Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Maros z tych hybridov co mas od mna, ti mozu vyjst cierno biele panda/kingkong alebo cervene red wine. Tiez mi z nich vychadzaju obcas blue bolty. Jednoducho nechaj vsetky hybridy same v akva, bez inych crs/cbs aby sa nepokrizili medzi sebou, lebo tak si uplne znicis alebo vyrazne znizis sancu mat ciste taiwan bee. Kedze mas aj jednu pandu, tak tu nechaj samozrejme medzi hybridmi.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Maros, krozenim dvoch hybridov dostanes cca 25% taiwanov, 50% hybridov a 25% CRS/CBS.
Krizenim hybrida a taiwan dostanes 50% hybrid a 50% taiwan.

...

Ci to budu pandy, alebo red wine, zalezi od toho isteho genu, ktory rozhoduje o CRS/CBS, ibaze v tomto pripade je este kombinovany s genom pre taiwna.

Denis, tu bielu krevetku by som v chove nechal. Podla mna to je taiwan, ktory sa od blue bolta lisi presne tou istou genetikou, ktorou sa lisi shadow panda od normalnej pandy...cize akoby sa jednalo o beznu pandu bez cierneho sfarbenia (pricom blue bolt by bol podla toho shadow pandov bez ciernej)...preco inak / odkial inakadial by ta krevetka mala lahko modre sfarbenie na hlave?
Resp. mavaju niekedy takyto odtien aj ine krevetky, ako taiwany? Mne sa nezda...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Maros »

Dobre toto mi je jasné a v podstate som sa to aj dočítal.Momentálne to vidím najskôr na hybrid a hybrid, lebo Panda, podľa veľkosti má ešte čas niečo riešiť..Ale pomaly by mohli aj Red bee medzi sebou to neriešim,ale Red bee a hybrid? Čo s tochto?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Maros to si tie red bee ani nenic krizenim, iba co si pokazis super liniu. A keby das red bee parit s hybridom, tak cim dalej mas mensiu sancu na ciste TB.

Red Bee si nechaj samostatne v jednom akva a do druheho akva tb hybridy a panda.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Ked sparis red bee s hybridom, budes mat 50% red (black) bee a 50% hybrid s tym, ze nebudes schopny rozoznat, ktore je ktore. A aj to len pod podmienkou, ze mas 100% istotu, ze ten hybrid je naozaj hybrid.
Najskor by som nechal len (pravdepodobne) hybridy a taiwana spolu, ked tam bude uz par aktivnych samcekov taiwan, odstran ostatnych samcekov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Maros »

V prvom rade nemám druhé akva s vodou PH pod 6, skôr cez 7,tým chcem povedať nemám ich ako oddeliť.(moja smola,mal som sa to pýtať skôr a potom kupovat..) Ale ďalšia otázka,Red bee a Panda? Takto si prišiel ty Denis k Pandam, či nie?
Vôbec neviem,čo mám teraz spraviť..

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Ano tak ako pises som namnozil ciste TB. Ale cielene som vsetky mlade samce oddelil, a uz len ciste tb samce parili samicky hybridy. U teba by to bol krok naspat, a samozrejme potreboval by si tak ci tak dalsie akva na oddelenych samcekov.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa seic »

a nestacila by na docasne oddeleni samcu prozatim jen napr. plastova odchovnicka.. nejaky cas by to tam hybrid samci urcite prezili.. zalezi samo na poctu

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

seic niekde sa tu predelenie akvaria uz rozoberalo, skus pohladat v "zariadenie krevetkaria"
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa seic »

Milos: ja to nemusim hledat :-) to byla rada pro Marosa, urco jednodussi nez prelepovat AQ... :-)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Maros »

Pani ďakujem vám,za radi s návrhy,ale rozhodol som sa nechať to všetko spolu.Keby som mal možnosťi (viac akva)tak sa s tým pohram,ale takto ťažko..Veď je to len pre radosť a budem rád, ak sa vôbec bude ich počet zvyšovať..

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

No toto je najväčší problém, priestory, hehe. Hodne zdaru.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa seic »

Milos: vecny to problem akvaristy - malo akvarii :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa jamro27 »

chcem sa spytat odbornikov na genetiku mam hybridov od denisa, blanara, mikela. CRS od denisa, mikela a dzaru, CBS od mikela a denisa. Dnes pri podrobnom pozerani akva /2hodky som sa pozabudol trosku/ som objavil 2ks tebee/ povod od Dzaru/, 2 red bolt, 3 pandy a par black taiwanov vsetko este krpci. V nedelu zdokumentujem a dam sem foto.

Taiwanov nepotrebujem na to aby som mal taiwanov staci hybrid? ked odporucate ze treba taiwana k hybridom ked chcem taiwanov, ako odporuca aj Denis.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Taiwanov nepotrebujes na to aby si mal taiwanov, dobre si napisal. Stacia ti hybridy a z nich cast ti vyjde taiwan.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Maros »

Cca25 %?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Tak nejak, co som mam odsledovane od svojich hybridov, aj od rasta blanara, tak to je tak nejak ako pises Maros. Preto sa hodi mat aj ciste TB, aby bol vyssi pocet mladych cistych TB.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Pri pareni hybrid*hybrid je 25% mladých taiwan. Pri párení hybrid*taiwan je to 50%, presne tak ako koncom 19. storocia predpovedal Gregor Mendel :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa seic »

ja zkousiim hybridy od Viti Bosaka, uvidim, zda z toho vubec neco bude, zda se jim vubec bude darit.. :-) jinak by me zajimalo, od koho z CR bere M.Pruner ty taiwany... :-) mimo Viti, ktery s TB experimentoval uz nekdy pred 3 roky (podle vidii na youtube) o nikom nevim...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa jamro27 »

Uvidim ake budu, potom zreferujem, mam tam objednanych zopar ks. ;)
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných