Yellow fire

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Užívateľov profilový obrázok
seic
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yellow fire

Príspevokod užívateľa seic » 24 Nov 2017, 13:34

zt.jpg

gw.jpg

seic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa seic » 19 Apr 2018, 14:01

mensi vyber jde do druheho... :-)

ewq.png

Denis
Administrátor
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 19 Apr 2018, 20:44

Seic tie svieta paradne! Krasne su, dobra praca :)
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia
Kontakt: denis.madar(zavinac)gmail.com

prasan
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 20 Apr 2018, 00:51

Par sa mne rozmnožilo ale akosi teraz ništ.Asi dosť studeno doma.....

seic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa seic » 20 Apr 2018, 06:16

diky.. jo klasika, pres zimu jsem jim moc netopil, takze to bylo slabsi... ted s jarem se to lepsi, v te skupince na fotce byly 4 nosici samice... s touhle vlastni linii - z nouze kombinace Neon+Fire - jsem spokojeny.. nepadaji, mnozi se i ve 20litrech s obyc. bublifukem, davaji i brutalni odkaleni hadici...

Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 21 Apr 2018, 15:46

tie vypadaju fakt dobre.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 05 Okt 2018, 19:46

A aby som dodržal témy... druhá farba čo by som chcel je žltá ale zase priesvitná aký grade alebo pomenovanie by ste poradili? Na fotkách je to ťažko rozoznať. O krevety som sa zaujímal naposledy keď som si za 20 euro kúpil 10 ks red cherry :D takže ten vývoj mi dáko ušiel.

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 07 Okt 2018, 14:06

ak ti ide o ten priesvitny efekt, asi by som naozaj odporucal blue topaz. ake tie vedia byt uz narocnejsie, ako ostatne neokaridiny.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 07 Okt 2018, 21:27

Ja som si predstavoval také ako gumené medvedíky sýte ale priesvitné. Zatiaľ čo som pozeral po nete tak z červenej je asi Bloody marry najkrajšia.

janoch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 08 Okt 2018, 14:48

Tak na žltú teda odopvedám sem :D, nech to nepletiem. Kto chová Yellow tak sú priehladné napriek sýtosti farby ako sú aj Blue ako píše Miloš?

Prípadne ako chováte tí čo máte Neocaridiny. Koľko Akva požívate na udržnie jednej farby. Mne nejde o peniaze ale o to, aby mi to akceptovali doma... Mne sa totiž páčia všetky 3 farby modrá červená aj žltá (teda blue dream alebo topaz, bloody marry a yellow fire neon). Len som tu už čítal aj o tej degenerácii ak sa nevymieňa krv...? Ja že pri týchto nižších živočích je to jedno ako napr pri slimákoch.

Denis
Administrátor
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 10 Okt 2018, 08:21

Nuz tak ti poviem, ja zakazdym ked chcem vylepsit farbu mojich neocaridin a pridam novu krv (a pritom su tie nove krevetky krajsie), tak si pokazim chov a mozem selektovat dalsie dva roky. Toto sa mi stalo aj pri oranzovych, aj pri zltych. A potom som na zaciatku opat :)
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia
Kontakt: denis.madar(zavinac)gmail.com

janoch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 10 Okt 2018, 10:42

Fíha a kedy teda vzniká degenerácia čo sa to niekde spomínala?

svicen
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa svicen » 10 Okt 2018, 11:22

Ako pise Denis a napisal som ti aj v teme pre zaciatocnikov, tak selekcia a mas vybavene. Selekcia ti hlavne poriesi farbu.

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 10 Okt 2018, 19:40

janoch napísal:Fíha a kedy teda vzniká degenerácia čo sa to niekde spomínala?

Degeneracia moze nastupit ked chovas kone, alebo kravy. :) Tam ti ide o kazde tela, takze ak bude niektore degenerovane koli pribuzenskej plemenitbe, pocitis to emocionalne i financne. Ak sa ti to stane u krevetky, bud nebude mat potomstvo, alebo len menej a degenerovany gen sa z populacie vytrati sam. Takze pri krevetkach si s tymto naozaj netreba lamat hlavu. Ich populacia si bude udrziavat formu sama.

janoch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 10 Okt 2018, 22:16

Supis dík to sa teším :D

prasan
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 11 Okt 2018, 15:21

Poopravím: V prípade farby nejde o degeneráciu ale o degradáciu.
V prípade krevetiek je to myslím si jedno.Deformovanú (degenerovanú) z chovu vyradíš a slabo vyfarbenú (farebne degradovanú) vyselektuješ.V prírode často žijú krevetky v uzavretých popuáciách bez možnosti primiešania iných génov.Genofond krevetiek je tak rozsiahly,že si vystačia i v menšej populácii.

janoch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa janoch » 12 Okt 2018, 09:55

No ako vyselektuješ všetci sa tmu vyhli :D čo s nimi robíte? Dáte zožrať rybám alebo ich držíte v inom akva či sa z nich niečo nevykľuje?

svicen
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa svicen » 12 Okt 2018, 12:26

to je na tebe, mozes pouzit ako krmivo pre ryby, podarovat, pripadne dat do inej nadrze.

Návrat na "Krevetky Neocaridina: Red Cherry, Rili, Yellow..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný