MINI 3

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Zostala bieda v akva.
Takýchto mi veľa nezostalo.. ObrázokObrázok

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Tak zostalo +-20krevetiek. Super!
Takže som to skúsil znovu a vybral všetko von. Niekde odkalil zhruba 1 cm do substrátu, niekde len rozvyril a odsal všetko čo šlo.Vyhodil takmer všetok mach,pistiu. Vycistil filter a vymenil som z akva do 70% vody. Obrovská výmena, spojená s čistením filtra..Na druhý deň ( dnes) sú krevetky naozaj aktívne, uvidím čo bude ďalej.
Teraz by ma zaujímalo kŕmiť, či nie? Ja by som nekrmil, to by mi poradil aj Miloš a možno väčšina. Ak čítaš zozo, čo by si spravil ty?Iba bacter AE,alebo aj krmivo? Či nič. Tak 20 ks toho veľa nepoje a určite si niečo nájdu..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

ObrázokObrázok

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Bud nekrmit, alebo ten Bacter AM v malych davkach.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Hora »

Po dlhom čase hoj Maroš,nevešaj hlavu,niečo také vie nasr....
Keď si čistil filter boli molitany špinavé/ťažko priechodné vode?
Krmivom neviem či to malo súvis,Ty vieš,či si mohol prehnať.
Voda?Tie tvoje špeciálne sú určite náchylnejšie ako tie nezmary,čo mám od teba ale 50:50 RO-drogéria asi tiež nebude zabíjacia chyba.
Nech sa darí,budem špehovať ako si to zvládol ;)

PS:mne zase pošli všetky rybky na CO2 v 200 kvôli časovému odkladaniu nápravy nevhodného úchytu žiarivky,nemal som chuť na rybaciu obnovu a radšej som ho dočasne zrušil,nie je čas,stavebná sezóna začala,len tá vypustená vitrína hlúpo vyzerá v obývačke.Už počúvam čoraz častejšie hundranie naplniť alebo spratať :lol: Šalena,že spratať :roll: ako keby som vybral wcko zo záchodu alebo kút z kúpelne.No neviem,aby mi nepílila uši asi prelovím pár krevetiek a narýchlo niečo vytvorím.
Jediná preživšia bojovnica je pri krevetkách,zatiaľ nažívajú.
Ale tá malá 30tka mi robí radosť,len mením vodu,od založenia som ešte ani nečistil sklo.Všetko rastie,žije a množí.A to všetkým doprajem rozdrvených tabliet pre Borarasky.Musím v krmení krotiť pre istotu.

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa zozo »

Nazdar Maroš, tak si sa odhodlal.., myslím že keby si to odďaloval, asi by si stratil viac. Takto si aspon budeš istý, že si spravil max. Tiež by som asi nekŕmil vôbec, a s tým BAE. tiež opatrne. Krevetky majú teraz čo žrať po takej zmene... :D Možno by som dal na týždeň- max dva kvalitné uhlie. Raz som to tak spravil po reštarte kvôli spokojnosti...(Napr. JBL Carbomec activ)
Treba dúfať, že si odstránil skutočnú primárnu príčinu úmrtí...Veľa šťastia...
P.S. Ja som pri podobných úmrtiach preložil "celú" pozostalú osádku do zabehnutého akva s Tetrami, kde ostali neskôr na stálo...(Už som to spomínal v inej téme.)
Nemáš takú možnosť..? Iba do času, kým sa parametre nestabilizujú...Nechcem maľovať čerta na stenu, ale krevetky sú po tak veľkej výmene vody vždy abnormálne aktívne...

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Čau Hora,no jasné, že to nasere, v podstate každé moje akvárium má dáke problémy! Najmenej roboty mám práve s red cherry, ktoré sú fakt pekné,aj keď sú tam ryby aj raky diminutus, ktoré sú tiež super. A hlavne tiež stále počúvam, že akvárií je doma veľa a že zostane jedno..
Filter, bol zaneseny,no nič strašné, molitan (1ks) čierna voda.Vatu som teraz nedával..
Tiež si myslím,že tá voda z drogérie ich nezabila,ale no neviem už, proste som ju použil v tom čase keď to začalo..
A Hora, že ako wcko bez záchodu :)
Tie tvoje straty som čítal, no smutné,ale že si ho zrušil som nevedel. A urobiť z 200l akva pre krevetky Paráda! No skús inú farbu,ak sa na to dáš.( ja len " modré ") A videl som peknú 200 l ozdobu obývačky s Blue Dream a super!!!
Čau zozo,no musel som spraviť niečo a našiel som si včera čas, lebo prerábame synovi izbu a času málo..A naozaj som spravil max.,už viac by bolo len založiť nanovo.A nemám možnosť ich preložiť inde.Doma mám len jedno takéto akva ( už mám len tvrdú vodu)a podobnú vodu ( alebo jej najbližšiu) mám u mami doma ( MINI 5) a tam cestu nemám a hlavne by neboli na očiach.
Uhlie doma mám,ale či kvalitné to neviem,v podstate ho nepoužívam, ale na ten týždeň to neni zlý nápad.. Ale už sa mi to nedá spraviť a najbližšie 2 dni idem do práce od rána do noci a o 3 dni neviem či to už bude mať význam, ale ak bude ešte niekedy takýto zásah určite to tak spravím.
Takže som sa rozhodol na čas nekrmit a baktérie len občas.Tak neskôr sa ohlasim ako to ide..
Ďakujem vám..


Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Hora, ved tu 200-ku napusti vodou, daj tam trocha machu apar rastlin, nastav osvetlenie, pusti filter a vhod nejake listy. Do toho nejake neocaridiny a do septembra sa toho nemusis pri obcasnom krmeni ani dotknut.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Dnes ráno vyzerali krevetky spokojné a aj aktívne.Nevidel som žiadnu mŕtvu..
Zabudol som vložiť oxydator, takže zajtra ho dám dnu navždy.
Ešte jedna vec,keď som mal pred uhynmi toľko prírastkov, tak som nenašiel ani jedného Taiwana,čo mi príde fakt zvláštne..Lebo hybridi tam boli,jedine ak by všetci predtým skapali a žiadny neostal, alebo no neviem..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Ahojte, môžem povedať, že akvariu sa darilo perfektne. Hlavná zmena bola väčšie výmeny vody,ako som robil doteraz. Teda výmena zhruba 30% týždenne. Substrát benibachi má už viac ako 2 roky a myslím,že je stále OK. Od oka som naratal viac ako 150-180+ks a to už bolo dosť.
Akvárium som ale musel presťahovať do inej izby a nastali problémy,ktoré sa nedajú riešiť.Je dosť blízko radiatora. Uhyni nastali, čím viac sa kúri. Včera som naratal asi 6 ks.,čo je už fakt veľa a viem,že asi prídem o všetky.. Neviem tomu zabrániť a presťahovať ho nemám kde.. Takže neviem čo ďalej..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: atihaxeb a 13 neregistrovaných