ti to všetko uľahčilo)
Ďalšia vec je tá,že buď budem mať pekné koberčeky ("super náročné" rastliny)a tým pádom hnojiť ,pridávať CO2 a potom budem rozmýšľať,či to je dôvod, prečo mi kapú krevetky ,nemnožia sa, alebo malých pribúda minimum. Alebo sa skôr zamerám čisto na krevetky, bez koberca,bez hnojiva.Nenáročné rastliny( aj také akvária su pekné)Aspoň na začiatku, časom už budeš vedieť lepšie čo robiť a nerobiť.Lebo niekedy tých dôvodov prečo sa nedarí ,môže byť veľa a preto radšej hnojivo ani nepridám,aby som ho nemusel riešiť ako jeden z dôvodov neúspechu..

Odoslané z SM-G928F pomocou Tapatalku

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa snajprik »

Na dne mam 32L platinum soil power. Inak taká možno blba otázka, koľko treba TDS ku CRS krevetkam. Ako momentálne idem systémom riedenia vody studničnej 220TDS s RO. Teraz hľadám správny pomer + jemne sýtenie CO2 a 1/3 Ferox complete. Inak strážim parametre a zatiaľ sú spokojné. Ešte rozmýšľam nad sepiovou kosťou ako zdroj Ca, len neviem ako na to by zareagovala voda. Asi si urobím testovacie 20L akva a otestujem tu kosť či nezvyšuje i KH.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných