Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Nebojte sa spýtať
Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

No aj to je možnosť... dno asi 2 roky... viem ti poslať foto pripadne do mailu ako to vyzerá...neviem tuna pridať foto
No len mám tam aj ryby aj 5 krevetky este ci dám do 4 L fľaše na týžden všetky yryby aj krevetky a nechám aj vodu aby som ju použil aby netrebalo zabehovat nové Aqua?

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Ako základ je
https://www.akva-tera.sk/22037-dennerle ... x-1kg.html

A na vrchu je tento piesok...
https://www.akva-tera.sk/23172-dennerle ... a-2kg.html
Ale ako som pisal ma to uz asi dva roky...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Dno sa nemeni/necisti tak, ze organizmy idu do 4 L flase. Zbytocny stres a problemy. Je lepsie ich nechat tam kde su, vytiahnut dno. Po vytiahnuti vacsiny dna treba na par hodin vypnut filter. Po usedeni kalu vacsinu odsat a poliat nim izbove kvety, alebo splachnut. Dno potom dokladne premyt akvariovou vodou, alebo vymenit za nove.
Podmienkou je dobre zabehany filter. Par dni pred a par dni po tejto operacii sa vobec nekrmi. Po par dnoch sa zacina postupne, striedmo.
V konecnom dosledku sa zaroven vymeni dno i velka cast vody, takze je naozaj dolezite, aby bol filter dobre zabehnuty. Filter sa necisti ani pred, ani po cisteni dna. Cisti sa az s casovym odstupom.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Takze ak som to pochopil správne, vytiahnem celé dno co bude tympadom zmiešané piesok a substrát denerle..ako som pisal predošlé... vyberiem všetky rastliny a prenajme substrát aj dno a nanovo nasypem do akvarka s vodou a iba upravím a nasadim rastliny naspäť...pripadne ak to urobím presne takto... použiť opäť denerle alebo pripadne Platinum soil.

Pripadne este chvíľku počkám lebo ostali mi tam 5 taiwany a 3 japonici... plus ako sledujem tak akvarko tak mám tam malých slimacikov asi omylom pribalil chovateľ na rastlinke co som mal v sacku ....
A aj voda sa nejako upravila...
Filter som necistil asi mesiac.

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Este otázočka ma zmysel aby som klasicky vnútorný filter aquael na 60l vymenil za nejaky vonkajší napr sunsun 603B... kvôli čistejšej a krajšej vode?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Nie nema. Zakladom udrziavania cistoty v krevetkariu nie je vykonna filtracia, ale striedme krmenie. V dobre fungujucom krevetkariu by mal postacit aj mensi filter. Ak potrebujeme velky vykon filtra znamena to, ze nieco robime zle na strane krmenia, alebo stability ekosystemu.
To je ale moj nazor, je mozne sa vzdy positit vyssim vykonom. Tiez to troska inak vypada, ak sa krevetky poriadne namnozia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Takže túto otázku sem.

Keď chcem neocaridiny a v jednej diskusii sa písalo všeobecne o krevetách že ak sa nemení krv tak je degenerácia vidieť. Je to fakt? treba teda držať doma napr dve línie Yellow neon a potom sem tam prehadzovať ? Alebo sa dokopujú od niekoho iného?

Poradte prosím čo chováte neocaridiny.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Mám doma yellow neon sú to krevety ktoré mi putujú po akvarkach už viac ako rok teraz dostali svoje vlastné a prikupil som im ďalšie ktoré majú pás po chrbte omnoho výraznejší...myslím že premiešavanie krvi by sa dalo brať aj ako pridavanie kreviet nejakého vyššieho gradu aby sa tá línia držala v určitej kvalite... ale to je len moja domnienka niektorí chovatelia si držia jednu líniu bez pridávania veľmi dlho a ide im to
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Diky takže mi stačí jedna a koľko je to dlho roky či mesiace ;)

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa svicen »

povedal by som kludne aj roky. Teoreticky staci aj obycajna selekcia, budes odlovovat menej sfarbene kusy aby si udrzal urcitu pozadovanu kvalitu

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Takže ta degenerácia by sa tíkala len farby nie tvaru a tela, že teda môže byť takmer neobmedzene jeden kmeň?

A čo robíte s neželanými? krmivo pre ryby? alebo im dávate druhú šancu niekde v inom akva či náhodou sa nevyfarbia.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

toto je tá blbá vec že pri nich musíš selektovať pokiaľ si nedonesieš nejakú krásne sfarbenú líniu s dobrou genetikou ktorá bude hádzať iba pekné ale časom sa isto naskytnú nejaké ktoré pekné nebudú...ak si to človek udržuje a prihodí tam potom niečo nové na premiešanie krvi tak potom znova nastúpi selekcia lebo pri tej zmene sa tie gény pomiešajú a budú z toho padať aj nejaké nepekné videl som to u seba na yellow neon ktoré som mal ako prvé krevetky celkovo pred viac ako rokom a mám ich doteraz...
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Myslim, ze potreba omladzovania krvi ci ako sa to ma nazvat je mytus. Kludne mozes mat jeden a ten isty kmen roky, teoreticky naveky a krevetky ti nezdegeneruju.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Ja som si aj myslel, že sú to predsa len menej zložité živočíchy, ale tu som niekde čítal, že ak neobmieňaš krv, že sa to hneď prejaví atď. PReto ma to zaujalo. Lebo krevetky nie sú také zložité živočíchy a bral som to podobne slimákovi, že ten vlastne vie byť aj hermafrodit a nemôže mať zlé potomstvo.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Ono to nie je primarne o zlozitosti (aj ked mozno aj to). Je to skor o tom, ako je dolezity pre populaciu i chovatela kazdy jedinec. V pripade dobre fungujuceho chovu je par krevetiek co by mozno mali prilisnu koncentraciu skodlivych genov (to sa stava castejsie prave u pribuzenskej plemenitby) prakticky zanedbatelny. Pridu na svet a prirodny vyber ich z populacie odstrani a s nimi aj skodlive geny, ktore sa zase dostanu na nizsiu uroven. A populacia ako celok ide dalej...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Super Miloš dík. Tak už len poobjednávať a začať tak idem na to :mrgreen:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Odpovedam tu na par otazok od Lukasa (http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=696). V sekcii "Vase krevetkaria" je lepsie drzat sa len "blogu" o konkretnom akvariu a nediskutovat tam technickejsie/vseobecnejsie veci. Je to tak koli dohladatelnosti informacii/prehladnosti fora.
Takze, k tvojim otazkam Lukas:
1.) Urcite na zaciatok Neocaridina davidi. Ak sa ti zatial nechce hrat s osmozou, mozno by som ta vystrihal pred tmavo modrymi obmenami (blue velvet, blue topaz). Vsetko zacina nasvedcovat tomu, ze na vodovodnej vode mavaju problemy s rozmnozovanim Ostatne obmeny sa v nej mnozia jedna radost a jedine co s vodou musis robit, je nechat ju odstat.
2.) Ak budes mat neokaridiny, odpadaju tiez starosti so substratom. Staci akykolvek kremicity strk, lepsie su mensie zrna, aby do neho nezapadala potrava.
3.) Ano, svedlo akekolvek.
4.) Ak mas rad kutilcinu a chces si vyrobit vlastny filter, smelo do toho. Pamatat treba len na to, ze pri typoch pohananych turbinkou terba nasavanie poriesit tak, aby v nom nemyzli mladata.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa janoch »

Fíha tie blue to ma prekvapilo, väčšinou sa všade píše, že nepotrebujú nič. Ešte že som si vybral Yellow. Inak pred pár rokmi som mal a veru mi podochli.

masarko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Jan 2019, 13:57
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa masarko »

Ahoj mam akvarium cca 30 l mam tam 6 gubiek a chcel by som tam pridat zopar ks neokardinia dentrikulata tie priesvitne len ich neviem zohnat nemate niekto v okoli trencina? Pripadne ak sa rozmnozia chcel by som dat cast do 140

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa džara »

Ak tam mas gubky, tak moc potomstva neocakavaj. Zato gubky si posmaknu...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných