Yellow fire

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa seic »

zt.jpg
gw.jpg

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa seic »

mensi vyber jde do druheho... :-)
ewq.png

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Denis »

Seic tie svieta paradne! Krasne su, dobra praca :)

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa prasan »

Par sa mne rozmnožilo ale akosi teraz ništ.Asi dosť studeno doma.....

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa seic »

diky.. jo klasika, pres zimu jsem jim moc netopil, takze to bylo slabsi... ted s jarem se to lepsi, v te skupince na fotce byly 4 nosici samice... s touhle vlastni linii - z nouze kombinace Neon+Fire - jsem spokojeny.. nepadaji, mnozi se i ve 20litrech s obyc. bublifukem, davaji i brutalni odkaleni hadici...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Milos »

tie vypadaju fakt dobre.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

A aby som dodržal témy... druhá farba čo by som chcel je žltá ale zase priesvitná aký grade alebo pomenovanie by ste poradili? Na fotkách je to ťažko rozoznať. O krevety som sa zaujímal naposledy keď som si za 20 euro kúpil 10 ks red cherry :D takže ten vývoj mi dáko ušiel.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Milos »

ak ti ide o ten priesvitny efekt, asi by som naozaj odporucal blue topaz. ake tie vedia byt uz narocnejsie, ako ostatne neokaridiny.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

Ja som si predstavoval také ako gumené medvedíky sýte ale priesvitné. Zatiaľ čo som pozeral po nete tak z červenej je asi Bloody marry najkrajšia.

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

Tak na žltú teda odopvedám sem :D, nech to nepletiem. Kto chová Yellow tak sú priehladné napriek sýtosti farby ako sú aj Blue ako píše Miloš?

Prípadne ako chováte tí čo máte Neocaridiny. Koľko Akva požívate na udržnie jednej farby. Mne nejde o peniaze ale o to, aby mi to akceptovali doma... Mne sa totiž páčia všetky 3 farby modrá červená aj žltá (teda blue dream alebo topaz, bloody marry a yellow fire neon). Len som tu už čítal aj o tej degenerácii ak sa nevymieňa krv...? Ja že pri týchto nižších živočích je to jedno ako napr pri slimákoch.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz tak ti poviem, ja zakazdym ked chcem vylepsit farbu mojich neocaridin a pridam novu krv (a pritom su tie nove krevetky krajsie), tak si pokazim chov a mozem selektovat dalsie dva roky. Toto sa mi stalo aj pri oranzovych, aj pri zltych. A potom som na zaciatku opat :)

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

Fíha a kedy teda vzniká degenerácia čo sa to niekde spomínala?

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa svicen »

Ako pise Denis a napisal som ti aj v teme pre zaciatocnikov, tak selekcia a mas vybavene. Selekcia ti hlavne poriesi farbu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Milos »

janoch napísal:Fíha a kedy teda vzniká degenerácia čo sa to niekde spomínala?
Degeneracia moze nastupit ked chovas kone, alebo kravy. :) Tam ti ide o kazde tela, takze ak bude niektore degenerovane koli pribuzenskej plemenitbe, pocitis to emocionalne i financne. Ak sa ti to stane u krevetky, bud nebude mat potomstvo, alebo len menej a degenerovany gen sa z populacie vytrati sam. Takze pri krevetkach si s tymto naozaj netreba lamat hlavu. Ich populacia si bude udrziavat formu sama.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

Supis dík to sa teším :D

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa prasan »

Poopravím: V prípade farby nejde o degeneráciu ale o degradáciu.
V prípade krevetiek je to myslím si jedno.Deformovanú (degenerovanú) z chovu vyradíš a slabo vyfarbenú (farebne degradovanú) vyselektuješ.V prírode často žijú krevetky v uzavretých popuáciách bez možnosti primiešania iných génov.Genofond krevetiek je tak rozsiahly,že si vystačia i v menšej populácii.

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa janoch »

No ako vyselektuješ všetci sa tmu vyhli :D čo s nimi robíte? Dáte zožrať rybám alebo ich držíte v inom akva či sa z nich niečo nevykľuje?

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa svicen »

to je na tebe, mozes pouzit ako krmivo pre ryby, podarovat, pripadne dat do inej nadrze.

Lucka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Feb 2019, 09:24
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa Lucka »

Ahojte, prosim vas o nazor, resp. identifikaciu :) na obr. 2 je v strede Yellow neon od Denisa. Co ostatne dve? Tie su z obchodu a tam vsetko predavaju ako Caridina Red :shock: co je evidentne blbost a pod ich svetlom vsetky vyzeraju rovnako zlte. A na obr. 1 vlavo je Orange? Tato Zlobrica mi dava do pozoru vsetky krevetky :lol: Dari sa im paradne, ale zatial sa mi nejak nechcu rozmnozovat. Vdaka za odpoved.
Obr. 2.jpg
Obr. 1.jpg

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Yellow fire

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

To na lavo je isto orange neocaridina a to tretie ťažko povedať to už je všetko tak pokrizene že už si tie farby idú svojou vlastnou cestou:)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných